•                  
چهارشنبه , ۳۱ شهریور , ۱۴۰۰
چهارشنبه, سپتامبر 22

برگزاری دستکم ۸ تجمع اعتراضی

0
256

حقوق بشر در ایران –  امروز سه شنبه ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۹، در ادامه تجمعات اعتراضی روزانه شهروندان در اقصی نقاط ایران که ناشی از سوء مدیریت مسئولان در بخش های مدیریتی و تصمیمات غیر کارشناسانه آنها است جمعی از کارکنان شاغل در تلمبه خانه نفت غرب شهرستان کارون « شرکت رامپکو »، مربیان پیش دبستانی شاغل در مدارس شهرستان داراب، نیروهای پیمانکاری شرکت کشت و صنعت کارون، جمعی از سهامداران بازار بورس، جمعی از دستفروشان تهران، جمعی از شهروندان ناتوان حرکتی ساکن شهرستان آبادان، کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، ساکنان کوی گلدشت اهواز، در اعتراض به موارد گسترده نقض حقوق شهروندی شان تجمعات اعتراضی را برگزار کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱۹ آبان ماه ۱۳۹۹، ساکنان کوی گلدشت اهواز در اعتراض به محرومیت از حق دسترسی به آب آشامیدنی و همچنین نبود سیستم لوله کشی فاضلاب شهری تجمع اعتراضی را برگزار کردند.

این شهروندان معترض علیرغم پیگیری های بسیار و مراجعات مکرر به آب و فاضلاب اهواز، شهرداری، فرمانداری و سایر ارگانها و ادارات مربوطه پاسخی به جز بی اعتنایی از مسئولان دریافت نکردند.

در جریان برگزاری این تجمع اعتراضی شهروندان با آتش زدن لاستیک و سر دادن شعارهای اعتراضی خواستار توجه و رفع مشکل سیستم آب و فاضلاب شهری کوی گلدشت شدند.

تجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپه 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز سه شنبه ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۹، کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در یازدهمین روز در حمایت از همکاران اخراجی خود در مقابل درب اصلی این کارخانه تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارگران معترض به درست گرفتن پلاکاردی، ضمن محکوم کردن هرگونه پرونده سازی برای کارگران خواستار رسیدگی هرچه سریعتر به وضعیت کارگران تعلیق شده از کار شدند.

شرکت کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی‌ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی ‌سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد و پس از آن با توجه به عدم تخصص لازم در مدیریت این مجتمع تولیدی صنعتی مشکلات صنفی و اقتصادی کارگران این مجتمع صنعتی روندی افزایشی به خود گرفت.

حدود ۴۰۰۰ کارگر، به صورت رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانکاری در بخش‌های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

تجمع اعتراضی نیروهای پیمانکاری کشت و صنعت کارون
به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از فارس، امروز سه‌شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹، جمعی از نیروهای پیمانکاری شرکت کشت و صنعت کارون در شهرستان شوشتر، در مقابل ساختمان این شرکت تولیدی صنعتی تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض با برگزاری این تجمع اعتراضی نسبت به محرومیت آنها از امنیت شغلی و احتمال اخراج آنها در لحظه اعتراض کردند. 

تجمع اعتراضی دست فروشان تهران

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، روز دوشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۹، جمعی از دستفروشان تهران برای انعکاس هرچه بیشتر صدای اعتراضشان نسبت به بلاتکلیفی معیشتی و از دست دادن درآمد آنها در پی شیوع بیماری کووید ۱۹ و عدم حمایت دولت تجمع اعتراضی را در مقابل ساختمان شورای شهر تهران برگزار کردند. 

یکی از این شهروندان گفت: “در اوایل شیوع کرونا و تعطیلات نوروز، شهرداری برای جبران بخشی از خسارت دستفروشان با همکاری بنیاد مستضعفان کارت های هدیه به همکاران ما داد و بخشی از ضرر آنان را جبران کرد”.

این دستفروش گفت: “اما در ماه‌های گذشته هیچ حمایتی از ما نشده است و از ادامه فعالیتمان نیز جلوگیری می شود. زندگی ما هم مانند بقیه مردم خرج دارد اما کسی به فکر مشکلات ما نیست”.

این فرد دستفروش ادامه داد: “الان برخی از دستفروشان برای گذران زندگی، خرید دارو، مواد غذایی، اجاره خانه  و سایر ملزومات، دچار مشکل هستند و تقاضا دارند در مترو و مقابل مراکزی که پیش از این بودند، ادامه فعالیت دهند”.

تجمع اعتراضی شهروندان ناتوان حرکتی آبادان 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از عصر جنوب، امروز سه شنبه ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از شهروندان ناتوان حرکتی و از ساکنان شهرستان آبادان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان معترض با توجه به مشکلاتی که به لحاظ حرکتی با آن روبرو هستند به مناسب نبودن معابر شهری برای ترددشان اعتراض کرده و خواستار بررسی موضوع از سوی مسئولان شهری و شهرداری آبادان برای رفع این موانع شدند.

تجمع اعتراضی سهامداران بازار بورس

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از روزنامه شرق، امروز سه شنبه ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از سهامداران بازار بورس در مقابل یکی از شعب ساختمان سازمان بورس اوراق بهادار واقع در خیابان پاستور در تهران تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 این شهروندان با برگزاری تجمع اعتراضی، خواستار تعیین تکلیف در مورد وضعیت سهام آنها که در پی رکود اقتصادی جاری در کشور منجر به ضرر دهی آنها شده از سوی مسئولان بازار بورس شدند.

سهامداران بازار بورس همچنین نسبت به متضرر شدن آنها و نبود امنیت سرمایه گذاری در بازار بورس به علت عدم حمایتهای دولتی از سرمایه و بازار بورس معترض هستند.

تجمع اعتراضی مربیان پیش دبستان شهرستان داراب

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از فارس، روز یکشنبه ۱۸ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از مربیان پیش دبستانی شاغل در مدارس شهرستان داراب در اعتراض به محرومیت از حق امنیت شغلی در مقابل فرمانداری این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان با برگزاری این تجمع اعتراضی در تشریح آن گفتند: “در سال ۱۳۹۴، بخشنامه‌ای به شهرستان ابلاغ شد که طی آن آموزش و پرورش می‌توانست نیروهای شاغل در مراکز پیش‌دبستانی را به طور حق التدریس جذب کند اما در شهرستان داراب با وجود اینکه به لحاظ تعداد محدودیتی برای این بخشنامه قید نشده بود، تعداد ۲۶ نفر که مشمول شرایط نبودند معرفی شده و سایر مربیان به کار گرفته نشدند.”

مربیان پیش دبستانی در ادامه افزودند: “بسیاری از مربیان جامانده، پیش از سال ۱۳۹۱ در مدارس اغلب دولتی مشغول به کار بوده و تعدادی از آنها ۱۴ الی ۱۵ سال تجربه کاری دارند.تعدادی از افرادی که در سال ۱۳۹۴ عنوان نیروی حق‌التدریس به کار گرفته شدند، اکنون در برخی از استان‌ها در فرایند استخدام رسمی قرار گرفته‌اند اما مربیان دارابی از عنوان حق‌التدریس نیز محروم ماندند.”

شهروددن معترض در ادامه تصریح کردند: “تعدادی از افرادی که در سال ۱۳۹۴، به عنوان نیروی حق‌التدریس به کار گرفته شدند، اکنون در برخی از استان‌ها در فرایند استخدام رسمی قرار گرفته‌اند اما مربیان دارابی از عنوان حق‌التدریس نیز محروم ماندند.”

مربیان معترض پیش دبستانی شهرستان داراب افزودند: “در ابتدای سال ۱۳۹۸ و با تغییر ریاست آموزش و پرورش داراب، مربیان بار دیگر مطالبه خود را مطرح کرده و پس از موافقت در آموزش و پرورش داراب، این درخواست به اداره‌کل آموزش و پرورش ارسال شد اما این بار اداره‌کل اعلام کرد چون مهلت بخشنامه تمام شده ، امکان جذب حق‌التدریس وجود ندارد همچنین در موقعیت دیگر اعلام کردند که بخشنامه کلی و مبهم است.”

وی با اشاره به شرایط سخت تعدادی از مربیان، خاطرنشان کرد: “بارها به آموزش و پرورش مراجعه و از منابع رسمی پیگیری کردیم اما نتیجه‌ای حاصل نشد و اکنون با ابلاغ بخشنامه جدید ، مجدد پیگیر این موضوع شدیم.”

وی ضمن انتقاد از رویه موجود گفت: “با وجود اینکه در شهرستان داراب نرخ اشتغال پایین است، چرا برای جذب نیروهای آموزش و پرورش از معلمان بازنشسته فراخوان می‌زنند؟ چرا آموزش و پرورش این بخشنامه را قبول ندارد و در برابر مربیان پیش دبستانی شهرستان، اینقدر سنگ‌اندازی می‌شود؟ مربیانی که در ابتدا با حقوق ناچیز ۳۰ هزار تومان آغاز به کار کرده و اکنون نیز دریافتی آنها کمتر از یک میلیون تومان است.”

وی درخاتمه گفت: “مراحل گزینش تعداد زیادی از مربیان طی شده اما از آنجا که به طور معمول، این نوع استخدام با اعتراض عده‌ای همراه است، آموزش و پرورش فارس با اطمینان اقدام نمی‌کند.”

تجمع اعتراضی کارگران شرکت رامپکو

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز سه شنبه ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارکنان شاغل در تلمبه خانه نفت غرب شهرستان کارون « شرکت رامپکو »، واقع در اهواز در مقابل استانداری خوزستان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

 یکی از کار‌کنان حاضر در این تجمع اعتراضی گفت: “حقوق کارکنان تا خردادماه پرداخت شده و بعد از آن هیچ‌گونه دریافتی نداشتیم.”

او می‌گوید: “ما به دنبال حق‌وحقوق خود و خانواده‌های خود هستیم و چیزی بیشتر از آن نخواستیم اما علیرغم اینکه در این مدت مورد بی‌توجه‌ای قرارگرفته‌ایم، امروز هم تهدید به اخراج و حتی ایجاد مشکل امنیتی شدیم.”

وی افزود: “از اسفند سال ۱۳۹۷ تا اسفند سال ۱۳۹۸ از همه کارکنان بابت بیمه تکمیلی، هزینه کسر شد اما با این وجود هیچ‌گونه خدماتی بابت آن دریافت نکردیم.”

این فرد شاغل در شرکت رامپکو، در ادامه از وعده پرداخت معوقات کارکنان گفت و توضیح داد: “از اواسط شهریور ماه، قرارداد شرکت رامپکو با مهندسی و توسعه نفت به پایان رسید و کارفرمای جدید آن و شرکت نفت و گاز اروندان به‌عنوان کارفرمای جدید معرفی و کار را بدست گرفته که وعده داده است حقوق شهریور و مهر را طی روزهای آینده پرداخت کند اما مابقی معوقات، مربوط به شرکت مهندسی و توسعه نفت است.”

وی خاطرنشان کرد:”کارکنان از اواسط شهریورماه، بدون قرارداد و بیمه سازمان تأمین اجتماعی مشغول بکار هستند. حتی هزینه غذای ۴ ماه را هم نیز که مقرر شده بود به حقوق‌ اضافه شود پرداخت نکردند، چراکه تهیه و تأمین غذا بر عهده کارکنان است، هزینه سرویس رفت‌وآمد سال۱۳۹۶ هم از دیگر معوقات می باشد.”

یکی دیگر از کارکنان به ساده‌ترین و پیش پا افتاده‌ترین نیازهای روزانه که از آن محروم هستند، اشاره کرد و گفت: “گفتن این موارد جای خجالت و تأسف دارد اما باید گفت؛ حتی سرویس‌های بهداشتی آب ندارند و با تانکر برای سرویس‌ها آب میاورند که آن‌هم مدام نبوده و متأسفانه شرایط بهداشتی سرویس‌ها قابل‌تحمل نیست.”

وی در پایان یادآور شد: “آب آشامیدنی هم نیز به‌طورکلی وجود ندارد. در این روزهای پرخطر و بحرانی کرونا عدم تخصیص لوازم بهداشتی، ماسک، الکل و فراهم کردن بسترهای بهداشتی هم نیز یکی دیگر از معضلات و مشکلات کارکنان محسوب می‌شود.”

برچسب هافرمانداری شهرستان دارابفرهنگیان ایرانفرهنگیان حق التدریسفرهنگیان حق التدریس در ایرانفرهنگیان در ایرانفعال حقوق بشرفعالان سندیکای کارگران هفت تپهلایحه حمایت از معلولان در ایرانمالباختگان بازار بورسمتجمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکرمجتمع نیشکر هفات تپهمجتمع نیشکر هفت تپهمجتمع نیشکر هفت تپه در خوزستانمجتمع نیشکر هفت تپه در شهرستان شوشمجتمع نیشکر هفت تپه در شوشمجتمع نیشکر در هفت تپهمجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعتمجتمع کشت و صنعت نیشکرمجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهمجتمع کشت و صنعت هفت تپهمربی پیش دبستانمربی پیش دبستانیمربیان پیش دبستانمربیان پیش دبستانیمربیان پیش دبستانی اهوازمربیان پیش دبستانی شهرستان دارابمزارع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهمطالبات معلولان در ایرانمطالبات کارگران نیشکر هفت تپهمطالبات کارگران نیشکر در هفت تپهمطالبات کارگران هفت تپهمطالبات کارگران شرکت رامپکومطالبات صنفی مربیان پیش دبستانیمطالبات صنفی کارگران نیشکر هفت تپهمعلم حق التدریسمعلمان حق التدریسمعلمان حق التدریسیمعلولانمعلولان و ناتوانان جسمیمعلولان و ناشنوایانمعلولان در ایرانمعلولان ساکن آبادانمعوقات مالیمعوقات مزدیمعوقات مزدی فرهنگیان ایرانمعوقات مزدی کارگرمعوقات مزدی کارگرانمعوقات مزدی کارگران کنتورسازیمعوقات مزدی کارگران پالایشگاهیمعوقات مزدی کارگران ایرانمعوقات مزدی کارگران در ایرانمعوقات مزدی کارگران شهرداریمعوقات مزدی کارگران شرکت رامپکومعوقات مزدی در ایرانمعوقات مزدی شهروندانمعوقات مزدی شهروندان در ایرانمعوقات کارگریمعوقات کارگرانمعابر شهرستان آبادانمعابر عمومینفتنفت ایراننفت سنگین قشمنقض حقوق معلولان در ایراننقض حقوق پیروان ادیان در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشر در زندان قرچک ورامیننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی معلولان در ایراننقض حقوق شهروندی در ایراننیشکر هفت تپهناتوانان حرکتی در ایرانهفت تپههیئت مدیره سندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهواحد نقلیه کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکوی گلدشت اهوازکارگر نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران مجتمع نیشکر هفت تپه در شوشکارگران مجتمع کشاورزی صنعتی نیشکر هفت تپهکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکرکارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپهکارگران نیشکر هفت تپه در ایرانکارگران هفت تپهکارگران هفت تپه در ایرانکارگران هفت تپه در شوشکارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپهکارگران پیمانکاری بخش کشاورزی مجتمع نیشکر هفت‌تپهکارگران تلمبه خانه نفتکارگران رامپکوکارگران شرکت رامپکوکارگران شرکت رامپکو اهوازکشت و صنعتکشت و صنعت میان آبکشت و صنعت نیشکرکشت و صنعت نیشکر هفت تپهکشت و صنعت نیشکر در هفت تپهکشت و صنعت هفت تپهکشت صنعت نیشکر هفت تپهگلدشت اهوازپیش دبستانیآب و فاضلابآب و فاضلاب اهوازآب و فاضلاب استان خوزستانآب و فاضلاب روستاییآب و فاضلاب روستائیآب و فاضلاب شهریامنیت شغلی مربیان پیش دبستانیانجمن حمایت از معلولان ایراناخبار نقض حقوق بشر در ایراناخراج کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهاستان خوزستاناستان خوزستان در ایراناستخدام مربیان پیش دبستانیاعتراض در بازار بورس تهرانبازنشستگان کشت و صنعت میان آببازار پایه فرابورسبازار بورس اوراق بهادار تهرانبازار بورس تهرانبازاربورسبازداشت کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهبازداشت کارگران هفت تپهبازرا بورسبازرا بورس تهرانتلمبه خانهتلمبه خانه نفت غرب شهرستان کارونتالار شیشه بازار بورس تهرانتجمع اعتراض معلولانتجمع اعتراضی مربیان پیش دبستانیتجمع اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمع اعتراضی کارگران هفت تپهتجمع اعتراضی در کوی گلدشتتجمع اعتراضی ساکن کوی گلدشتتجمعات کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات کارگران هفت تپهتجمعات اعتراضی مربیان پیش دبستانیتجمعات اعتراضی کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران نیشکر در هفت تپهتجمعات اعتراضی کارگران هفت تپهتشکلهای صنفی معلولان تهرانجامعه معلولان در ایرانحق التدریسحقوق معوقهحقوق معوقه کارگرانحقوق معوقه کارگران در ایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق و معوقات مزدیحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق بشر زندانیان سیاسیحقوق شهروندیحقوق شهروندی معلولانحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی درایرانرئیس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگری نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران هفت تپهسندیکای کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهسندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت تپهسندیکای کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهسهامداران بورسسهامداران بازار بورسسهامداران بازرا بورس اوراق بهادار تهرانسهامداران بازرا بورس در ایرانساختمان بورس تهرانسازمان بورس اوراق بهادار کشورسرکوب فعالان حقوق بشر در ایرانسرکوب کارگران مجتمع نیشکر هفت تپهسرکوب کارگران نیشکر هفت تپهسرباز معلمان حق التدریسشهرستان آبادانشهرستان دارابشورای اسلامی کار در مجتمع نیشکر هفت تپهشرکت نفت رامپکوشرکت نیشکر هفت تپهشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپهشرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپهشرکت آب و فاضلاب روستایی استان خوزستانشرکت رامپکو اهوازشرکت رامپکو استان فارس

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: