•                  
جمعه , ۲۸ مرداد , ۱۴۰۱
شنبه, آگوست 20

بازداشت یک فعال رسانه ای در شهرستان مبارکه توسط نیروهای امنیتی

0
633

حقوق بشر در ایران – طی روزهای گذشته, در پی یورش ماموران پلیس امنیت در شهرستان مبارکه از توابع استان اصفهان, یک شهروند فعال در شبکه های اجتماعی بازداشت و از وضعیت وی اطلاعی در دست نیست. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا؛ طی روزهای اخیر؛ یک شهروند ساکن شهرستان مبارکه از توابع استان اصفهان که در شبکه های اجتماعی فعال بود در پی یوروش ماموران پلیس امنیت به محل سکونت وی به اتهام انتشار پستهائی مرتبط با فعالیتهای سلطنت طلبان و فعال  در زمینه کمپینی برای بازگشت شاهزاده رضا پهلوی در این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

براساس ادعای مهدی معصوم, فرمانده انتظامی استان اصفهان: ” سردسته شبکه تبلیغی سلطنت طلبان در شبکه های اجتماعی با تعداد ۱۰۵۷ عضو در عملیات پلیس امنیت عمومی شهرستان مبارکه بازداشت شد”. 

مهدی معصوم در ادامه همچنین ادعا کرد: ” ماموران پلیس امنیت عمومی فرماندهی انتظامی شهرستان مبارکه با اشراف اطلاعاتی و رصد دقیق فضای مجازی موفق شدند سردسته شبکه تبلیغی سلطنت طلبان با ۱۰۵۷ عضو و با قرار دادن تصاویر و کلیپ هایی از بازگشت نظام سلطنتی به ایران حمایت می کرد و در شبکه های اجتماعی به “مقدسات نظام توهین می کرد” شناسائی و بازداشت کردند”. 

فرمانده انتظامی استان اصفهان در ادامه ادعاهای خود افزود، “تحریک مردم به تجمعات غیر قانونی، آموزش شعارهای توهین آمیز نسبت به نظام جمهوری اسلامی و مسئولان نظام و عضوگیری گسترده به منظور تبلیغ علیه نظام را از دیگر اتهامات این فعال فضای رسانه ای بر شمرد. 

سرکوب فعالان  فضای مجازی و فعالان تلگرامی و بیان اتهامات امنیتی بر علیه این دسته از شهروندان از جمله موارد ناقض حقوق بشر و در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده در ایران است و در اسناد بین المللی حقوق بشر در ماده ۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز بر آن تاکید شده است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

برچسب هافضای مجازیفضای مجازی در ایرانفضای رسانه ایفضای رسانه ای در ایرانفعال فضای مجازیفعال فضای رسانه ایفعال رسانه ایفعال شبکه های اجتماعیفعالیت در فضای مجازیفعالان فضای مجازیمهدی معصومماده ۲۰ اعلامیه جهانی حقوق بشرمحدودیتهای فضای مجازی در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق شهروندینیروی انتظامیپلیس فضای مجازیپلیس امنیتآزادی بیان در ایراناینترنتاینترنت در ایراناستان اصفهانبیخبریبازداشتبازداشت و بیخبریبازداشت و بیخبری از شهروندانتجمعات اعتراضی در ایرانحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانسلطنت طلبانسرکوب فضای مجازیسرکوب فضای مجازی در ایرانسرکوب فضای رسانه ایسرکوب فعالان فضای مجازیسرکوب فعالان فضای رسانه ایسرکوب فعالان رسانه ایسرکوب فعالان رسانه ای در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب شهروندانسرکوب شهروندان در ایرانشهرستان مبارکهشورای عالی فضای مجازیشبکه های اجتماعیشبکه های اجتماعی در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: