•                  
چهارشنبه , ۲۸ مهر , ۱۴۰۰
چهارشنبه, اکتبر 20

شهروند بازداشت شده در کامیاران با تودیع وثیقه آزاد شد

0
329

حقوق بشر در ایران – امروز یکشنبه ۲۰ مهر ماه ۱۳۹۹، یک شهروند بازداشت شده در شهرستان کامیاران پس ار اتمام بازجوئی و تفهیم اتهام با تودیع وثیقه آزاد شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، طی روزهای اخیر، رستم ابراهیمی – فرزند: علی – متولد: ۱۳۵۹ – اهل روستای تخت زنگی از توابع شهرستان کامیاران، پس ار اتمام بازجوئی در بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهرستان و تفهیم اتهام با تودیع وثیقه آزاد شد. 

در این گزارش اشاره ای به اتهامات تفهیم شده به رستم ابراهیمی نشده اما اوایل مهر ماه ۱۳۹۹، که این شهروند بازداشت شد اتهامات وی مرتبط با “همکاری با یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران”  عنوان شده بود.

رستم ابراهیمی، پیش از این نیز توسط بازجویان اداره اطلاعات شهرستان کامیاران احضار و تحت بازجوئی و تهدید قرار گرفته بود. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی, بازجو و بازپرسی بیطرف از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند. 

 

برچسب هافعالان کارگری کامیاراننقض حقوق شهروندان کورد در ایرانهمکاری با احزاب کوردیکامیارانکردستانآزادی با تودیع وثیقهاحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کوردستاناحزاب کرداحزاب کرد مخالفاحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد مسلحاحزاب کرد ایراناحزاب کرد سیاسی در ایراناحزاب کردمخالف نظاماحزاب کردیاحزاب سیاسی کرداحزاب سیاسی کرد مخالف نظاماداره اطلاعات کامیاراناداره اطلاعات شهرستان کامیاراناستان کردستانبازداشتبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بی خبریبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانبازداشت رستم ابراهیمیبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کردبازداشت شهروندان در ایرانبازداشتگاهتودیع قرار وثیقهتودیع قرار کفالتتودیع قراروثیقهتودیع وثیقهرستم ابراهیمیرستم ابراهیمی بازداشتزندان کامیارانسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد در ایرانشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کردشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کرد زندانی سیاسیشهرستان کامیاران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: