•                  
پنج شنبه , ۰۳ بهمن , ۱۳۹۸
پنج‌شنبه, ژانویه 23

احضار و بازداشت حسین جنتی, شاعر و غزل سرا ساکن اصفهان

0
1353

حسین جنتی، شاعر غزل سرا در پی احضار به اطلاعات سپاه اصفهان بازداشت شد. گفته می شود که اطلاعات سپاه اصفهان از وی به خاطر شعر خوانی شکایت کرده و حکم بازداشت وی توسط بازپرس دادسرای این شهر به اتهام “تبلیغ علیه نظام” صادر شده است

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز یکشنبه ۱۲ خردادماه ۱۳۹۸، حسین جنتی، شاعر غزل  سرا در پی احضار به اطلاعات سپاه اصفهان بازداشت شد. 

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت: آقای جنتی روز شنبه به اطلاعات سپاه اصفهان احضار شد، وی روز بعد به آنجا مراجعه کرده و در آنجا بازداشت شد.
این منبع مطلع در ادامه گفت; اداره  اطلاعات سپاه اصفهان از حسین جنتی به دلیل شعر خوانی و اشعارش  شکایت کرده بود و پس از ارجاع پرونده به مراجع قضائی از سوی بازپرس شعبه ۱۳ دادسرای عمومی و انقلاب اصفهان این فعال فرهنگی از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” تحت تعقیب قضائی قرار گرفت و برای وی قرار بازداشت صادر شد. 

از زمان بازداشت تا لحظه تنظیم این خبر اطلاعی از وضعیت حسین جنتی در دست نیست. 

لازم به ذکر است که حسین جنتی، شاعر غزل‌سرای معاصر است که از وی کتابهایی به چاپ رسیده است.

سرکوب فعالان فرهنگی و اعمال محدویتهای شهروندی بر این افراد از جمله موارد ناقض حقوق بشر و در راستای سرکوب آزادی بیان میباشد که در اسناد بین المللی حقوق بشر، همچنین در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر حق ازادی افراد در انتشار افکار و نظریات خود بدون ملاحظات مرزی تاکید شده است.

احضار و بازداشت و رفتارهای قهر آمیز بر علیه شهروندان ایران در حالی صورت میگیرد که مقامات عالی رتبه ایران, از جمله علی خامنه ای به دفعات منکر سرکوب آزادی بیان در کشور شده است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: