•                  
دوشنبه , ۱۰ آذر , ۱۳۹۹
سه‌شنبه, دسامبر 1

شکایت استاندار کرمانشاه از یک فعال رسانه ای به اتهام انتقاد

0
67

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۹، در پی انتشار خبری انتقادی از نحوه عملکرد استاندار کرمانشاه، در وبسایت خبری قلم، استانداری این شهر از مدیر سایت مذکور شکایت کرد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از وبلاگ خبری قلم، طی روزهای اخیر، استانداری کرمانشاه با تنظیم شکایتی از حسام الدین شیخی، مدیر سایت خبری قلم که پیش تر گزارشی انتقادی از نحوه عملکرد استاندار این شهر را منتشر کرده بود خواستار پی کرد قضائی این فعال رسانه ای شد. در این شکایت استانداری کرمانشاه ادعا کرده سایت قلم فاقد مجوز فعالیت بوده است. 

براساس متن منتشره شکایت استانداری کرمانشاه از وبسایت خبری قلم ادعا کرده این رسانه دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد و کمیته مطبوعاتی ندارد. ادعای نداشتن مجوز درحالی از سوی استانداری کرمانشاه مطرح می ‌شود که وبگاه خبری قلم تحت عنوان قلم فردا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارای مجوز به شماره ٨۶٩٩۶ است.”

در ادامه این گزارش همچنین آمده است: “وبگاه خبری قلم تحت عنوان قلم فردا با مدیرمسئولی و صاحب امتیازی حسام الدین شیخی دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و حسین مسکنه سرپرستی این رسانه در استان کرمانشاه را عهده دار است”.

استانداری کرمانشاه پیش از این نیز به دلیل انتشار مطالب انتقادی بارها از رسانه های محلی و فعالین رسانه ای این استان شکایت کرده است.

سرکوب فعالان فضای مجازی ناقض, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است که بر محق بودن افراد بر انتشار افکار و عقایدشان بدون محدودیتهای مرزی تاکید کرده است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

برچسب هاشکایتسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوبسرکوب شهروندان در ایرانآزادی روزنامه نگاران در ایرانفعال رسانه ایسرکوب رسانه ها در ایراناستانداری کرمانشاهسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب در ایرانرسانهسرکوب زندانیان سیاسی در ایرانسرکوب آزادی قلم در ایرانسرکوب فعالان حقوق بشر در ایرانسرکوب روزنامه نگاران در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب فعالان مدنی در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانروزنامه نگاران در ایرانسرکوب آزادی عقیده در ایرانمعلم سرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی قلمسرکوب فعالان مدنیسرکوب رسانه های در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایران 4استانداریسرکوب رسانه هاسرکوب آزادی عقیدهسرکوب آزادی بیان و عقیدهتهدید روزنامه نگاران در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایارنسرکوب آزادیسرکوب روزنامه نگارانسرکوب آزادی بیان و قلم در ایرانفعال رسانهسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیروزنامه نگارانسرکوب آزادی اندیشه در ایرانبازداشت و سرکوب آزادی بیانروزنامه نگاران ایرانسرکوب رسانه های ایرانتفتیش منزل روزنامه نگارانسرکوب آزادی بیان و اندیشهسرکوب روزنامه نگاران در جمهوری اسلامیسرکوب آزادی مطبوعات در ایرانفعال رسانه ای در ایراناستاندار کرمانشاهسرکوب روزنامه نگاران ایرانمحاکمه روزنامه نگارانمهرداد سالاری معاون استاندار کرمانشاهروزنامه نگاران آزاداحضار و بازجوئی روزنامه نگارانوبسایت قلمرسانه ایمدیر سایت خبری قلمسایت خبری قلم

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: