•                  
شنبه , ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰
شنبه, ژوئن 19

بازداشت یک فعال هنری ساکن گالیکش به اتهام برگزاری فستیوال رنگ

0
256

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۲۲خرداد ماه ۱۳۹۹, ماموران امنیتی شهرستان گالیکش, از توابع استان گلستان, یک شهروند ساکن این شهرستان را به اتهام برگزاری فستیوال رنگ مختلط بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از رُکنا, روز چهارشنبه ۲۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, یک شهروند ساکن شهرستان گالیکش, از توابع استان گلستان به اتهام برگزاری فستیوال رنگ در غالب تورهای گردشگری و همچنین ادعا شده پوشش غیراخلاقی دختران توسط ماموران امنیتی این شهرستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

براساس این گزارش: “روز گذشته ۲ خبر از برگزاری تورهای گردشگری و همچنین برگزاری فستیوال رنگ بصورت مختلط و بصورت غیر اخلاقی و با پوشش نامناسب دختران به ترتیب در شهرستان های کلاله و گالیکش منتشر شد”.

“در ادامه با ورود رئیس کل دادگستری استان گلستان به این موضوع و دستور ویژه هاشمیان به دادستان های مینودشت، گالیکش و کلاله، پیگیری این موضوع در دستور کار دادستان های یاد شده قرار گرفت”.

 براساس اعلام دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گالیکش: “عامل اصلی برگزاری فستیوال رنگ در چشمه لال این شهرستان دستگیر شد و پرونده وی در مرجع قضایی در حال رسیدگی است”.

بازداشت و سرکوبهای فراقانونی, ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید شده است نیز میباشد. 

در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

برچسب هاحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق شهروندیبازداشت و بیخبرینقض حقوق بشر در ایرانحجاب اجباریسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایراناستان گلستانسرکوب شهروندان در ایرانبازداشت شهروندانحقوق شهروندی در ایرانبازداشت شهروندان در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانفعال هنریبازداشت خودسرانهسرکوب اعتراضات مدنی در ایرانسرکوب آزادی قلم در ایرانسرکوب فعالان حقوق بشر در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانسرکوب آزادی عقیده در ایرانربازداشت و بیخبریبازداشت و بی خبریحقوق شهروندی درایراننه به حجاب اجباریحقوق بشر در جمهوری اسلامیحجاب اجباری در ایرانحقوق بشر حقوق شهروندیحقوق شهروندی در جمهوری اسلامیمطالبه گریسرکوب آزادیحجاب اجبایسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیسرکوب معترضان به حجاب اجباری در ایرانبازداشت و بیخبری از شهروندانفستیوال رنگشهرستان گالیکشفستیوالرنگبازداشت هنرمنداندادستان گالیکششهرستان گالیکش استان گلستانفستیوال رنگ در گالیکشدادستان مینودشتپوشش نامناسب

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: