•                  
سه شنبه , ۲۵ مرداد , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, آگوست 16

بازداشت یک فعال هنری ساکن گالیکش به اتهام برگزاری فستیوال رنگ

0
710

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۲۲خرداد ماه ۱۳۹۹, ماموران امنیتی شهرستان گالیکش, از توابع استان گلستان, یک شهروند ساکن این شهرستان را به اتهام برگزاری فستیوال رنگ مختلط بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از رُکنا, روز چهارشنبه ۲۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, یک شهروند ساکن شهرستان گالیکش, از توابع استان گلستان به اتهام برگزاری فستیوال رنگ در غالب تورهای گردشگری و همچنین ادعا شده پوشش غیراخلاقی دختران توسط ماموران امنیتی این شهرستان بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. 

براساس این گزارش: “روز گذشته ۲ خبر از برگزاری تورهای گردشگری و همچنین برگزاری فستیوال رنگ بصورت مختلط و بصورت غیر اخلاقی و با پوشش نامناسب دختران به ترتیب در شهرستان های کلاله و گالیکش منتشر شد”.

“در ادامه با ورود رئیس کل دادگستری استان گلستان به این موضوع و دستور ویژه هاشمیان به دادستان های مینودشت، گالیکش و کلاله، پیگیری این موضوع در دستور کار دادستان های یاد شده قرار گرفت”.

 براساس اعلام دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گالیکش: “عامل اصلی برگزاری فستیوال رنگ در چشمه لال این شهرستان دستگیر شد و پرونده وی در مرجع قضایی در حال رسیدگی است”.

بازداشت و سرکوبهای فراقانونی, ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید شده است نیز میباشد. 

در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

برچسب هاسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانفعال هنریسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانحجاب اجباری در ایرانبازداشت و بیخبری از شهروندانفستیوال رنگ در گالیکشاستان گلستانبازداشت خودسرانهسرکوب آزادی عقیده در ایرانحقوق بشر حقوق شهروندیفستیوال رنگدادستان مینودشتحقوق بشرسرکوب شهروندان در ایرانسرکوب اعتراضات مدنی در ایرانربازداشت و بیخبریحقوق شهروندی در جمهوری اسلامیشهرستان گالیکشپوشش نامناسبحقوق بشر در ایرانبازداشت شهروندانسرکوب آزادی قلم در ایرانبازداشت و بی خبریمطالبه گریفستیوالحقوق شهروندیحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی درایرانسرکوب آزادیرنگبازداشت و بیخبریبازداشت شهروندان در ایرانسرکوب فعالان حقوق بشر در ایراننه به حجاب اجباریحجاب اجبایبازداشت هنرمنداننقض حقوق بشر در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی بیانحقوق بشر در جمهوری اسلامیسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیدادستان گالیکشحجاب اجباریسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب معترضان به حجاب اجباری در ایرانشهرستان گالیکش استان گلستان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: