•                    
  •                  
سه شنبه , ۱۱ بهمن , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, ژانویه 31

محکومیت ابراهیم ثابتی، وکیل دادگستری به حبس و مجازات تکمیلی

0
63

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲۷دی ماه ۱۴۰۱، شعبه دادگاه انقلاب قزوین با صدور دادنامه ای، ابراهیم ثابتی، وکیل دادگستری را به حبس تعزیری محکوم کرد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، طی روزهای اخیر، ابراهیم ثابتی، وکیل پایه یک دادگستری، ساکن استان قزوین، پس از محاکمه شعبه دادگاه انقلاب این استان به تحمل حبس تعزیری، منع خروج از کشور و مجازاتهای تکمیلی محکوم شد.

این وکیل دادگستری، ضمن اعلام خبر محکومیت خود در صفحه شخصی اش اعلام کرد:”توسط دادگاه انقلاب قزوین، به ۱ سال حبس، ۲ سال منع خروج از کشور، ۲ سال ممنوعیت فعالیت در زمینه وکالت، توقیف گوشی تلفن‌ همراه و سیم کارت به نفع دولت، محکوم شدم.”

لازم به اشاره است، ابراهیم‌ ثابتی، از اعضای کانون وکلای دادگستری استان قزوین است.‌ 

احضار، بازداشت و پرونده سازی بر علیه وکلای دادگستری در حالی صورت می‌گیرد که فعالیت‌های این دسته از شهروندان در حامعه ایران متناسب با طبیعت شغلی آنها و برابر با ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام فرد و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است.

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.