•                  
دوشنبه , ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰
دوشنبه, ژوئن 21

بازداشت ۶ تن از شهروندان ساکن شهرستان پیرانشهر توسط نیروهای امنیتی

0
280

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, در پی یورش ماموران امنیتی شهرستان پیرانشهر دستکم ۶ تن از شهروندان ساکن این شهرستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. 

 به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان, علی قادری, فرزند رسول، واحد قادری, فرزند رسول، محمد قادری و علی قادری, فرزندان عزیز، حسام‌الدین پیرانی, فرزند ظاهر، امیر قادری,  فرزند خدر و سلام خری آغلان, شش تن از شهروندان ساکن شهرستان پیرانشهر توسط نیروهای امنیتی این شهرستان بازداشت  و از وضعیت این شهروندان اطلاعی در دسترس نیست.

برپایه این گزارش ماموران امنیتی پس از بازداشت جملگی این افراد آنها را به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

تا لحظه تنظیم این گزارش فقط علی قادری, فرزند عزیز, که به همراه این افراد بازداشت شده بود بطور موقت از بازداشت آزاد شد. 

علیرغم مراجعه خانواده‌های این افراد به مراکز قضایی و امنیتی پیرانشهر، اطلاعی از محل نگهداری آنها در دست نیست. همچنین از اتهاماتی که منجر به بازداشت این شهروندان شده نیز اطلاعی در دست نیست. 

برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد مورد تاکید در اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد. 

همچنین بازداشت خودسرانه افراد و عدم تفهیم اتهام فرد در زمان بازداشت و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز مورد تاکید قرار گرفته است. 

برچسب هانیروهای امنیتی ایرانماموران امنیتیحقوق بشر در ایراناحزاب کرد ایراننیروهای امنیتیشلیک ماموران امنیتینقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشرشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورداحزاب در ایراننقض حقوق شهروندی در ایرانبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان کرداحزاب کورد در ایراناحزاب کوردحقوق شهروندی در ایرانبازداشت شهروندان در ایراناحزاب کوردیاحزاب کرداحزاب سیاسی ایراناحزاب کردیسرکوب فعالین حقوق بشر در ایراناحزاب کوردی در ایرانسرکوب فعالان حقوق بشر در ایرانهجوم نیروهای امنیتیاحزاب کرد مسلحشهرستان پیرانشهرسرنگونی جمهوری اسلامینیروهای امنیتی در ایرانبازداشت و بی خبریمحرومیت از حقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی درایراناحزاب سیاسیاحزاب سیاسی کرداحزاب سیاسی در ایرانسرکوب احزاب سیاسی در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب مخالف نظاماحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کردمخالف نظاماحزاب کورد مخالف نظامرسولاحزاب سیاسی اپوزیسیوناحزاب کورد مخالفبازداشت شهروندان کورد در ایراناحزاب سیاسی کوردعلی قادریاخبار نقض حقوق شهروندی در ایراناحزاب سیاسی مخالف نظاماحزاب کرد مخالف نطاماحزاب سیاسی کرد مخالف نظامماموران امنیتی در ایراناحزاب سیاسی کورد مخالف نظامواحد قادریواحدقادریحسام الدین پیرانیسلام خری آغلان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: