•                  
دوشنبه , ۳۰ فروردین , ۱۴۰۰
دوشنبه, آوریل 19

ابراهیم الله بخشی, پس از بازداشت با تودیع قرار کفالت بطور موقت آزاد شد

0
409

حقوق بشر در ایران – در ساعات پایانی یکشنبه ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۸, ماموران نیروی انتظامی در تهران و در حوالی پل انرژی اتمی ابراهیم الله بخشی, شهروند ساکن تهران را بازداشت کردند. دلیل بازداشت این شهروند فروش ساندویچ داخل یک خودرو و در محدوده این پل در تهران بوده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران, در ساعات پایانی یکشنبه ۲۰ بهمن ماه ۱۳۹۸؛ ابراهیم الله بخشی؛ شهروند ساکن تهران پس از بازداشت از سوی ماموران نیروی انتظامی و انتقال به دادسرا از بابت ۲ اتهام مورد تفهیم قرار گفت و سپس با تودیع قرار کفالت با مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شد. دلیل طرح ۲ اتهام “توهین به مسئولان نظام” و همچنین “توهین به ماموران در حین انجام وظیفه” بر علیه این شهروند در سایه پرونده سازی از سوی ارگانهای امنیتی به بهانه سد معبر و در محدوده پل انرژی اتمی در تهران بوده است. 

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت: ” چند ماه هست که ابراهیم الله بخشی, در محدوده پل انرژی اتمی در تهران ساندویچ می فروشد و طی این مدت به دفعات از سوی نیروهای لباس شخصی, بسیج و نیروی انتظامی تحت آزار و اذیت به بهانه سد معبر قرار گرفته است. 

این منبع مطلع در ادامه همچنین گفت: “شب گذشته مجددا چند مامور نیروی انتظامی به بهانه سد معبر به ابراهیم الله بخشی با رفتاری خشن وی را تهدید کردند که از آن مکان به جای دیگری نقل مکان کند و در حالی که ابراهیم در حال جمع و جور کردن وسائل خود برای رفتن از آن مکان بود ناگهان یکی از ماموران اقدام به ضبط خورودی وی کرد و ماموران دیگر هم وی را دستبند زدند و در همان لحظه اقدام به تخریب و آسیب زدن به اسباب و لوازم کار وی کردند که در این میان بسیاری از لوازم شکسته و قابل استفاده نیست”. 

این منبع مطلع در خاتمه افزود: ” با توجه به در گزارشی از سوی ماموران کلانتری به دادسرای قدس واقع در منطقه سعادت آباد تهران بر علیه ابراهیم الله بخشی ارسال شد وی را از بابت اتهامات “توهین به مسئولان نظام” و همچنین “توهین به ماموران در حین انجام وظیفه” مورد تفهیم اتهام قرار گفت و پس از تودیع قرار کفالت با مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان بطور موقت و تا اتمام مراحل دادرسی از بازداشت آزاد شد. 

سرکوب شهروندان و آمادگی ارگانهای امنیتی در ایران برای پرونده سازی و طرح اتهامات واحی و بدون واقعیت بر علیه شهروندان از جمله مصادیق بارز نقض حقوق بشر و نشانی از سرکوب آزادی بیان و عقیده می باشد که در  ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر  و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز بر آن تاکید شده است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

برچسب هاقطب دراویش گنابادینقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننیروی انتظامیپل انرژی اتمیپیروان دراویش گنابادی در ایرانپیروان دراویش در ایراناقلیت درویش گنابادیاقلیت دراویش در ایراناقلیتهای مذهبیاقلیتهای مذهبی در ایراناقلیتهای مذهبی در جمهوری اسلامیانجام وظیفهابراهیم الله بخشیابراهیم اله بخشیاداره اماکن عمومی نیروی انتظامیبازداشتبازداشت و سرکب فعالان مدنی در ایرانبازداشت ابراهیم الله بخشیتفهیم اتهامتوهین به مامورانتوهین به ماموران در حین انجام وظیفهتوهین به مسئولان نظامحق دادرسی عادلانهحقوق اقلیتهای مذهبی در ایرانحقوق بشر در ایرانحقوق بشر درایرانحقوق شهروندی در ایرانحقوق شهروندی دراویش در ایراندادرسی ناعادلانهدادسرای قدسدرویشدراویشدراویش کواردراویش گنابادیدراویش گنابادی در ایراندراویش گنابادی در جمهوری اسلامیدراویش بازداشت شدهدراویش در ایراندراویش زندانیدراویش طریقت نعمت اللهیدراویش طریقت نعمت اللهی گنابادیدراویش طریقت نعمت الهیدراویش طریقت نعمت الهی گنابادیدراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادیدست فروشیدستفروشدستفروشیساندویچ فروشیسرکوب پیروان دراویش در ایرانسرکوب اقلیت دراویش در ایرانسرکوب دراویشسرکوب دراویش گنابادیسرکوب دراویش گنابادی در ایرانسرکوب دراویش در ایرانسرکوب شهروندان در ایرانسعادت آبادسعادت آباد تهرانشهروندان ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: