•                  
دوشنبه , ۲۶ مهر , ۱۴۰۰
دوشنبه, اکتبر 18

دادگاه تجدیدنظر: برزان محمدی به سه سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد

0
646

امروز یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ “برزان محمدی” زندانی سیاسی محبوس در اندرزگاه ۱۱ زندان تهران بزرگ «فشافویه»  با  توجه به ابلاغی که از سوی شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران دریافت کرد به تحمل ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده است. این زندانی سیاسی پیشتر از سوی  شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, برزان محمدی, زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ« فشافویه» از سوی شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به تحمل ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد و حکم مذکور امروز یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ به وی ابلاغ شده است. این زندانی سیاسی پیش تر از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی با اتهامات اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی به ۵ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود. برزان محمدی در جریان تجمعات اعتراضی در تاریخ ۱۲ مرداد ماه سالجاری در تهران از سوی نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود. لازم به ذکر است که این زندانی سیاسی از تاریخ ۲۳ اسفند ماه سالجاری در اعتراض به شرایط بسیار بد و عدم وجود امکانات در زندان تهران بزرگ در اعتصاب غذا بسر میبرد.  جلسه دادگاه تجدید نظر برزان محمدی در شعبه ۵۴ دادگاه تجدید نظر استان تهران و در تاریخ ۶ اسفندماه برگزار شده بود. حقوق بشر در ایران در تاریخ   طی گزارشی برگزاری دادگاه تجدیدنظر این زندانی سیاسی را اطلاع رسانی کرده بود.

“برزان محمدی” فرزند احمد و اهل روستای گوشخانی سروآباد, در زمان محاکمه با اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی” و “تبلیغ علیه نظام” جمعاً به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شده بود. وی در حال حاضر در اندرزگاه ۱۱ زندان تهران بزرگ «فشافویه» محبوس میباشد.

وی در زمان بازداشت به مدت ١٢ روز در سلول های انفرادی وزارت اطلاعات نگهداری و پس از تکمیل مراحل بازجویی به زندان فشافویه منتقل شد.

حقوق بشر در ایران در تاریخ ۱۶ دی ماه سالجاری طی گزارشی با مضمون لیست اسامی زندانیان محبوس در زندان فشافویه« تهران بزرگ» را منتشر کرده بود به وضعیت برزان محمدی نیز اشاره شده بود.

تجمعات اعتراضی مرداد ماه سال ۱۳۹۷ در اعتراض به وضعیت نامناسب معیشتی و اقتصادی شهروندان در محله شاپور قدیم اصفهان آغاز شد که بنابر گزارش‌ها به شهرهای دیگر ایران نیز منتقل شد. حرکت‌های اعتراضی در اصفهان روز سه‌شنبه نهم مرداد ماه با تجمع و راهپیمایی اعتراضی در شهرک صنعتی امیرکبیر در محله شاپور جدید آغاز شده بود  و شهروندان اصفهان در کنار شعارهایی علیه گرانی، تورم و بیکاری، خواستار پیوستن بازاریان، کسبه و کامیونداران به جمع تظاهرکنندگان و حمایت آنها شده بودند. اصفهان از جمله کلانشهرهای ایران است که با معضل کمبود آب شرب و آلودگی شدید هوا روبروست. در ماه‌های گذشته حرکت‌های اعتراضی فراوانی به خاطر کم‌آبی، گرانی، بیکاری و وضعیت بد معیشتی در شهرهای مختلف ایران رخ داده است.

زندانیان سیاسی و عقیدتی در زندانهای ایران با کلکسیونی از  موارد گسترده نقض حقوق بشر دست و پنجه نرم میکنند. از یک سو محرومیت آنها از حق دادرسی عادلانه که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است و از سوی دیگر بیماریها و آسیب های جسمی گوناگون که میتوان گفت اکثر این افراد این بیماریها را از زمانی که در زندان محبوس گردیده اند به آن مبتلا شده اند اما مسئولان قضائی و امنیتی در زندانهای ایران از این مسئاله بعنوان یک اهرم فشار در جهت تفهیم نظریات و یا اتهامات وارده بر افراد استفاده میکنند که این مورد ناقض ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر میباشد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: