•                  
چهارشنبه , ۱۲ آذر , ۱۳۹۹
چهارشنبه, دسامبر 2

ابتلای ۷۶۳ تن از کادر بهداشت و درمان استان کردستان به ویروس کرونا

0
86

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۹، از ابتدای اعلام شیوع ویروس کووید ۱۹ در ایران تا به امروز ۷۶۳ تن از کادر بهداشت و درمان در استان کردستان به این ویروس مبتلا شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز دوشنبه ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۹، آرزو فلاحی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از ابتلای ۷۶۳ تن از کادر بهداشت و درمان این استان به ویروس کووید ۱۹ از ابتدای شیوع این بیماری تا به امروز خبر داد. علت اصلی این وسعت ابتلا محرومیت کادر بهداشت و درمان از دسترسی به اقلام پزشکی استاندارد از قبیل لباس مخصوص، ماسک و مواد ضد عفونی کننده بوده است. 

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در تشریح این خبر اعلام کرد: “از ابتدای انتشار ویروس کرونا تا کنون ۷۶۳ نفر از کادر بهداشت و درمان استان به ویروس کرونا مبتلا شد و از این تعداد ۷۵ پزشک در بخش بهداشت و درمان، ۲۸۰ پرستار در بخش درمان، ۳۴ نفر پرسنل آزمایشگاهی در بخش بهداشت و درمان، ۶ نفر رادیولوژی در بخش درمان، ۵۳ مراقب سلامت و ۲۹ بهورز در بخش بهداشت و ۲۸۶ نفر کارشناس و سایر نیروهای بهداشت و درمان مبتلا شدند.”

آرزو فلاحی در ادامه افزود: “خستگی کادر بهداشت و درمان و فشار ناشی از افزایش ابتلا و بستری در بیمارستانها در چند روز اخیر به اوج خود رسیده است.”

این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی کردستان یادآور شد: “پزشکان، پرستاران، کارکنان بهداشت، پرسنل و خدمه بیمارستان‌های کشور و به تبع استان کردستان از ابتدای اسفندماه درگیر جدال با این ویروس منحوس هستند.

 وزارت بهداشت ایران از روز ۳ اسفندماه ۱۳۹۸ با انتشار آمار روزانه موارد ابتلا و مرگ را آغاز کرد. اطلاعاتی در مورد موارد احتمالی در روزهای قبل وجود ندارد. همچنین تردیدهایی درباره دقیق بودن آمارهای اعلام شده مطرح شده است. با این حال تنها آمار رسمی داده‌های وزارت بهداشت ایران است.

دسترسی افراد به امکانات پزشکی و بهداشتی از جمله موارد مورد تاکید در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر می باشد و بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ بهداشت, درمان, خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری ، بیماری ، نقص اعضا ، بیوگی ، پیری یا در تمام موارد دیگری که به علل خارج از اراده انسان ، وسایل امرار معاش او از بین رفته باشد از شرایط آبرومندانه زندگی برخوردار شود اما برخوردهای قهرآمیز ارگانهای امنیتی و قضائی با کارگران ایران و بیان اتهامات امنیتی بر خواسته های این افراد مصداق بارز نقض حقوق بشر نیز می باشد. 

برچسب هاقرنطینه بیماران کرونا در ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایرانویروس کووید نوزده در کردستانویروس کووید نوزده در ایرانویروس کوید 19ویروس کوید ۱۹ویروس کرونا در ایرانوزیر بهداشت و درمانوزارت بهداشت و درمانوزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکیکمیسیون بهداشت و درمان مجلسکادر بهداشت و درمانکادر بهداشت و درمان در ایرانکادر درمان بیمارستان تامین اجتماعیکارمندان مراکز بهداشت و درمان تهرانکرونا در کردستانکرونا در ایرانآزمایش کرونا در ایراناداره اطلاعات استان کردستاناستان کردستانبهداشتبهداشت محیط زیستبهداشت و محیط زیستبهداشت و محیط زیست در ایرانبهداشت و درمانبهداشت و درمان در ایرانبهداشت و درمان زندانیانبهداشت و درمان زندانیان در ایرانبهداشت و درمان شهروندانبهداشت در زندانهای ایرانبیماریبیماری کرونابیماری کرونا در ایرانبیماری کرونا در زندانهای ایرانبیماران مبتلا به کرونا در ایرانبیماران کرونا در ایرانبحران ویروس کرونا در ایرانبحران کرونا در ایرانحق درمانحق درمان بیماریدادگاه تجدید نظر استان کردستاندرماندرمان بیماریدرمان بیماری کروناسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانشهروندان کوردشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان در استان کردستانشیوع بیماری کرونا در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: