•                  
شنبه , ۲۸ فروردین , ۱۴۰۰
یکشنبه, آوریل 18

محکومیت رحیم رفعتی به تحمل حبس تعزیری

0
168

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۱۴ آبان ماه ۱۳۹۹، شعبه دادگاه انقلاب شهرستان اشنویه با صدور دادنامه ای، رحیم رفعتی، شهروند ساکن این شهرستان را به تحمل حبس تعزیری محکوم کرد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، طی روزهای اخیر، رحیم رفعتی، شهروند ساکن اشنویه، توسط شعبه دادگاه انقلاب این شهرستان از بابت اتهام مرتبط با احزاب کورد مخالف نظام به تحمل ۳ سال و ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شد. 

این شهروند ساکن شهرستان اشنویه، در تاریخ ۱۵ تیر ماه ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی این شهرستان با نیابت قضائی در پی شکایت اداره اطلاعات ارومیه در شهرستان اشنویه بازداشت و جهت بازجوئی و تفهیم اتهام به بازداشتگاه اداره این ارگان امنیتی در ارومیه منتقل شده بود. 

رحیم رفعتی، در مهر ماه ۱۳۹۹، پس از اتمام مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام در بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه با تودیع قرار وثیقه بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی آزاد شد. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات دفاعی در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی, بازجو و بازپرسی بیطرف از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هامحکومیت رحیم رفعتی به حبسنقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایرانهمکاری با احزاب کوردیکردستاناحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کوردستاناحزاب کرداحزاب کرد مخالفاحزاب کرد مخالف نطاماحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد مسلحاحزاب کرد ایراناحزاب کرد سیاسی در ایراناحزاب کردمخالف نظاماحزاب کردیاحزاب سیاسی کرداحزاب سیاسی کرد مخالف نظاماداره اطلاعات ارومیهاداره اطلاعات استان کردستاناستان کردستاناطلاعات سپاه شهرستان اشنویهبازداشت رحیم رفعتیبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیهحقوق بشرحقوق بشر در ایرانحقوق بشر در جمهوری اسلامیحقوق بشر در جمهوری اسلامی ایرانحقوق بشر درایرانحقوق بشر زندانیان سیاسیحبس تعزیریحبس تعزیری درجه ۸حبس تعزیری رحیم رفعتیحبس تعزیری زندانیان سیاسیدادگاه انقلابدادگاه انقلاب اشنویهدادگاه انقلاب صدور حکم حبسرحیم رفعتیرحیم رفعتی اشنویهسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد در ایرانشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کردشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کرد زندانی سیاسیشهراشنویهشهرستان اشنویهصدور حکم حبسصدور حکم حبس تعزیرصدور حکم حبس تعزیر یصدور حکم حبس تعزیریصدور حکم حبس رحیم رفعتی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: