•                    
  •                  
جمعه , ۱۸ آذر , ۱۴۰۱
جمعه, دسامبر 9

بازداشت ۲ برادر توسط نیروهای امنیتی در اهواز

0
1620

طی روزهای گذشته, محمدعلی آلبوغبیش و بنیامین آلبوغبیش, دو تن از شهروندان عرب ساکن اهواز که نسبت برادری با یکدیگر دارند توسط ماموران اطلاعات سپاه در این شهر بازداشت و سپس محمدعلی آلبوغبیش به زندان شیبان اهواز و بنیامین آلبوغبیش به نیز به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز منتقل شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, محمدعلی آلبوغبیش و بنیامین آلبوغبیش, دو بردار ساکن اهواز پیش از شروع تعطیلات عیدفطر توسط نیروهای امنیتی در این شهر بازداشت و محمدعلی آلبوغبیش به زندان شیبان اهواز و بنیامین آلبوغبیش نیز به بازداشتگاه اداره اطلاعات در اهواز منتقل شدند. این ۲ برادر پیش از این در سال ۱۳۹۶ نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند و پس از اتمام مراحل بازجوئی با تودیع قرار وثیقه بطور موقت آزاد شده بودند. 

بنیامین آلبوغبیش ۲۹ ساله از زمان بازداشت در اداره اطلاعات اهواز به سر می برد و برادر وی محمدعلی آلبوغبیش ۲۶ ساله به زندان شیبان در اهواز منتقل شده است.
از دلایل بازداشت هر ۲ نفر این افراد و یا اتهامات منتسبه بر هر دو نفر این افراد  تا لحظه تنظیم این خبر اطلاع دقیقی در دست نیست. 

در استان خوزستان در فاصله زمانی بین ماه رمضان و  تعدادی از شهروندان عرب اهل سنت به بهانه های مختلف بازداشت شده و یا تحت فشارهای امنیتی قرار گرفته‌اند.

این شهروندان پیشتر نیز در تاریخ ۲۳ اسفندماه سال ۱۳۹۶ به همراه مادرشان مریم زبیدی در منزل شخصی بازداشت و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه بطور موقت آزاد شده بودند.

بازداشت خودسرانه افراد بدون تفهیم اتهام فرد در زمان بازداشت و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسیمصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز مورد تاکید قرار گرفته است. 

برخورداری افراد از حق دادرسی عالادنه توسط دادگاهی بیطرف از جمله موارد مود تاکید در اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۴ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز میباشد. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.