•                  
یک شنبه , ۰۲ آبان , ۱۴۰۰
یکشنبه, اکتبر 24

ابتلای ۷۶۳ تن از کادر بهداشت و درمان استان کردستان به ویروس کرونا

0
239

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۹، از ابتدای اعلام شیوع ویروس کووید ۱۹ در ایران تا به امروز ۷۶۳ تن از کادر بهداشت و درمان در استان کردستان به این ویروس مبتلا شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز دوشنبه ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۹، آرزو فلاحی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از ابتلای ۷۶۳ تن از کادر بهداشت و درمان این استان به ویروس کووید ۱۹ از ابتدای شیوع این بیماری تا به امروز خبر داد. علت اصلی این وسعت ابتلا محرومیت کادر بهداشت و درمان از دسترسی به اقلام پزشکی استاندارد از قبیل لباس مخصوص، ماسک و مواد ضد عفونی کننده بوده است. 

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در تشریح این خبر اعلام کرد: “از ابتدای انتشار ویروس کرونا تا کنون ۷۶۳ نفر از کادر بهداشت و درمان استان به ویروس کرونا مبتلا شد و از این تعداد ۷۵ پزشک در بخش بهداشت و درمان، ۲۸۰ پرستار در بخش درمان، ۳۴ نفر پرسنل آزمایشگاهی در بخش بهداشت و درمان، ۶ نفر رادیولوژی در بخش درمان، ۵۳ مراقب سلامت و ۲۹ بهورز در بخش بهداشت و ۲۸۶ نفر کارشناس و سایر نیروهای بهداشت و درمان مبتلا شدند.”

آرزو فلاحی در ادامه افزود: “خستگی کادر بهداشت و درمان و فشار ناشی از افزایش ابتلا و بستری در بیمارستانها در چند روز اخیر به اوج خود رسیده است.”

این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی کردستان یادآور شد: “پزشکان، پرستاران، کارکنان بهداشت، پرسنل و خدمه بیمارستان‌های کشور و به تبع استان کردستان از ابتدای اسفندماه درگیر جدال با این ویروس منحوس هستند.

 وزارت بهداشت ایران از روز ۳ اسفندماه ۱۳۹۸ با انتشار آمار روزانه موارد ابتلا و مرگ را آغاز کرد. اطلاعاتی در مورد موارد احتمالی در روزهای قبل وجود ندارد. همچنین تردیدهایی درباره دقیق بودن آمارهای اعلام شده مطرح شده است. با این حال تنها آمار رسمی داده‌های وزارت بهداشت ایران است.

دسترسی افراد به امکانات پزشکی و بهداشتی از جمله موارد مورد تاکید در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر می باشد و بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ بهداشت, درمان, خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری ، بیماری ، نقص اعضا ، بیوگی ، پیری یا در تمام موارد دیگری که به علل خارج از اراده انسان ، وسایل امرار معاش او از بین رفته باشد از شرایط آبرومندانه زندگی برخوردار شود اما برخوردهای قهرآمیز ارگانهای امنیتی و قضائی با کارگران ایران و بیان اتهامات امنیتی بر خواسته های این افراد مصداق بارز نقض حقوق بشر نیز می باشد. 

برچسب هابهداشت و محیط زیستبیماریبهداشتبهداشت و درمان زندانیان در ایرانبهداشت و درمانکمیسیون بهداشت و درمان مجلساستان کردستاندرمانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کوردبهداشت محیط زیستسرکوب شهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد ایرانبهداشت در زندانهای ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایراندرمان بیماریحق درمانسرکوب شهروندان کوردوزارت بهداشت و درماناداره اطلاعات استان کردستاندادگاه تجدید نظر استان کردستانشهروندان در استان کردستانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیوزیر بهداشت و درمانشیوع بیماری کرونا در ایرانویروس کرونا در ایرانبیماری کروناکرونا در ایرانقرنطینه بیماران کرونا در ایرانبیماری کرونا در ایرانبیماری کرونا در زندانهای ایرانبیماران کرونا در ایرانآزمایش کرونا در ایرانبهداشت و درمان شهروندانبهداشت و درمان زندانیانبیماران مبتلا به کرونا در ایرانبحران کرونا در ایرانبحران ویروس کرونا در ایرانوزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکیکادر بهداشت و درمانویروس کوید 19ویروس کوید ۱۹حق درمان بیماریبهداشت و درمان در ایرانکادر درمان بیمارستان تامین اجتماعیدرمان بیماری کرونابهداشت و محیط زیست در ایرانکارمندان مراکز بهداشت و درمان تهرانویروس کووید نوزده در ایرانویروس کووید نوزده در کردستانکادر بهداشت و درمان در ایرانکرونا در کردستان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: