•                    
  •                  
یک شنبه , ۱۰ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, اکتبر 3

آزادی دو تن از شهروندان ساکن اهواز از زندان شیبان با قرار وثیقه

0
914

روز سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ دو تن از شهروندان ساکن حمیدیه اهواز بنامهای: عادل عفراوی و هادی مروانی با قرار وثیقه از زندان شیبان در این شهر با قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران, دو تن از شهروندان ساکن اهواز بنامهای “عادل عفراوی” و “هادی مروانی”(حلاف) که به ترتیب در مهر ماه و ۱۷ اسفند ماه سال ۱۳۹۷ توسط  اداره اطلاعات اهواز بازداشت شده بودند در تاریخ ۲۸ اسقندماه سال ۹۷ از زندان شیبان اهواز آزاد شدند.

لازم به ذکر است که بازداشت “عادل عفراوی” مرتبط با بازداشتهای گسترده شهروندان ساکن اهواز که پس از حمله مسلحانه که به محل رژه نیروهای نظامی ایران در تاریخ ۳۱ شهریور ماه سال گذشته صورت گرفته بود توسط اداره اطلاعات این شهر انجام شده بود. همچنین “هادی مروانی”( حلاف) دیگر شهروند ساکن حمیدیه اهواز که در تاریخ ۲۸ اسفند ماه سالجاری توسط اداره اطلاعات در اهواز بازداشت و به زندان شیبان در این شهر منتقل شده بود نیز با سپردن قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده است. از دلایل بازداشت و اتهامات منتسبه بر این شهروند تا لحظه تنظیم این خبر اطلاعی در دست نیست. هادی مروانی(حلاف)، ۲۹ ساله، متاهل، پدر یک فرزند و از اهالی منطقه بنیاد شهید شهر حمیدیه است.

لازم به ذکر است برخورداری هر فرد از حق دادرسی عادلانه و تفهیم اتهام در زمان بازداشت و مطلع شدن فرد متهم از اتهامات منتسبه بر وی از جمله موارد مورد تاکید در اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله: ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همجنین ماده ۹ این سند بین المللی میباشد.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.