•                    
  •                  
جمعه , ۱۸ آذر , ۱۴۰۱
جمعه, دسامبر 9

بازداشت حسن صبحی پور, فعال فرهنگی توسط نیروهای امنیتی در اهواز

0
715

امروز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷, “حسن صبحی پور” فعال فرهنگی ساکن اهواز توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران, “حسن صبحی پور”, فعال فرهنگی شاغل در موسسه فرهنگی نصر و ساکن اهواز امروز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. ازد لایل بازداشت و نوع اتهامات وی تا لحظه تنظیم این خبر اطلاعی در دست نیست.

بنقل از یک منبع نزدیک به حسن صبحی پور در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران گفت, حسن صبحی پور کارگزدان و مدیر تصویری موسسه فرهنگی نصر در اهواز میباشد.  او به تازگی ترانه ای به نام وحدت، که تم هویت طلبی عربی داشت کارگردانی کرده بود، این احتمال وجود دارد که بازداشت او در این رابطه بوده باشد هر چند نیروهای امنیتی که او را در منزلش بازداشت کردند توضیحی در خصوص دلایل بازداشت ندادند.”

بازداشت بدون تفهیم اتهام شهروندان از جمله موارد نقض حقوق بشر است که در اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ بر این نکته تاکید دارد که: هر كس‌ دستگير مي‌شود بايد در موقع‌ دستگير شدن‌ از جهات‌ (علل‌) آن‌ مطلع‌ شود و در اسرع‌ وقت‌ اخطاريه‌اي‌ دائر بهر گونه‌ اتهاميكه‌ به‌ او نسبت‌ داده‌ مي‌شود دريافت‌ دارد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.