•                  
شنبه , ۰۱ آبان , ۱۴۰۰
شنبه, اکتبر 23

بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دراعتراض به تداوم سرکوب فعالان صنفی فرهنگیان

0
631

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران با صدور بیانیه ای نسبت به تداوم احضار و بازجوئی و گسترش روند سرکوب فعالان صنفی فرهنگیان ایران اعتراض کرد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، امروز یکشنبه ۵ خردادماه ۱۳۹۸، در ادامه روند رو به گسترش سرکوب گسترده فعالان صنفی, شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان با صدور بیانیه ای نسبت به ایجاد اینگونه برخوردها با فعالان صنفی اعتراض کرده است.

 در این بیانیه به بازداشت، احضار، پرونده سازی و صدور حکم علیه فعالین صنفی و معلمان در تهران و شهرهای دیگر اشاره شده است.

شورای هماهنگی همچنین ضمن هشدار نسبت به عواقب سرکوب فعالان صنفی و معلمان اعلام کرده است که در صورت تداوم این وضعیت از تمام ظرفیت های خود جهت حمایت از آنها استفاده خواهد کرد و برای احقاق حقوق معلمان و دانش آموزان آماده فداکاری است.

متن کامل این بیانیه به شرح ذیل میباشد;

به نام خداوند جان و خرد

به دنبال فراخوان شورای هماهنگی به تجمع در روز معلم و استقبال فرهنگیان در ده‌ها شهر، شاهد دور جدیدی از پرونده‌سازی و سرکوب فعالان صنفی بودیم. فشارها پیش از تجمع با احضار فعالان در استان‌های مختلف شروع شد تا مانع از برگزاری تجمع گردد اما تجمع با تمام فشارها برگزار شد و نیروهای امنیتی در اقدامی خشونت آمیز به تجمع تهران حمله نموده و دبیرکل کانون صنفی معلمان تهران و بازرس این تشکل آقایان محمدتقی فلاحی و رسول بداقی به همراه هفت نفر دیگر را دستگیر کردند اما روند برخورد و سرکوب به تهران محدود نشده و در اقدامی ظالمانه حکم زندان فعال صنفی، آقای محمدعلی زحمتکش در شیراز به اجرا در آمد و متعاقب آن آقای یاسر امینی آذر در مهاباد توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

ما در حالی اردیبهشت ماه را پشت سر گذاشتیم که در روزهای پایانی منزل فعالان صنفی استان مازندران، آقایان حسین سلامی، علیرضا قربانی و محمدصادق وفایی مورد تفتیش قرار گرفت و آنان بعد از بازجویی در پلیس امنیت به دادگاه احضار شده‌اند در مشهد آقای محمدحسین سپهری به دادگاه فراخوانده شده و در کرج خانم نسرین بهمن‌پور برای چندمین بار توسط پلیس امنیت احضار و مورد بازجویی قرار گرفته‌است. این احضارها در حالی صورت می‌گیرد که برای تعداد زیادی از معلمان توسط حراست‌ها و هیات تخلفات اداری پرونده‌سازی شده‌است اما نکته مهم ایستادگی فعالان و دفاع آنان از حقوق صنفی و آموزشی فرهنگیان است.

شورای هماهنگی ضمن اعلام حمایت از تمام فعالان صنفی، از تمام معلمان آزادی‌خواه، عدالت‌طلب و مطالبه‌گر بخصوص معلمان دربند بخاطر پایداری و مقاومت در مسیر سخت مطالبه‌گری تشکر و قدردانی می‌کند و با توجه به دور جدید برخورد و سرکوب فعالان صنفی اعلام می‌کند:

۱. ما هر نوع پرونده‌سازی یا اجرای حکم زندان فعالان صنفی را محکوم می‌کنیم و خواهان آزادی بدون قید و شرط تمام معلمان دربند هستیم.

۲. ما نسبت به عواقب سرکوب جنبش معلمان به نهادهای امنیتی، دولت، مجلس و قوه‌قضاییه هشدار می‌دهیم و تاکید می‌کنیم مطالبات صنفی و آموزشی فرهنگیان دست‌یافتنی است و پرونده‌سازی، اخراج، تبعید و زندان تاکنون نتوانسته روند مطالبه‌گری فرهنگیان را متوقف کنند. ما برای احقاق حقوق معلمان و دانش‌آموزان آماده فداکاری هستیم.

۳. اگر روند سرکوب فعلی متوقف نگردد، شورای هماهنگی از تمام ظرفیت‌ها و توان خود برای حمایت از فعالان صنفی و معلمان استفاده خواهد کرد.

۴. هر معلم در هر جای ایران اگر بخاطر فعالیت صنفی مورد ستم واقع شود مورد حمایت شورای هماهنگی و تشکل‌های عضو قرار خواهد گرفت.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران

 ۵ خرداد ۱۳۹۸

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: