•                  
یک شنبه , ۰۷ آذر , ۱۴۰۰
یکشنبه, نوامبر 28

احضار و بازداشت یک شهروند ساکن اهواز توسط ماموران اداره اطلاعات

0
648

یک شهروند ساکن اهواز پس از احضار به ستاد خبری اداره اطلاعات در این شهر بازداشت و به بازداشتگاه این ارگان امنیتی منتقل شده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸, کریم بروایه, شهروند اهل اهواز در پی احضار تلفنی به ستاد خبری اداره  اطلاعات در این شهر پس از حضور بازداشت و به بازداشتگاه منتقل شده است. 

براساس این گزارش؛ ستاد خبری اداره اطلاعات در اهواز بصورت تلفنی کریم بروایه را احضار کرده بود.

این شهروند ساکن اهواز پس از حضور در ستاد خبری این ارگان امنیتی جویای علت احضار خود شده بود، اما بدون هیچگونه توضیحی این شهروند توسط ماموران  امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات در اهواز منتقل شد. 

از دلایل بازداشت و یا اتهامات منتسبه بر این شهروند تا لحظه تنظیم این خبر اطلاعی در دست نیست. 

سرکوب شهروندان و اعمال محدویت بر آنها از جمله موارد ناقض حقوق بشر و در راستای سرکوب آزادی بیان میباشد که در اسناد بین المللی حقوق بشر، همچنین در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر حق ازادی افراد در انتشار افکار و نظریات خود بدون ملاحظات مرزی تاکید شده است.

 بازداشت خودسرانه و همچنین عدم تفهیم اتهام فرد در زمان بازداشت و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز مورد تاکید قرار گرفته است. 

احضار و بازداشت و رفتارهای قهر آمیز بر علیه شهروندان ایران در حالی صورت میگیرد که مقامات عالی رتبه ایران, از جمله علی خامنه ای به دفعات منکر سرکوب آزادی بیان در کشور شده است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: