یک شنبه , ۱۳ فروردین , ۱۴۰۲
یکشنبه, آوریل 2

فرهاد سلمانپور ظهیر, در بند ۲۰۹ زندان اوین نگهداری می‌شود

0
674

فرهاد سلمانپور ظهیر، فعال مدنی، در حال حاضر در بند ۲۰۹ زندان اوین تحت بازجویی به سر می‌برد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، فرهاد سلمانپور ظهیر در تاریخ ۲۷ شهریورماه بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شدهاست. این فعال مدنی در حال حاضر در خصوص فعالیت‌هایش برای زندانیان سیاسی از سوی مأموران وزارت اطلاعات تحت بازجویی قرار دارد.

گفتنی است؛ فرهاد سلمانپور ظهیر پیش‌تر در اسفندماه سال ۹۵ بازداشت و پس از تودیع وثیقه ۵۰۰میلیون تومانی در خردادماه سال جاری از اوین آزاد شد.

اتهامات مطروحه برای آقای سلمانپور ظهیر طی دوران بازجویی «اقدام علیه امنیت ملی، داخلی و خارجی جمهوری اسلامی»، «اجتماع و تبانی» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» بوده است.

فرهاد سلمانپور ظهیر که سابقه دستگیری متعددی دارد، نخستین بار در دی‌ماه ۱۳۸۸ بازداشت و در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی، به اتهامات «اقدام علیه امنیت کشور»، «افشای اسناد محرمانه مربوط به سپاه پاسداران»، «تبلیغ علیه نظام» و «توهین به رهبری» جمعاً به ۲۶ سال حبس تعزیری حبس تعزیری و ۲۰ سال تبعید به شهرستان شیروان-چرداول پس از اتمام حبس به مدت ۲۰ سال و نیز محرومیت دائمی از حق عضویت در نهادهای انقلابی نظیر نیروی مقاومت بسیج و همچنین انفصال دائم از خدمات و مشاغل دولتی» محکوم شده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.