•                  
جمعه , ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱
جمعه, آگوست 12

بازداشت امیر اسدی, دانشجوی ساکن کرمانشاه توسط نیروهای امنیتی

0
1456

حقوق بشر در ایران – روز شنبه ۵ بهمن ماه ۱۳۹۸, ماموران اداره امنیتی در کرمانشاه با یورش به محل سکونت امیررضا اسدی, دانشجوی اهل گرگان و ساکن کرمانشاه پس از تفتیش منزل و ضبط وسائل وی را بازداشت و به بازداشتگاه منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, روز شنبه ۵ دی ماه ۱۳۹۸, امیررضا اسدی, شهروند اهل گرگان و دانشجوی در حال تحصیل در کرمانشاه, پس از تفتیش منزل و ضبط لوازم شخصی از قبیل گوشی تلفن همراه و لب تاپ سپس وی را بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات سپاه در این شهرستان منتقل کردند. 

براساس این گزارش؛ ماموران امنیتی پس از بازداشت امیر رضا اسدی و انتقال وی به بازداشتگاه اداره اطلاعات سپاه استان کرمانشاه وی را تحت بازجوئی قرار دادند و این شهروند همچنان در بازداشت این ارگان امنیتی بسر می برد. 

از دلایل بازداشت و اتهامات احتمالی وی تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعی در دست نیست. 

سرکوب شهروندان و بیان اتهامات امنیتی بر علیه آنها از جمله موارد ناقض حقوق بشر و در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده در ایران است و در اسناد بین المللی حقوق بشر در ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز بر آن تاکید شده است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

لازم به ذکر است که بازداشت خودسرانه و بلاتکلیف نگه داشتن افراد و همچنین عدم تفهیم اتهام فرد در زمان بازداشت و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز مورد تاکید قرار گرفته است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: