•                  
دوشنبه , ۱۰ آذر , ۱۳۹۹
سه‌شنبه, دسامبر 1

بازداشت ۳ شهروند ساکن توابع پیرانشهر توسط ماموران امنیتی

0
64

حقوق بشر در ایران امروز شنبه ۱ آذر ماه ۱۳۹۹، ماموران امنیتی پس از احضار سلیم شونده و هاشم مراد به اداره اطلاعات پیرانشهر، این افراد را بازداشت کردند. همچنین یک تن از اهالی روستای چیانه از توابع پیرانشهر توسط ماموران اداره اطلاعات این شهر بازداشت شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، روز پنجشنبه ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۹، سلیم شونده  و هاشم مرادی، از اهالی روستای شین آباد پس از احضار به اداره اطلاعات پیرانشهر جهت بازجوئی و تفهیم اتهام بازداشت و به بازداشتگاه منتقل شدند. همچنین روز سه شنبه ۲۷ آبان ماه ۱۳۹۹، یک تن از اهالی روستای چیانه به نام ظاهر « نام خانوادگی نامشخص » جولا، توسط ماموران اداره اطلاعات سپاه بازداشت شد. 

احضار سلیم شونده و هاشم مرادی، به اداره اطلاعات شهرستان پیرانشهر بصورت تلفنی صورت گرفته و این افراد در حال حاضر در بازداشتگاه اداره اطلاعات پیرانشهر بسر می برند. 

همچنین در خصوص شهروند بازداشت شده در روستای چیانه از توابع پیرانشهر لازم به ذکر است، ظاهر « جولا »، توسط ماموران اطلاعات سپاه پیرانشهر بازداشت و جهت بازجوئی به بازداشتگاه این ارگان امنیتی در ارومیه منتقل شد. 

از دلایل بازداشت و اتهامات تفهیم شده به این افراد تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعی در دسترس نیست. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی, بازجو و بازپرسی بیطرف از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند. 

برچسب هانقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایراننقض حقوق شهروندان کرد در ایراننقض حقوق شهروندان در ایرانهمکاری با احزاب کوردیهاشم مرادیکردستاناحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کوردستاناحزاب کرداحزاب کرد مخالفاحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد مسلحاحزاب کرد ایراناحزاب کرد سیاسی در ایراناحزاب کردمخالف نظاماحزاب کردیاحزاب سیاسی کرداحزاب سیاسی کرد مخالف نظاماحضاراحضار و محاکمهاحضار و بازپرسیاحضار و بازجوییاحضار و بازجوئیاحضار و بازداشتاحضار تلفنیاحضاروبازجوییاحضاروبازجوئیاحضاروبازداشتاحضاریهاخبار نقض حقوق شهروندی در ایراناداره اطلاعاتاداره اطلاعات پیرانشهراداره اطلاعات استان کردستاناداره اطلاعات در شهرستان پیرانشهراستان کردستاناطلاعات سپاهاطلاعات سپاه مریواناطلاعات سپاه پیرانشهراطلاعات سپاه پاسداراناطلاعات سپاه ارومیهبازداشت شهروندن کوردبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در پیرانشهربازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کورد در سردشتبازداشت شهروندان کردبازداشت شهروندان کرد ایرانبازداشت شهروندان کرد در ایرانبازداشت شهروندان در ایرانبازداشتگاه اداره اطلاعات پیرانشهربازداشتگاه اطلاعات سپاه پاسدارانجولا پس و پیشروستای چیانهروستای چیانه پیرانشهرروستای شین آبادسلیم شوندهسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد در ایرانشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کردشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کرد زندانی سیاسیظاهر پس و پیش

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: