•                    
  •                  
دوشنبه , ۰۴ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, سپتامبر 26

بیش از ۱۰۰ هکتار از اراضی جنگلی در استانهای چهار محال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد در آتش سوخت

0
421

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۱۳ خرداد ماه ۱۳۹۹, در ادامه آتش سوزیهای گسترده در مناطقی از جنگلهای چهار محال و بختیاری دستکم ۳ هزار متر از اراضی جنگلی این مناطق طعمه حریق شد. همچنین با توجه به وسعت این آتش سوزیها در منطقه خاییز از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد دستکم ۱۰۰ هکتار از اراضی جنگلی این مناطق در آتش سوخت. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز سه شنبه ۱۳ خرداد ماه ۱۳۹۹, اسماعیل امیری, رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان خانمیرزا از توابع استان چهار محال و بختیاری از نابودی دستکم ۳ هزار متر اراضی جنگلی روستای زرین درخت این شهرستان خبر داد. همچنین عزیز فعلی, مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد از سوختن دستکم ۱۰۰ هکتار از اراضی جنگلی بر اثر آتش سوزی اخیر در این استان خبر داد. 

امیری, رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان خانمیرزا همچنین گفت: “در این آتش‌سوزی، مساحتی بالغ بر ۳ هزار مترمربع از اراضی جنگلی روستای زرین درخت که بیشتر اراضی آن جنگلهای بلوط بود طعمه حریق شد. این آتش سوزی با تلاش گسترده مهار شد”. 

همچنین فعلی, مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن تائید خبر آتش سوزی گسترده در این مناطق گفت: “در این آتش سوزی بیش از ۱۰۰هکتار از جنگل های این منطقه دچار آتش سوزی شد که ۴۰ هکتار این آتش سوزی دچار خسارت جدی شد”.

مدیر کل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویر احمد در ادامه افزود: “منطقه خاییز در شهرستان کهگیلویه با مساحتی بالغ بر ۳۳ هزار و ۳۸۵ هکتار در سال ۱۳۷۷ در ردیف مناطق حفاظت شده کشور قرار گرفت”.

فعلی گفت: ” ساعت ۱۲ شب گذشته آتش سوزی جنگل های منطقه خاییز پس از چند روز تلاش بی وقفه نیروهای امداد منابع طبیعی، محیط زیست و مردمی مهار شد و در حال حاضر این نیروها در حال پاکسازی منطقه هستند”.

بلوط، بنه، کلخنگ، ارزن، زالزالک، بادام، گون و انواع گیاهان دارویی مانند آویشن، لیزک، برنجاس و… و همچنین شاهین، بحری، کبک، تیهو، انواع کبوتر، خانواده گنجشک سانان، خانواده کهرکلی، هدهد، دارکوب، خانواده سارگپه، خانواده عقاب ها، بازها، کلاغ، تشی، جوجه تیغی، گرگ، کفتار، انواع روباه و پلنگ بخش مهمی از گونه‌های گیاهی و جانوری این مناطق هستند که در این مکانها زیست می کندند و در جریان این آتش سوزی ها تعداد بسیاری از این حیوانات در آتش سوختند. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده