•                    
  •                  
جمعه , ۱۵ مهر , ۱۴۰۱
جمعه, اکتبر 7

روانه شدن فاضلاب در سطح خیابانهای کنار میدان آذربایجان شهر سوسنگرد / تصاویر

0
991

حقوق بشر در ایران – طی روزهای جاری, شهروندان محله کنار میدان آذربایجانی واقع در شهرستان سوسنگرد از توابع استان خوزستان نسبت به وضعیت بهداشتی از قبیل روانه شدن فاضلاب در سطح خیابان و همچنین انباشته شدن زباله در سطح این منطقه معترض شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا, امروز دوشنبه ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۸, با توجه به ورود فاضلاب و انباشته شدن زباله ها در سطح خیابانهای منطقه کنار میدان آذربایجان ” معروف به کوی دانشگاه, خیابان شهید آل ابراهیم” واقع در شهرستان سوسنگرد از توابع استان خوزستان که شهروندان این منطقه بیش از ۱ ماه است با توجه به وضع موجود در خطر ابتلا به انواع و اقسام بیماریها قرار گرفته اند. 

براساس این گزارش یکی از شهروندان ساکن این منطقه ضمن اعلام این خبر گفت؛ فاضلاب در این منطقه بیش از ۱ ماه است که فوران کرده و علاوه بر آن، زباله ها نیز جمع آوری نمی شود و علیرغم پیگیریهای که از سوی ساکنان این محله به مسئولان شهرداری و ارگانهای مرتبط شده هیچگونه ترتیب اثری داده نشد.

وی همچنین افزود: خیابان ها بدون زیر سازی و آسفالت بوده و بیماری های زیادی سلامت ساکنان این محله را به خطر انداخته و از سوی دیگر زباله ها از طرف شهرداری جمع آوری نمی شود که منظره ای بسیار بد از انباشت زباله بطور جدا از یکدیگر در تمام سطح محل قابل مشاهده است. 

یکی دیگر از اهالی این منطقه همچنین گفت: بصورت حضوری و کتبی، مکاتباتی از سوی اهالی این منطقه، با شهرداری و شورای شهر سوسنگرد، اداره آب و فاضلاب شهری، شبکه بهداشت و درمان شهرستان و محیط زیست، انجام شده، ولی تا بحال اقدامی از طرف آنها صورت نگرفته است و ما خواهان رسیدگی و رفع مشکلات موجود هستیم.

برخورداری افراد از کیفیت مناسب زندگی و همچنین تامین امکانات در جهت رفاه شهری برای افراد از جمله مواردی است که در قوانین حقوق بشر مورد تاکید قرار گرفته است و در ماده ۲۵ از اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بطور مستقیم بر آن تاکید شده است. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.