•                  
یک شنبه , ۱۲ تیر , ۱۴۰۱
یکشنبه, جولای 3

محرومیت دانش آموزان روستای نارلی آجی سو از حق دسترسی به اینترنت

0
659

حقوق بشر در ایران امروز یکشنبه ۱۶ آذر ماه ۱۳۹۹، اهالی روستای نارلی آجی سو واقع در شهرستان مراوه تپه از توابع استان گلستان، از حق دسترسی به اینترنت برای کودکان در حال تحصیلشان محروم هستند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از توهرا، امروز یکشنبه ۱۶ آذر ماه ۱۳۹۹، کودکان روستای نارلی آجی سو از توابع شهرستان مراوه پته در استان گلستان برای دسترسی به اینترنت مجبوراند کیلومترها پیاده بالای تپه ای در این روستا بروند که با توجه به مرتفع بودن آن تپه خطرات جانی برای این کودکان در پی دارد. 

اهالی این روستا در ادامه افزودند: “عدم وجود اینترنت پرسرعت برای کودکان در حال تحصیل دسترسی آنها را به شبکه شاد با اختلال مواجه کرده و این کودکان مجبور هستند برای دسترسی به بالای پته های این روستا بروند.

این شهروندان در خاتمه تاکید کردند: “این کودکان در این روزهای سرد نمی خواهند از درس و مشق عقب باشند و از سوی دیگر رفتن آنها به بالای تپه های امکان آسیب دیدگی و پرت شدن آنها از شسب این تپه ها محتمل کرده است.

دسترسی افراد به امکانات آموزشی در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۲۶ از این سند معتبر بین المللی مورد تاکید قرار گرفته است.

از سوی دیگر در اصل ۳۰ قانون اساسی ایران که حکومت جمهوری اسلامی ادعای عمل به آن را دارد به صراحت بر محق بودن شهروندان ایران به دسترسی به خدمات و امکانات لازم برای تحصیل مورد تاکید قرار گرفته است. 

برچسب هافقر در ایرانفضای مجازیفضای مجازی در ایرانفعال فضای مجازیماده 25 اعلامیه جهانی حقوق بشرماده بیست و پنج اعلامیه جهانی حقوق بشرمحرومیت از تحصیل کودکان در ایراننقض حقوق کودکاننقض حقوق کودکان در ایراننقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در ایران 4نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایرانکودکان و فقر در ایرانکودکان ایرانکودکان شهرستان مراوه تپهگسترش فقر در ایرانآموزش و پرورشآموزش و پرورش ایرانآموزش و پرورش استتان گلستانآموزش و پرورش در ایرانآموزش و پرورش شهرستان مراوه تپهآموزش پرورش ایرانآمار فقر در ایراناستان گلستانتحصیل آنلاینتحصیل برای کودکانحق تحصیلحق تحصیل کودکانحق تحصیل کودکان در ایرانحق درس خواندندسترسی به شبکه شادروستای نارلی آجی سوسرکوب فضای مجازی در ایرانسرکوب فعالان فضای مجازیشهرستان مراه تپهشبکه شاد

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: