•                  
دوشنبه , ۱۶ تیر , ۱۳۹۹
دوشنبه, جولای 6

بازداشت اعضا و گردانندگان یک کانال تلگرامی در اراک

0
82

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۳ تیر ماه ۱۳۹۹, نیروهای امنیتی اراک اعضای یک کانال تلگرامی در این شهرستان را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, امروز سه شنبه ۳ تیر ماه ۱۳۹۹, عباس قاسمی, دادستان عمومی و انقلاب اراک از بازداشت گردانندگان و اعضای یک کانال تلگرامی این شهرستان خبر داد ادعا کرد علی بازداشت این افراد ترویج مسائل غیر اخلاقی در فضای مجازی بوده است. 

دادستان عمومی و انقلاب اراک در تشریح این خبر گفت: “عوامل و اعضای یک کانال تلگرامی ترویج مسائل غیر اخلاقی در اراک شناسایی و دستگیر شدند و بازداشت این افراد در راستای اجرای طرح امنیت اخلاقی و در عملیات مشترک پلیس فتا و پاوا « پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا » انجام شد”.

این مقام قضائی همچنین ادعا کرد: “ادمین این کانال تلگرامی یک زوج جوان بودند که شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر و بازداشت شدند”.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان و یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. 

سرکوب فعالان شبکه های اجتماعی, ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید شده است نیز میباشد. 

در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

برچسب هافضای مجازیکانال تلگرامیحقوق بشر در ایرانادمین کانال تلگرامینقض حقوق بشر در ایرانفعال تلگرامیفضای مجازی در ایرانشورای عالی فضای مجازی در ایرانسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانفعالان فضای مجازیدادستان عمومی و انقلابفعالیت در فضای مجازیادمینی در کانال تلگرامیسرکوب آزادی بیان در ایرانشورای عالی فضای مجازیسرکوب آزادی قلم در ایرانمحدودیتهای فضای مجازی در ایرانسرکوب فعالان حقوق بشر در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمفعال فضای مجازیمرکز ملی فضای مجازی ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایراناخبار نقض حقوق بشر در ایرانپلیس فضای مجازیادمین کانالهای تلگرامیادمین کانال نلگرامیسرکوب فضای مجازی در ایرانادمینسرکوب فعالان تلگرامی در ایرانادمین کانال تلگرامسرکوب فعالان تلگرامیادمین تلگرامسرکوب فعالان فضای مجازیسرکوب فضای مجازیدادستان عمومی و انقلاب اراکفضای رسانه ای در ایرانسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیفضای رسانه ایتشویش اذهان عمومی در فضای مجازیبازداشت ادمین کانالهای تلگرامیبازداشت فعالان تلگرامیسرکوب فعالان فضای رسانه ایفعالان تلگرامی در ایرانفعالان تلگرامیبازداشت فعالان فضای مجازیفضای مجازکانال تلگرامی در ایرانپلیس تبادل ارتباط در فضای مجازیحقوق نقض حقوق بشر در ایرانرصد فضای مجازی در ایرانفعال تلگرامی استان مرکزیفعالان فضای مجازی در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: