•                    
  •                  
یک شنبه , ۰۳ مهر , ۱۴۰۱
یکشنبه, سپتامبر 25

پیدا شدن نوزاد ۳ ماهه در جنت آباد تهران

0
66

حقوق بشر در ایران – امروز پنجشنبه ۳ شهریور ماه ۱۴۰۱، یک نوزاد رها شده در محدوده جنت آباد تهران توسط شهروندان پیدا شد.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از رُکنا، عصر چهارشنبه ۲ شهریور ماه ۱۴۰۱، نوزاد ۳ ماهه رها شده در میان شمشادهای فضای سبز در منطقه جنت آباد تهران توسط شهروندان پیدا شد.

براساس این گزارش، پس از تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیسی و مراجعه ماموران نیروی انتظامی این کودک که از شدت گرسنگی گریه می کرد تحویل آنها داده شد.

شهروندان، چگونگی پیدا کردن این نوزاد ۳ ماهه را شنیدن صدای گریه های او از شدت گرسنگی در میان شمشادها عنوان کردند.‌

در حالی آمار نوزادان رها شده در خیابانهای ایران روند افزایشی دارد که علی خامنه ای مدعی سیاست افزایش جمعیت است و این در حالی است که مشکلات اقتصادی، فقر و توروم باعث ناتوانی خانواده ها در تامین مایحتاج اولیه زندگی آنها شده است.

محرومیت از تامین اجتماعی شهروندان در حالی رو به گسترش است که در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر حق انسانها در برخورداری از تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ خوراک، مسکن، پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی تاکید شده ولی در ایران بسیاری از شهروندان از این حق بطور سیستماتیک محروم هستند.

همچنین در اهداف مطروحه سند ۲۰۳۰ یونسکو، به صراحت به حق همه انسانها از برخورداری محیط زندگی سالم و استاندارد، متناسب با شان و مقام انسانی آنها تاکید شده است اما در ایران پس از تصویب در پی مخالفت علی خامنه ای اجرای آن را برای توسعه کشور از دستور کار خارج شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.