•                    
  •                  
دوشنبه , ۰۴ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, سپتامبر 26

بازداشت یک متهم به حیوان آزاری در شهرستان سردشت توسط نیروی انتظامی

0
416

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۲۲ خرداد ماه ۱۳۹۹, ماموران انتظامی شهرستان سردشت فردی را به اتهام حیوان آزاری بازداشت کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از رُکنا, امروز پنجشنبه ۲۲ خرداد ماه ۱۳۹۹, موسی بهاری, فرمانده انتظامی سردشت از بازداشت فردی به اتهام حیوان آزاری و انتشار فیلمهای مربوط به آن در فضای مجازی خبر داد. 

فرمانده انتظامی شهرستان سردشت در تفسیر این خبر گفت: “در پی رصد فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات مبنی بر حیوان آزاری در فضای مجازی که باعث جریحه‌دار شدن احساسات هموطنان و ناراحتی حامیان حقوق حیوانات شده بود، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت”.

این مقام انتظامی در ادامه افزود: “با اقدامات فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا، فرد مجرم در یکی از روستاهای سردشت شناسایی، دستگیر و تحویل مقام قضایی شد”.

این مقام انتظامی در ادامه افزود: “در فیلم منتشر شده از سوی این فرد در فضای مجازی تعدادی سگ را به جان یک توله گراز انداخته بود تا تلف شود و البته پس از حیوان آزاری و کشتن گراز وحشی فیلم آن را در فضای مجازی انتشار داده بود”.

آسیب رساندن به هرگونه از موجودات زنده به مثابه نقض حقوق بشر در رسته محیط زیست است.

هرگونه آزمایش زجرآور بر روی حیوانات اعم از آنکه روحی یا جسمی باشد، نقض حقوق حیوانات است.

اولین قانون حمایت از حیوانات در انگلستان در سال ۱۸۸۲ میلادی تصویب شد که این قانون در سال ۱۹۱۱به تکمیل رسید.

پس از انگلستان کشورهای دیگری نیز قوانینی در جهت حفظ حقوق حیوانات به تصویب رساندند.

تا کنون تعداد زیادی معاهدات چند جانبه،دو جانبه و اسناد بین‌المللی در زمینه حقوق حیوانات انعقاد گردیده که از کثرت این موارد صرفا به چند نمونه آن اشاره می کنیم: اعلامیه ۱۹۷۲استکهلم، کنوانسیون ۱۹۷۳ کیوتر، کنوانسیون تنوع زیستی ۱۹۷۲مشهور به کنوانسیون ریو، کنوانسیون تجارت بین‌المللی گونه های حیوانی و گیاهی در معرض خطر ۱۹۷۳ از جمله اسناد بین المللی است که در حمایت از حقوق حیوانات مورد تصویب قرار گرفته است.

برهمین اساس, اعلامیه جهانی حقوق حیوانات در اکتبر ۱۹۷۸ با هدف شناخت جهان مبتنی بر حقوق برای حیوانات با تلاش یونسکو در پاریس به تصویب رسید .

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.