•                  
دوشنبه , ۱۳ تیر , ۱۴۰۱
سه‌شنبه, جولای 5

ابتلای ۷۶۳ تن از کادر بهداشت و درمان استان کردستان به ویروس کرونا

0
345

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۹، از ابتدای اعلام شیوع ویروس کووید ۱۹ در ایران تا به امروز ۷۶۳ تن از کادر بهداشت و درمان در استان کردستان به این ویروس مبتلا شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، امروز دوشنبه ۲۱ مهر ماه ۱۳۹۹، آرزو فلاحی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از ابتلای ۷۶۳ تن از کادر بهداشت و درمان این استان به ویروس کووید ۱۹ از ابتدای شیوع این بیماری تا به امروز خبر داد. علت اصلی این وسعت ابتلا محرومیت کادر بهداشت و درمان از دسترسی به اقلام پزشکی استاندارد از قبیل لباس مخصوص، ماسک و مواد ضد عفونی کننده بوده است. 

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان در تشریح این خبر اعلام کرد: “از ابتدای انتشار ویروس کرونا تا کنون ۷۶۳ نفر از کادر بهداشت و درمان استان به ویروس کرونا مبتلا شد و از این تعداد ۷۵ پزشک در بخش بهداشت و درمان، ۲۸۰ پرستار در بخش درمان، ۳۴ نفر پرسنل آزمایشگاهی در بخش بهداشت و درمان، ۶ نفر رادیولوژی در بخش درمان، ۵۳ مراقب سلامت و ۲۹ بهورز در بخش بهداشت و ۲۸۶ نفر کارشناس و سایر نیروهای بهداشت و درمان مبتلا شدند.”

آرزو فلاحی در ادامه افزود: “خستگی کادر بهداشت و درمان و فشار ناشی از افزایش ابتلا و بستری در بیمارستانها در چند روز اخیر به اوج خود رسیده است.”

این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی کردستان یادآور شد: “پزشکان، پرستاران، کارکنان بهداشت، پرسنل و خدمه بیمارستان‌های کشور و به تبع استان کردستان از ابتدای اسفندماه درگیر جدال با این ویروس منحوس هستند.

 وزارت بهداشت ایران از روز ۳ اسفندماه ۱۳۹۸ با انتشار آمار روزانه موارد ابتلا و مرگ را آغاز کرد. اطلاعاتی در مورد موارد احتمالی در روزهای قبل وجود ندارد. همچنین تردیدهایی درباره دقیق بودن آمارهای اعلام شده مطرح شده است. با این حال تنها آمار رسمی داده‌های وزارت بهداشت ایران است.

دسترسی افراد به امکانات پزشکی و بهداشتی از جمله موارد مورد تاکید در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر می باشد و بر محق بودن افراد بر تامین اجتماعی مناسب به لحاظ؛ بهداشت, درمان, خوراک, مسکن, پوشاک و برخورداری از خدمات حمایتی اجتماعی در مواقع بیکاری ، بیماری ، نقص اعضا ، بیوگی ، پیری یا در تمام موارد دیگری که به علل خارج از اراده انسان ، وسایل امرار معاش او از بین رفته باشد از شرایط آبرومندانه زندگی برخوردار شود اما برخوردهای قهرآمیز ارگانهای امنیتی و قضائی با کارگران ایران و بیان اتهامات امنیتی بر خواسته های این افراد مصداق بارز نقض حقوق بشر نیز می باشد. 

برچسب هابهداشت و درمانسرکوب شهروندان کورد در ایرانشیوع بیماری کرونا در ایرانآزمایش کرونا در ایرانویروس کوید 19ویروس کووید نوزده در ایرانکمیسیون بهداشت و درمان مجلسشهروندان کورد ایرانوزارت بهداشت و درمانویروس کرونا در ایرانبهداشت و درمان شهروندانویروس کوید ۱۹ویروس کووید نوزده در کردستانسرکوب شهروندان کورد ایراناداره اطلاعات استان کردستانبیماری کرونابهداشت و درمان زندانیانحق درمان بیماریکادر بهداشت و درمان در ایراناستان کردستانبهداشت در زندانهای ایراندادگاه تجدید نظر استان کردستانکرونا در ایرانبیماران مبتلا به کرونا در ایرانبهداشت و درمان در ایرانکرونا در کردستانبهداشت و محیط زیستدرماننقض حقوق شهروندان کورد در ایرانشهروندان در استان کردستانقرنطینه بیماران کرونا در ایرانبحران کرونا در ایرانکادر درمان بیمارستان تامین اجتماعیبیماریشهروندان کورد در ایراندرمان بیماریشهروندان کورد در جمهوری اسلامیبیماری کرونا در ایرانبحران ویروس کرونا در ایراندرمان بیماری کرونابهداشتشهروندان کوردحق درمانشهروندان کورد زندانی سیاسیبیماری کرونا در زندانهای ایرانوزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکیبهداشت و محیط زیست در ایرانبهداشت و درمان زندانیان در ایرانبهداشت محیط زیستسرکوب شهروندان کوردوزیر بهداشت و درمانبیماران کرونا در ایرانکادر بهداشت و درمانکارمندان مراکز بهداشت و درمان تهران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: