•                  
یک شنبه , ۰۲ آبان , ۱۴۰۰
یکشنبه, اکتبر 24

اعزام نصرالله لشنی, زندانی سیاسی به مرخصی

0
426

امروز یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷, نصرالله لشنی، زندانی سیاسی و فعال ملی- مذهبی محبوس در اندرزگاه ۸ زندان اوین که در حال سپری کردن محکومیت حبس شش ساله  خود است به مرخصی کوتاه مدت اعزام شده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران, نصرالله لشنی, فعال سیاسی محبوس در اندرزگاه ۸ زندان اوین امروز یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ به مرخصی ۳ روزه اعزام شده است.  نصرالله لشنی که در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ بازداشت شده بود، بعد از دو ماه انفرادی و اتمام بازجوئی ها، با قرار وثیقه آزاد شد. این فعال سیاسی از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی “ابوالقاسم صلواتی”  به اتهام: “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور” و “تبلیغ علیه نظام” به ۶ سال حبس و ۲ سال محرومیت از فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی محکوم شده بود. با اعتراض این فعال سیاسی به حکم صادره پرونده وی به دادگاه تجدیدنظر ارجاع شد و با بررسی مجدد در دادگاه تجدیدنظر عین حکم صادره در دادگاه بدوی به تائید قاضی زرگر رسید  و به  نصرالله لشنی ابلاغ شد.  نصرالله لشنی در تاریخ ۴ خردادماه ۹۵ به همراه همسرش به دایره اجرای احکام زندان اوین مراجعه کرد بود که در همان زمان جهت تحمل دوران محکومیت ۶ ساله خود بازداشت و به زندان منتقل شد.

این زندانی سیاسی در تاریخ ۵ دی ماه سالجاری و در حالی که به سالن ملاقات زندان اوین آمده بود در اعتراض به رفتار تبعیض آمیز ماموران, مقابل همسر و  فرزند ۸ ساله اش توسط  فردی بنام “حق جو”به شدت مورد ضرب و شتم  و توهین و حتاکی قرار رفته بود. 

این فعال سیاسی به دلیل رفتار توهین آمیز ماموران با وی از تاریخ ۱۷ دی ماه سالجاری در نامه ای اعلام کرد که در اعتراض به رفتار ماموران که منجر به ضرب و شتم و توهین به وی شده است دست به اعتصاب غذا زده است. آقای لشنی در قسمتی از نامه خود نوشته بود: او در قسمتی از این نامه تاکید می کند “اعتصاب غذا کردم تا فرزندم، پاره تنم، سامیارم بیاموزد که حرمت مادرش را نگاه دارد و از جان خویش برای او درگذرد تا به ارباب اوین و اعوان و انصارش هشدار دهم که مادران این خاک حرمت دارند و گرامی اند حتی اگر مادر دشمنتان باشد.”

این زندانی سیاسی در تاریخ ۲۱ دی ماه سالجاری به اعتصاب غذای خود پایان داده بود. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: