•                  
دوشنبه , ۲۷ دی , ۱۴۰۰
دوشنبه, ژانویه 17

بازداشت ۶ تن از شهروندان ساکن شهرستان پیرانشهر توسط نیروهای امنیتی

0
486

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, در پی یورش ماموران امنیتی شهرستان پیرانشهر دستکم ۶ تن از شهروندان ساکن این شهرستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. 

 به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان, علی قادری, فرزند رسول، واحد قادری, فرزند رسول، محمد قادری و علی قادری, فرزندان عزیز، حسام‌الدین پیرانی, فرزند ظاهر، امیر قادری,  فرزند خدر و سلام خری آغلان, شش تن از شهروندان ساکن شهرستان پیرانشهر توسط نیروهای امنیتی این شهرستان بازداشت  و از وضعیت این شهروندان اطلاعی در دسترس نیست.

برپایه این گزارش ماموران امنیتی پس از بازداشت جملگی این افراد آنها را به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

تا لحظه تنظیم این گزارش فقط علی قادری, فرزند عزیز, که به همراه این افراد بازداشت شده بود بطور موقت از بازداشت آزاد شد. 

علیرغم مراجعه خانواده‌های این افراد به مراکز قضایی و امنیتی پیرانشهر، اطلاعی از محل نگهداری آنها در دست نیست. همچنین از اتهاماتی که منجر به بازداشت این شهروندان شده نیز اطلاعی در دست نیست. 

برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد مورد تاکید در اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد. 

همچنین بازداشت خودسرانه افراد و عدم تفهیم اتهام فرد در زمان بازداشت و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز مورد تاکید قرار گرفته است. 

برچسب هاماموران امنیتیماموران امنیتی در ایرانمحرومیت از حقوق شهروندی در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق شهروندی در ایراننیروهای امنیتینیروهای امنیتی ایراننیروهای امنیتی در ایرانهجوم نیروهای امنیتیواحد قادریواحدقادریاحزاب مخالف نظاماحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کرداحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد مسلحاحزاب کرد ایراناحزاب کردمخالف نظاماحزاب کردیاحزاب در ایراناحزاب سیاسیاحزاب سیاسی مخالف نظاماحزاب سیاسی کورداحزاب سیاسی کورد مخالف نظاماحزاب سیاسی کرداحزاب سیاسی کرد مخالف نظاماحزاب سیاسی ایراناحزاب سیاسی اپوزیسیوناحزاب سیاسی در ایراناخبار نقض حقوق شهروندی در ایرانبازداشت و بی خبریبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کردبازداشت شهروندان در ایرانحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی درایرانحسام الدین پیرانیرسولسلام خری آغلانسرنگونی جمهوری اسلامیسرکوب فعالین حقوق بشر در ایرانسرکوب فعالان حقوق بشر در ایرانسرکوب احزاب سیاسی در ایرانشلیک ماموران امنیتیشهروندان کوردشهروندان کورد در ایرانشهرستان پیرانشهرعلی قادری

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: