•                  
جمعه , ۲۶ دی , ۱۳۹۹
شنبه, ژانویه 16

امین ذوالفقاری, شهروند بهائی ساکن یزد با تودیع قرار وثیقه آزاد شد

0
192

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۳ تیر ماه ۱۳۹۹, امین ذوالفقاری, شهروند بهائی ساکن یزد پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه و بطور موقت تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, ظهر امروز سه شنبه ۳ تیر ماه ۱۳۹۹, امین ذوالفقاری, شهروند بهائی ساکن میبد یزد, پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام با تودیع قرار وثیقه و بطور موقت آزاد شد.

بنقل از یک منبع نزدیک به این شهروند بهائی در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران اتهام تفهیم شده به این شهروند بهائی تبلیغ دیانت بهائی عنوان شده که در طی دوران بازجوئی هم با مصداق حقوقی فعالیت تبلیغی علیه نظام تفهیم اتهام شده است. 

این شهروند بهائی در تاریخ ۱ خرداد ماه ۱۳۹۹, توسط ماموران اداره اطلاعات یزد بازداشت و به بازداشتگاه این ارگان امنیتی منتقل شده بود. 

شهروندان بهائی با استناد به بخشنامه شورای عالی انقلاب فرهنگی از جمله پیروان ادیان بدون حقوق شهروندی در ایران محسوب می‌شوند. سرکوب این شهروندان در غالب: پلمپ محل کسب, محرومیت از حق تحصیل از مدرسه ابتدائی تا مدارج عالی, تخریب قبرستانها و همچنین دیگر مکانهای مقدس آنها و محرومیتهای گسترده دیگر که این شهروندان با آن دست و پنجه نرم میکند را در بر می‌گیرد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران پیشتر مدعی شد که کسی برای مذهب بهاییت و یا اعتقاد نداشتن به خدا به زندان نمی‌رود که در حال حاضر بهاییان، نوکیشان مسیحی و کسانی که به دلیل اعتقاد شخصی مطلبی را بر خلاف اعتقادات اسلامی در فضای اجتماعی نوشته‌اند بازداشت و به حکم‌های سنگین محکوم شده‌اند. علاوه بر اینکه بسیاری از بهاییان فقط به دلیل مذهب شان شغل خود را از دست داده‌اند، محروم از تحصیل شده‌اند، اموالشان مصادره شده و یا حتی کشته شدند. ادعاهای آقای ظریف خلاف آنچه در چهل سال اخیر صورت گرفته را نشان می‌دهد.

بر اساس منابع غیررسمی در ایران بیش از ۳۰۰/۰۰۰ نفر بهایی وجود دارد اما قانون اساسی ایران فقط اسلام، مسیحیت، یهودیت و زرتشتی گری را به رسمیت شناخته و مذهب بهاییان را به رسمیت نمی‌شناسد. به همین دلیل طی سالیان گذشته همواره حقوق بهائیان در ایران به صورت سیستماتیک نقض شده است.

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

سرکوب بهائیان ایران ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۸ و ۱۹ این سند معتبر بین المللی و همچنین ماده ۱۸ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی نیز میباشد. همچنین سرکوب فعالان مدنی ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر میباشد که بر حق آزادی بیان برای فر فرد تاکید دارد. 

برچسب هابهائیان ایراناقلیتهای مذهبیاقلیتهای مذهبی در ایرانسرکوب اقلیتهای مذهبی در ایرانبازجوئیجامعه بهائیانشهروندان بهائی در ایرانرهبران جامعه بهائیان ایرانجامعه جهانی بهائیانجامعه بهائی ایرانشهروندان بهایی در ایراناقلیت بهائیبهاییان ایرانمحرومیت از تحصیل بهائیان ایرانبازداشت شهروندان بهائی در ایرانبهائیان در ایرانجامعه بهائیان ایرانجامعه بهائیان امریکاجامعه بهائیسرکوب شهروندان بهائی در ایرانبهائیانشهروندان بهائیسرکوب بهائیان در ایرانبهائیان یزدتبعیض علیه بهائیان ایرانمدیران جامعه بهائیان ایرانسرکوب بهائیانسرکوب بهاییان در ایرانسرکوب بهاییان ایرانجامعه بهاییان ایرانسرکوب بهائیان ایرانشهروندان بهاییبهاییان در ایرانتهدید بهائیان ایرانسرکوب اقلیتهای مذهبیسرکوب جامعه بهائی ایرانسرکوب جامعه بهائیان ایرانسرکوب جامعه بهائی در ایرانسرکوب جامعه بهائیان در ایرانجامعه بهائیان در ایرانگلستان جاوید بهائیان ایرانحقوق شهروندان بهائی در ایرانمحرومیت از حقوق شهروندی اقلیتهای مذهبیجامعه بهایی ایرانمحرومیت شهروندان بهائی در ایرانحقوق بهاییان ایرانجامعه بهائی در ایرانبهائیان ایر انبهاییان یزدنقض حقوق شهروندان بهائی در ایراننقض حقوق شهروندی بهائیان ایرانبهاییاننقض حقوق بهائیان ایراننقض حقوق شهروندی بهاییان ایراننقض حقوق بهاییان ایرانحقوق شهروندی بهائیان ایرانمحرومیت از حقوق شهروندی بهائیان ایرانسرکوب جامعه بهائیجامعه بهایی در ایرانسرکوب جامعه بهایی ایرانسرکوب شهروندان بهائی ایرانجامعه بهائی اسرانجامعه بهائی ایارنحقوق بشر بهائیان ایراندانشگاه مجازی بهائیان ایرانسرکوب شهروندان بهایی ایرانجامعه بهاییجامعه بهاییان در ایرانحقوق بشر شهروندان بهائی در ایرانبهائیان در یزدبهاییان در یزدفعالیت بهاییان ایرانمحرومیت جامعه بهائی از حقوق شهروندیاقلیت بهائی در ایراندانشگاه بهاییان ایرانسرکوب جامعه بهاییحقوق شهروندی بهاییان ایرانسرکوب جامعه بهاییان در ایراننقض حقوق بشر بهاییان ایرانبازداشت شهروندان بهاییاقلیت بهاییاقلیت بهایی در ایرانسرکوب بهائیان در جمهوری اسلامیبازجوئی در اداره اطلاعاتتفتیش منزل بهاییان ایرانحقوق شهروندی جامعه بهائی در ایرانحقوقشهروندی بهاییان ایرانشهروندان بهائی ایرانشهروندان بهایی ایراناقلیت بهایی ایراناقلیت بهائی ایرانسرکوب اقلیت بهائی در ایراناقلیتهای مذهبی در جمهوری اسلامیجامعه بهاییانسرکوب بهاییانمحرومیت جامعه بهایی از حقوق شهروندیحقوق شهروند بهاییان ایرانسرکوب بهاییان در جمهوری اسلامیاقلیتهای دینی در ایرانتخریب قبرستان بهائیان یزدتخریب قبرستان بهاییان ایرانتخریب قبرستان بهائیان ایرانجامع بهائیان ایرانمحل کسب شهروندان بهائی ایرانپلمپ محل کسب بهائیان ایرانتفتیش منزل شهروندان بهاییوضعیت شهروندان بهائی در ایرانمحرومیت از حقوق شهروندی بهاییان ایرانمحرومیت از حقوق شهروندی جامعه بهایینقض حقوق شهروندان بهاییاناداره اطلاعات یزدفعالیت بهائیان ایرانبازجویی از شهروندان در ایرانشهروندان بهائی در جمهوری اسلامیشهروندان بهایی در جمهوری اسلامیتفهیم اتهام شهروندان در ایرانحقوق شهروندی اقلیتهای مذهبی در ایرانبازجوئی از شهروندانسرکوب بهائیان ایران .امین ذوالفقاریشهروندان بهایی در یزدسرکوب جامعه بهایی در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اخبار پیشنهاد شده

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: