•                  
شنبه , ۲۴ مهر , ۱۴۰۰
شنبه, اکتبر 16

عطا فتاحی با تودیع وثیقه آزاد شد

0
239

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۳ آذر ماه ۱۳۹۹،عطا فتاحی، از اهالی روستای سردوش در توابع شهرستان مریوان پس از اتمام بازجوئی با تودیع وثیقه آزاد شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، روز یکشنبه ۲ آذر ماه ۱۳۹۹، عطا فتاحی – متولد: ۱۳۷۵ – اهل روستای سردوش از توابع شهرستان مریوان پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام با تودیع وثیقه تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج آزاد شد. 

براساس این گزارش، اتهام مطروحه علیه عطا فتاحی، همکاری با یکی از احزاب کُرد مخالف نظام عنوان شده اما به مصداق حقوقی این اتهام در این گزارش اشاره ای نشده است. 

این شهروند اهل روستای سردوش، طی روزهای اخیر، جهت تکمیل مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام  از بازداشتگاه اداره اطلاعات مریوان به بازداشتگاه این ارگان امنیتی در سنندج منتقل شدند. 

در تاریخ ۶ آبان ماه ۱۳۹۹، عطا فتاحی، توسط ماموران امنیتی شهرستان مریوان بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهرستان منتقل شده بود. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی, بازجو و بازپرسی بیطرف از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند. 

برچسب هامریوانمریوان استان کردستاننقض حقوق شهروندان کورد در ایرانهمکاری با احزاب کوردهمکاری با احزاب کورد مخالف نظامهمکاری با احزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیهمکاری با احزاب کوردیکردستان احزاب کوردیآزادی عطا فتاحیاحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیاحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کوردستاناداره اطلاعاتاداره اطلاعات مریواناداره اطلاعات سنندجارتباط با احزاب کوردارتباط با احزاب کوردیبازجوئیبازجوئی از شهروندانبازجوئی در اداره اطلاعاتبازجوئی در بازداشتگاهبازداشت و بیخبریبازداشت و بازجوئیبازداشت و سرکوب آزادی بیانبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت عطافتاحیبازداشتگاه اداره اطلاعاتبازداشتگاه اداره اطلاعات سنندجدادگاه انقلاب شهرستان مریوانروستای سردوشروستای سردوش شهرستان مریوانسرکوب احزاب کوردسرکوب احزاب کورد مخالف نظامسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان شهروندان کوردشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد جمهوری اسلامیشهروندان کورد در مریوانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کوردایرانشهرستان مریوانشهرستان مریوان روستای سردوشعضویت در احزاب کوردعطا فتاحی روستای سردوشعطافتاحیعطافتاحی روستای سردوش

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: