•                  
سه شنبه , ۱۶ آذر , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, دسامبر 7

بازداشت جمال گودرزی, شهروند ساکن کامیاران توسط اداره اطلاعات

0
481

حقوق بشر در ایران – “جمال گودرزی:, شهروند ساکن کامیاران که توسط ماموران اداره اطلاعات سنندج بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج منتقل شده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان, روز چهارشنبه ۱۶ مردادماه ۱۳۹۸, “جمال گودرزی”, شهروند ساکن کامیاران, توسط ماموران اداره اطلاعات این شهر بازداشت شد پس از ۲ هفته طی تماسی تلفنی کوتاه به خانواده خود از انتقالش پس از بازداشت به بازداشتگاه اداره اطلاعات شهرستان کامیاران خبر داد. 

براساس این گزارش, جمال گودرزی, با اتهاماتی مرتبط با “احزاب کرد مخالف نظام” از سوی ماموران اداره اطلاعات شهرستان کامیاران بازداشت شد.

وی پیش از این به مدت ۸ سال عضو یکی از همین احزاب کرد مخالف نظام بوده و براساس اطلاع خانواده‌اش، پس از خروج کامل از تشکیلات این حزب به زادگاه خود بازگشته بود.

برخورداری افراد از حق دادرسی عالادنه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد مود تاکید در اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد. 

در ماده ۵ قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: