پنج شنبه , ۰۶ مهر , ۱۴۰۲
پنج‌شنبه, سپتامبر 28

شکایت استاندار کرمانشاه از یک فعال رسانه ای به اتهام انتقاد

0
995

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۹، در پی انتشار خبری انتقادی از نحوه عملکرد استاندار کرمانشاه، در وبسایت خبری قلم، استانداری این شهر از مدیر سایت مذکور شکایت کرد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از وبلاگ خبری قلم، طی روزهای اخیر، استانداری کرمانشاه با تنظیم شکایتی از حسام الدین شیخی، مدیر سایت خبری قلم که پیش تر گزارشی انتقادی از نحوه عملکرد استاندار این شهر را منتشر کرده بود خواستار پی کرد قضائی این فعال رسانه ای شد. در این شکایت استانداری کرمانشاه ادعا کرده سایت قلم فاقد مجوز فعالیت بوده است. 

براساس متن منتشره شکایت استانداری کرمانشاه از وبسایت خبری قلم ادعا کرده این رسانه دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد و کمیته مطبوعاتی ندارد. ادعای نداشتن مجوز درحالی از سوی استانداری کرمانشاه مطرح می ‌شود که وبگاه خبری قلم تحت عنوان قلم فردا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارای مجوز به شماره ٨۶٩٩۶ است.”

در ادامه این گزارش همچنین آمده است: “وبگاه خبری قلم تحت عنوان قلم فردا با مدیرمسئولی و صاحب امتیازی حسام الدین شیخی دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و حسین مسکنه سرپرستی این رسانه در استان کرمانشاه را عهده دار است”.

استانداری کرمانشاه پیش از این نیز به دلیل انتشار مطالب انتقادی بارها از رسانه های محلی و فعالین رسانه ای این استان شکایت کرده است.

سرکوب فعالان فضای مجازی ناقض, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید کرده است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

برچسب هاشکایتسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب فعالان مدنیتهدید روزنامه نگاران در ایرانسرکوب آزادی اندیشه در ایرانفعال رسانه ای در ایرانرسانه ایسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب در ایرانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب رسانه های در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایارنبازداشت و سرکوب آزادی بیاناستاندار کرمانشاهمدیر سایت خبری قلمسرکوبسرکوب فعالان مدنی در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایران 4سرکوب آزادیروزنامه نگاران ایرانسرکوب روزنامه نگاران ایرانسایت خبری قلمسرکوب شهروندان در ایرانرسانهسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایراناستانداریسرکوب روزنامه نگارانسرکوب رسانه های ایرانمحاکمه روزنامه نگارانآزادی روزنامه نگاران در ایرانسرکوب زندانیان سیاسی در ایرانروزنامه نگاران در ایرانسرکوب رسانه هاسرکوب آزادی بیان و قلم در ایرانتفتیش منزل روزنامه نگارانمهرداد سالاری معاون استاندار کرمانشاهفعال رسانه ایسرکوب آزادی قلم در ایرانسرکوب آزادی عقیده در ایرانسرکوب آزادی عقیدهفعال رسانهسرکوب آزادی بیان و اندیشهروزنامه نگاران آزادسرکوب رسانه ها در ایرانسرکوب فعالان حقوق بشر در ایرانمعلم سرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیسرکوب روزنامه نگاران در جمهوری اسلامیاحضار و بازجوئی روزنامه نگاراناستانداری کرمانشاهسرکوب روزنامه نگاران در ایرانسرکوب آزادی قلمسرکوب آزادی بیان و عقیدهروزنامه نگارانسرکوب آزادی مطبوعات در ایرانوبسایت قلم

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: