•                  
چهارشنبه , ۰۸ بهمن , ۱۳۹۹
چهارشنبه, ژانویه 27

عطا فتاحی با تودیع وثیقه آزاد شد

0
101

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۳ آذر ماه ۱۳۹۹،عطا فتاحی، از اهالی روستای سردوش در توابع شهرستان مریوان پس از اتمام بازجوئی با تودیع وثیقه آزاد شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، روز یکشنبه ۲ آذر ماه ۱۳۹۹، عطا فتاحی – متولد: ۱۳۷۵ – اهل روستای سردوش از توابع شهرستان مریوان پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام با تودیع وثیقه تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج آزاد شد. 

براساس این گزارش، اتهام مطروحه علیه عطا فتاحی، همکاری با یکی از احزاب کُرد مخالف نظام عنوان شده اما به مصداق حقوقی این اتهام در این گزارش اشاره ای نشده است. 

این شهروند اهل روستای سردوش، طی روزهای اخیر، جهت تکمیل مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام  از بازداشتگاه اداره اطلاعات مریوان به بازداشتگاه این ارگان امنیتی در سنندج منتقل شدند. 

در تاریخ ۶ آبان ماه ۱۳۹۹، عطا فتاحی، توسط ماموران امنیتی شهرستان مریوان بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهرستان منتقل شده بود. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی, بازجو و بازپرسی بیطرف از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند. 

برچسب هامریوانبازداشت و بیخبریبازجوئیاداره اطلاعاتاداره اطلاعات سنندجشهروندان کورد در ایرانشهروندان کوردشهرستان مریواناحزاب کورد در ایراناحزاب کوردارتباط با احزاب کوردبازداشتگاه اداره اطلاعاتاحزاب کوردیسرکوب شهروندان کورد در ایراناحزاب کوردی در ایرانهمکاری با احزاب کوردهمکاری با احزاب کوردیارتباط با احزاب کوردیبازداشت و بازجوئیشهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد ایرانروستای سردوشنقض حقوق شهروندان کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیسرکوب شهروندان کوردکردستان احزاب کوردیاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد مخالفبازداشت شهروندان کورد در ایرانسرکوب احزاب کوردسرکوب احزاب کورد مخالف نظامبازداشتگاه اداره اطلاعات سنندجبازجوئی در اداره اطلاعاتاداره اطلاعات مریوانبازجوئی در بازداشتگاههمکاری با احزاب کورد مخالف نظامبازداشت و سرکوب آزادی بیاندادگاه انقلاب شهرستان مریواناحزاب کوردستانهمکاری با احزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیشهروندان کورد در جمهوری اسلامیعضویت در احزاب کوردبازجوئی از شهروندانبازداشت شهروندان کوردمریوان استان کردستاناحزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیشهروندان کوردایرانشهروندان کورد جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان شهروندان کوردعطافتاحیروستای سردوش شهرستان مریوانشهروندان کورد در مریوانبازداشت عطافتاحیشهرستان مریوان روستای سردوشآزادی عطا فتاحیعطا فتاحی روستای سردوشعطافتاحی روستای سردوش

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: