•                    
  •                  
جمعه , ۰۷ بهمن , ۱۴۰۱
جمعه, ژانویه 27

محکومیت یک فرد حیوان آزار به نگهداری از سگ های بی صاحب

0
56

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲۰دی ماه ۱۴۰۱، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل، یک فرد حیوان آزار را نگهداری از سگ‌های بی صاحب و جمع آوری ۲۰ حدیث از امامان(معصوم) محکوم کرد.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از رکنا، طی روزهای اخیر، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل، یک سگ آزار، ساکن شهرستان سرعین از توابع استان اردبیل را به نگهداری از سگ های بی صاحب و جمع آوری ۲۰ حدیث و روایت از امامان معصوم محکوم کرد.

براساس این گزارش، حکم مذکور، بدنبال انتشار فایلی از حیوان آزاری در فضای مجازی و ورود معاونت پیشگیری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل به موضوع صادر و به متهم این پرونده ابلاغ شد.

در همین خصوص، پرونده قضایی در حوزه قضائی شهرستان سرعین از توابع استان اردبیل، تشکیل و پس از رسیدگی لازم، حکم متهم پرونده صادر و نامبرده مکلف به ساماندهی سگ های بی صاحب تحت نظر شهرداری به مدت ۳ ماه و ۱۰۰ ساعت به عنوان مجازات جایگزین حبس محکوم شد.

همچنین، با هدف تکمیل مجازات اصداری، نیز متهم این پرونده به جمع آوری ۲۰ حدیث و روایت (معصومین) در رابطه با خوش رفتاری با حیوانات توسط محکوم شد.

آسیب رساندن به هرگونه از موجودات زنده به مثابه نقض حقوق بشر در رسته محیط زیست است.

هرگونه آزمایش زجرآور بر روی حیوانات اعم از آنکه روحی یا جسمی باشد، نقض حقوق حیوانات است.

اولین قانون حمایت از حیوانات در انگلستان در سال ۱۸۸۲ میلادی تصویب شد که این قانون در سال ۱۹۱۱به تکمیل رسید.

پس از انگلستان کشورهای دیگری نیز قوانینی در جهت حفظ حقوق حیوانات به تصویب رساندند.

تاکنون تعداد زیادی معاهدات چند جانبه، دو جانبه و اسناد بین‌المللی در زمینه حمایت از حقوق حیوانات تصویت شده  که از جمله آنها می توان به اعلامیه ۱۹۷۲استکهلم، کنوانسیون ۱۹۷۳ کیوتو، کنوانسیون تنوع زیستی ۱۹۷۲مشهور به کنوانسیون ریو، کنوانسیون تجارت بین‌المللی گونه های حیوانی و گیاهی در معرض خطر ۱۹۷۳ اشاره کرد.

بر همین اساس, اعلامیه جهانی حقوق حیوانات در اکتبر ۱۹۷۸ با هدف شناخت جهان مبتنی بر حقوق برای حیوانات با تلاش یونسکو در پاریس به تصویب رسید.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.