•                  
دوشنبه , ۰۳ آبان , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, اکتبر 26

بازداشت اعضا و گردانندگان یک کانال تلگرامی در اراک

0
422

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۳ تیر ماه ۱۳۹۹, نیروهای امنیتی اراک اعضای یک کانال تلگرامی در این شهرستان را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایرنا, امروز سه شنبه ۳ تیر ماه ۱۳۹۹, عباس قاسمی, دادستان عمومی و انقلاب اراک از بازداشت گردانندگان و اعضای یک کانال تلگرامی این شهرستان خبر داد ادعا کرد علی بازداشت این افراد ترویج مسائل غیر اخلاقی در فضای مجازی بوده است. 

دادستان عمومی و انقلاب اراک در تشریح این خبر گفت: “عوامل و اعضای یک کانال تلگرامی ترویج مسائل غیر اخلاقی در اراک شناسایی و دستگیر شدند و بازداشت این افراد در راستای اجرای طرح امنیت اخلاقی و در عملیات مشترک پلیس فتا و پاوا « پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا » انجام شد”.

این مقام قضائی همچنین ادعا کرد: “ادمین این کانال تلگرامی یک زوج جوان بودند که شناسایی و در یک عملیات ضربتی دستگیر و بازداشت شدند”.

استان مرکزی ۱۲ شهرستان و یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد. 

سرکوب فعالان شبکه های اجتماعی, ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید شده است نیز میباشد. 

در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل و سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

برچسب هافضای مجازفضای مجازیفضای مجازی در ایرانفضای رسانه ایفضای رسانه ای در ایرانفعال فضای مجازیفعال تلگرامیفعال تلگرامی استان مرکزیفعالیت در فضای مجازیفعالان فضای مجازیفعالان فضای مجازی در ایرانفعالان تلگرامیفعالان تلگرامی در ایرانمحدودیتهای فضای مجازی در ایرانمرکز ملی فضای مجازی ایراننقض حقوق بشر در ایرانکانال تلگرامیکانال تلگرامی در ایرانپلیس فضای مجازیپلیس تبادل ارتباط در فضای مجازیاخبار نقض حقوق بشر در ایرانادمینادمین کانال نلگرامیادمین کانال تلگرامادمین کانال تلگرامیادمین کانالهای تلگرامیادمین تلگرامادمینی در کانال تلگرامیبازداشت فعالان فضای مجازیبازداشت فعالان تلگرامیبازداشت ادمین کانالهای تلگرامیتشویش اذهان عمومی در فضای مجازیحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق بشر در ایراندادستان عمومی و انقلابدادستان عمومی و انقلاب اراکرصد فضای مجازی در ایرانسرکوب فضای مجازیسرکوب فضای مجازی در ایرانسرکوب فعالان فضای مجازیسرکوب فعالان فضای رسانه ایسرکوب فعالان تلگرامیسرکوب فعالان تلگرامی در ایرانسرکوب فعالان حقوق بشر در ایرانسرکوب آزادی قلم در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیشورای عالی فضای مجازیشورای عالی فضای مجازی در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: