شنبه , ۰۸ مهر , ۱۴۰۲
یکشنبه, اکتبر 1

برگزاری دستکم ۸ تجمع اعتراضی

0
930

حقوق بشر در ایران –  امروز سه شنبه ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت مسئولان در بخش های مدیریتی و تصمیمات غیر کارشناسانه آنها است جمعی از کارکنان شاغل در تلمبه خانه نفت غرب شهرستان کارون « شرکت رامپکو »، مربیان پیش دبستانی شاغل در مدارس شهرستان داراب، نیروهای پیمانکاری شرکت کشت و صنعت کارون، جمعی از سهامداران بازار بورس، جمعی از دستفروشان تهران، جمعی از شهروندان ناتوان حرکتی ساکن شهرستان آبادان، کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، ساکنان کوی گلدشت اهواز، در اعتراض به موارد گسترده نقض حقوق شهروندی شان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱۹ آبان ماه ۱۳۹۹، ساکنان کوی گلدشت اهواز در اعتراض به محرومیت از حق دسترسی به آب آشامیدنی و همچنین نبود سیستم لوله کشی فاضلاب شهری تجمع اعتراضی را برگزار کردند.

این شهروندان معترض علیرغم پیگیری های بسیار و مراجعات مکرر به آب و فاضلاب اهواز، شهرداری، فرمانداری و سایر ارگانها و ادارات مربوطه پاسخی به جز بی اعتنایی از مسئولان دریافت نکردند.

در جریان برگزاری این تجمع اعتراضی شهروندان با آتش زدن لاستیک و سر دادن شعارهای اعتراضی خواستار توجه و رفع مشکل سیستم آب و فاضلاب شهری کوی گلدشت شدند.

تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز سه شنبه ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۹، کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در یازدهمین روز در حمایت از همکاران اخراجی خود در مقابل درب اصلی این کارخانه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگران معترض به درست گرفتن پلاکاردی، ضمن محکوم کردن هرگونه پرونده سازی برای کارگران خواستار رسیدگی هرچه سریعتر به وضعیت کارگران تعلیق شده از کار شدند.

شرکت کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی‌ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی ‌سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد و پس از آن با توجه به عدم تخصص لازم در مدیریت این مجتمع تولیدی صنعتی مشکلات صنفی و اقتصادی کارگران این مجتمع صنعتی روندی افزایشی به خود گرفت.

حدود ۴۰۰۰ کارگر، به صورت رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانکاری در بخش‌های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

تجمع اعتراضی نیروهای پیمانکاری کشت و صنعت کارون
به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از فارس، امروز سه‌شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹، جمعی از نیروهای پیمانکاری شرکت کشت و صنعت کارون در شهرستان شوشتر، در مقابل ساختمان این شرکت تولیدی صنعتی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض با برگزاری این تجمع اعتراضی نسبت به محرومیت آنها از امنیت شغلی و احتمال اخراج آنها در لحظه اعتراض کردند. 

تجمع اعتراضی دست فروشان تهران

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، روز دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹، جمعی از دستفروشان تهران برای انعکاس هرچه بیشتر صدای اعتراضشان نسبت به بلاتکلیفی معیشتی و از دست دادن درآمد آنها در پی شیوع بیماری کووید ۱۹ و عدم حمایت دولت تجمع اعتراضی را در مقابل ساختمان شورای شهر تهران برگزار کردند. 

یکی از این شهروندان گفت: “در اوایل شیوع کرونا و تعطیلات نوروز، شهرداری برای جبران بخشی از خسارت دستفروشان با همکاری بنیاد مستضعفان کارت های هدیه به همکاران ما داد و بخشی از ضرر آنان را جبران کرد”.

این دستفروش گفت: “اما در ماه‌های گذشته هیچ حمایتی از ما نشده است و از ادامه فعالیتمان نیز جلوگیری می شود. زندگی ما هم مانند بقیه مردم خرج دارد اما کسی به فکر مشکلات ما نیست”.

این فرد دستفروش ادامه داد: “الان برخی از دستفروشان برای گذران زندگی، خرید دارو، مواد غذایی، اجاره خانه  و سایر ملزومات، دچار مشکل هستند و تقاضا دارند در مترو و مقابل مراکزی که پیش از این بودند، ادامه فعالیت دهند”.

تجمع اعتراضی شهروندان ناتوان حرکتی آبادان 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از عصر جنوب، امروز سه شنبه ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از شهروندان ناتوان حرکتی و از ساکنان شهرستان آبادان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض با توجه به مشکلاتی که به لحاظ حرکتی با آن روبرو هستند به مناسب نبودن معابر شهری برای ترددشان اعتراض کرده و خواستار بررسی موضوع از سوی مسئولان شهری و شهرداری آبادان برای رفع این موانع شدند.

تجمع اعتراضی سهامداران بازار بورس

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از روزنامه شرق، امروز سه شنبه ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از سهامداران بازار بورس در مقابل یکی از شعب ساختمان سازمان بورس اوراق بهادار واقع در خیابان پاستور در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان با برگزاری تجمع اعتراضی، خواستار تعیین تکلیف در مورد وضعیت سهام آنها که در پی رکود اقتصادی جاری در کشور منجر به ضرر دهی آنها شده از سوی مسئولان بازار بورس شدند.

سهامداران بازار بورس همچنین نسبت به متضرر شدن آنها و نبود امنیت سرمایه گذاری در بازار بورس به علت عدم حمایتهای دولتی از سرمایه و بازار بورس معترض هستند.

تجمع اعتراضی مربیان پیش دبستان شهرستان داراب

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از فارس، روز یکشنبه ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از مربیان پیش دبستانی شاغل در مدارس شهرستان داراب در اعتراض به محرومیت از حق امنیت شغلی در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان با برگزاری این تجمع اعتراضی در تشریح آن گفتند: “در سال ۱۳۹۴، بخشنامه‌ای به شهرستان ابلاغ شد که طی آن آموزش و پرورش می‌توانست نیروهای شاغل در مراکز پیش‌دبستانی را به طور حق التدریس جذب کند اما در شهرستان داراب با وجود اینکه به لحاظ تعداد محدودیتی برای این بخشنامه قید نشده بود، تعداد ۲۶ نفر که مشمول شرایط نبودند معرفی شده و سایر مربیان به کار گرفته نشدند.”

مربیان پیش دبستانی در ادامه افزودند: “بسیاری از مربیان جامانده، پیش از سال ۱۳۹۱ در مدارس اغلب دولتی مشغول به کار بوده و تعدادی از آنها ۱۴ الی ۱۵ سال تجربه کاری دارند.تعدادی از افرادی که در سال ۱۳۹۴ عنوان نیروی حق‌التدریس به کار گرفته شدند، اکنون در برخی از استان‌ها در فرایند استخدام رسمی قرار گرفته‌اند اما مربیان دارابی از عنوان حق‌التدریس نیز محروم ماندند.”

شهروددن معترض در ادامه تصریح کردند: “تعدادی از افرادی که در سال ۱۳۹۴، به عنوان نیروی حق‌التدریس به کار گرفته شدند، اکنون در برخی از استان‌ها در فرایند استخدام رسمی قرار گرفته‌اند اما مربیان دارابی از عنوان حق‌التدریس نیز محروم ماندند.”

مربیان معترض پیش دبستانی شهرستان داراب افزودند: “در ابتدای سال ۱۳۹۸ و با تغییر ریاست آموزش و پرورش داراب، مربیان بار دیگر مطالبه خود را مطرح کرده و پس از موافقت در آموزش و پرورش داراب، این درخواست به اداره‌کل آموزش و پرورش ارسال شد اما این بار اداره‌کل اعلام کرد چون مهلت بخشنامه تمام شده ، امکان جذب حق‌التدریس وجود ندارد همچنین در موقعیت دیگر اعلام کردند که بخشنامه کلی و مبهم است.”

وی با اشاره به شرایط سخت تعدادی از مربیان، خاطرنشان کرد: “بارها به آموزش و پرورش مراجعه و از منابع رسمی پیگیری کردیم اما نتیجه‌ای حاصل نشد و اکنون با ابلاغ بخشنامه جدید ، مجدد پیگیر این موضوع شدیم.”

وی ضمن انتقاد از رویه موجود گفت: “با وجود اینکه در شهرستان داراب نرخ اشتغال پایین است، چرا برای جذب نیروهای آموزش و پرورش از معلمان بازنشسته فراخوان می‌زنند؟ چرا آموزش و پرورش این بخشنامه را قبول ندارد و در برابر مربیان پیش دبستانی شهرستان، اینقدر سنگ‌اندازی می‌شود؟ مربیانی که در ابتدا با حقوق ناچیز ۳۰ هزار تومان آغاز به کار کرده و اکنون نیز دریافتی آنها کمتر از یک میلیون تومان است.”

وی درخاتمه گفت: “مراحل گزینش تعداد زیادی از مربیان طی شده اما از آنجا که به طور معمول، این نوع استخدام با اعتراض عده‌ای همراه است، آموزش و پرورش فارس با اطمینان اقدام نمی‌کند.”

تجمع اعتراضی کارگران شرکت رامپکو

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز سه شنبه ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارکنان شاغل در تلمبه خانه نفت غرب شهرستان کارون « شرکت رامپکو »، واقع در اهواز در مقابل استانداری خوزستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 یکی از کار‌کنان حاضر در این تجمع اعتراضی گفت: “حقوق کارکنان تا خردادماه پرداخت شده و بعد از آن هیچ‌گونه دریافتی نداشتیم.”

او می‌گوید: “ما به دنبال حق‌وحقوق خود و خانواده‌های خود هستیم و چیزی بیشتر از آن نخواستیم اما علیرغم اینکه در این مدت مورد بی‌توجه‌ای قرارگرفته‌ایم، امروز هم تهدید به اخراج و حتی ایجاد مشکل امنیتی شدیم.”

وی افزود: “از اسفند سال ۱۳۹۷ تا اسفند سال ۱۳۹۸ از همه کارکنان بابت بیمه تکمیلی، هزینه کسر شد اما با این وجود هیچ‌گونه خدماتی بابت آن دریافت نکردیم.”

این فرد شاغل در شرکت رامپکو، در ادامه از وعده پرداخت معوقات کارکنان گفت و توضیح داد: “از اواسط شهریور ماه، قرارداد شرکت رامپکو با مهندسی و توسعه نفت به پایان رسید و کارفرمای جدید آن و شرکت نفت و گاز اروندان به‌عنوان کارفرمای جدید معرفی و کار را بدست گرفته که وعده داده است حقوق شهریور و مهر را طی روزهای آینده پرداخت کند اما مابقی معوقات، مربوط به شرکت مهندسی و توسعه نفت است.”

وی خاطرنشان کرد:”کارکنان از اواسط شهریورماه، بدون قرارداد و بیمه سازمان تأمین اجتماعی مشغول بکار هستند. حتی هزینه غذای ۴ ماه را هم نیز که مقرر شده بود به حقوق‌ اضافه شود پرداخت نکردند، چراکه تهیه و تأمین غذا بر عهده کارکنان است، هزینه سرویس رفت‌وآمد سال۱۳۹۶ هم از دیگر معوقات می باشد.”

یکی دیگر از کارکنان به ساده‌ترین و پیش پا افتاده‌ترین نیازهای روزانه که از آن محروم هستند، اشاره کرد و گفت: “گفتن این موارد جای خجالت و تأسف دارد اما باید گفت؛ حتی سرویس‌های بهداشتی آب ندارند و با تانکر برای سرویس‌ها آب میاورند که آن‌هم مدام نبوده و متأسفانه شرایط بهداشتی سرویس‌ها قابل‌تحمل نیست.”

وی در پایان یادآور شد: “آب آشامیدنی هم نیز به‌طورکلی وجود ندارد. در این روزهای پرخطر و بحرانی کرونا عدم تخصیص لوازم بهداشتی، ماسک، الکل و فراهم کردن بسترهای بهداشتی هم نیز یکی دیگر از معضلات و مشکلات کارکنان محسوب می‌شود.”

برچسب هاتالار شیشه بازار بورس تهراننقض حقوق پیروان ادیان در ایراننفتانجمن حمایت از معلولان ایرانسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهحقوق بشر در جمهوری اسلامیسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهنفت ایرانتشکلهای صنفی معلولان تهرانشرکت رامپکو اهوازبازرا بورسحقوق معوقه کارگران در ایرانبازاربورسکارگران هفت تپه در شوشمعلولانواحد نقلیه کشت و صنعت نیشکر هفت تپهآب و فاضلاب روستاییمطالبات کارگران نیشکر در هفت تپهمعلمان حق التدریسیکشت و صنعت نیشکر در هفت تپهحقوق معوقه کارگرانمطالبات صنفی کارگران نیشکر هفت تپهتلمبه خانهمعلولان ساکن آباداناستان خوزستانمعوقات کارگرینقض حقوق شهروندی در ایراننقض حقوق معلولان در ایرانفرهنگیان ایرانمتجمع نیشکر هفت تپههفت تپهحق التدریسمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعلولان و ناتوانان جسمیبازرا بورس تهرانمجتمع نیشکر هفت تپه در خوزستانبازداشت کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهبازداشت کارگران هفت تپهسندیکای کارگران هفت تپهکشت و صنعت نیشکرمطالبات کارگران نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعتکشت و صنعت میان آبتجمع اعتراضی مربیان پیش دبستانیمربیان پیش دبستانی اهوازسازمان بورس اوراق بهادار کشورکارگران تلمبه خانه نفتمعابر عمومیحقوق بشرنیشکر هفت تپهنقض حقوق شهروندیشهرستان آباداننقض حقوق بشرد ر ایرانفرهنگیان در ایرانتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهکشت و صنعت نیشکر هفت تپههیئت مدیره سندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهحقوق و معوقات مزدیکارگران شرکت رامپکو اهوازسهامداران بازرا بورس در ایرانمجتمع نیشکر هفت تپه در شهرستان شوشتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهسرکوب کارگران نیشکر هفت تپهمعوقات مزدی کارگراناستان خوزستان در ایرانمطالبات کارگران هفت تپهمعوقات مزدی کارگران کنتورسازیبازنشستگان کشت و صنعت میان آبمعلولان و ناشنوایانمزارع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکوی گلدشت اهوازکارگران شرکت رامپکومعابر شهرستان آبادانحقوق شهروندینقض حقوق بشر در ایرانمجتمع کشت و صنعت هفت تپهفعالان سندیکای کارگران هفت تپهآب و فاضلاب روستائیکارگر نیشکر هفت تپهرئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهپیش دبستانیمعوقات مزدی فرهنگیان ایرانمعوقات مزدی شهروندان در ایرانفرهنگیان حق التدریس در ایرانکارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهنقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانکارگران هفت تپه در ایراننفت سنگین قشمکارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپهحقوق شهروندی معلولانامنیت شغلی مربیان پیش دبستانیمالباختگان بازار بورسمربیان پیش دبستانی شهرستان دارابگلدشت اهوازفعال حقوق بشرمعوقات مزدینقض حقوق بشرحقوق شهروندی در ایرانکارگران پیمانکاری بخش کشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپهساختمان بورس تهرانکارگران نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکرمربیان پیش دبستانتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپه در شوشتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهاخراج کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهنقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیمعوقات کارگرانآب و فاضلاب اهوازمعوقات مزدی شهروندانآب و فاضلاب شهریسهامداران بازار بورسجامعه معلولان در ایرانمربی پیش دبستانیشرکت نفت رامپکوشهرستان دارابتجمع اعتراضی ساکن کوی گلدشتحقوق بشر در ایرانکشت و صنعت هفت تپهسندیکای کارگری نیشکر هفت تپهشرکت نیشکر هفت تپهسرکوب فعالان حقوق بشر در ایرانمعوقات مالیسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهکارگران هفت تپهحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهنقض حقوق بشر در زندان قرچک ورامینشورای اسلامی کار در مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در ایرانمجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران رامپکوآب و فاضلاب استان خوزستانتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر در هفت تپهتجمعات کارگران هفت تپهمعوقات مزدی کارگران پالایشگاهیمطالبات معلولان در ایراناستخدام مربیان پیش دبستانیمعوقات مزدی کارگران شرکت رامپکوفرمانداری شهرستان دارابتجمع اعتراضی در کوی گلدشتبازار بورس تهرانشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهآب و فاضلابلایحه حمایت از معلولان در ایراناخبار نقض حقوق بشر در ایرانشرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستانمجتمع نیشکر هفات تپهحقوق بشر زندانیان سیاسیمعلم حق التدریسفرهنگیان حق التدریسحقوق معوقهمجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهشرکت رامپکو استان فارسمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگرکشت صنعت نیشکر هفت تپهمربیان پیش دبستانینقض حقوق شهروندی معلولان در ایرانمربی پیش دبستانمطالبات کارگران شرکت رامپکومطالبات صنفی مربیان پیش دبستانیاعتراض در بازار بورس تهرانکشت و صنعتمجتمع نیشکر هفت تپهمعلولان در ایرانسندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهحقوق شهروندی درایرانشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهمعلمان حق التدریستجمع اعتراض معلولانمعوقات مزدی در ایرانسهامداران بازرا بورس اوراق بهادار تهرانتجمع اعتراضی کارگران هفت تپهبازار بورس اوراق بهادار تهرانبازار پایه فرابورسمجتمع کشت و صنعت نیشکرکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکرمعوقات مزدی کارگران شهرداریکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در شوشمجتمع نیشکر در هفت تپهسرباز معلمان حق التدریستجمعات اعتراضی مربیان پیش دبستانیسهامداران بورستلمبه خانه نفت غرب شهرستان کارونناتوانان حرکتی در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: