چهارشنبه , ۱۷ خرداد , ۱۴۰۲
چهارشنبه, ژوئن 7

محرومیت دانش آموزان روستای نارلی آجی سو از حق دسترسی به اینترنت

0
889

حقوق بشر در ایران امروز یکشنبه ۱۶ آذر ماه ۱۳۹۹، اهالی روستای نارلی آجی سو واقع در شهرستان مراوه تپه از توابع استان گلستان، از حق دسترسی به اینترنت برای کودکان در حال تحصیلشان محروم هستند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از توهرا، امروز یکشنبه ۱۶ آذر ماه ۱۳۹۹، کودکان روستای نارلی آجی سو از توابع شهرستان مراوه پته در استان گلستان برای دسترسی به اینترنت مجبوراند کیلومترها پیاده بالای تپه ای در این روستا بروند که با توجه به مرتفع بودن آن تپه خطرات جانی برای این کودکان در پی دارد. 

اهالی این روستا در ادامه افزودند: “عدم وجود اینترنت پرسرعت برای کودکان در حال تحصیل دسترسی آنها را به شبکه شاد با اختلال مواجه کرده و این کودکان مجبور هستند برای دسترسی به بالای پته های این روستا بروند.

این شهروندان در خاتمه تاکید کردند: “این کودکان در این روزهای سرد نمی خواهند از درس و مشق عقب باشند و از سوی دیگر رفتن آنها به بالای تپه های امکان آسیب دیدگی و پرت شدن آنها از شسب این تپه ها محتمل کرده است.

دسترسی افراد به امکانات آموزشی در ماده ۲۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۲۶ از این سند معتبر بین المللی مورد تاکید قرار گرفته است.

از سوی دیگر در اصل ۳۰ قانون اساسی ایران که حکومت جمهوری اسلامی ادعای عمل به آن را دارد به صراحت بر محق بودن شهروندان ایران به دسترسی به خدمات و امکانات لازم برای تحصیل مورد تاکید قرار گرفته است. 

برچسب هاآموزش و پرورشکودکان و فقر در ایرانسرکوب فضای مجازی در ایرانماده 25 اعلامیه جهانی حقوق بشرروستای نارلی آجی سونقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایرانآموزش پرورش ایرانشهرستان مراه تپهنقض حقوق بشر در ایرانحق تحصیلسرکوب فعالان فضای مجازیحق تحصیل کودکانآموزش و پرورش استتان گلستاننقض حقوق بشرآموزش و پرورش در ایراننقض حقوق بشر درایرانشبکه شادآموزش و پرورش شهرستان مراوه تپهفضای مجازی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایرانکودکان ایرانتحصیل آنلاینکودکان شهرستان مراوه تپهفضای مجازینقض حقوق کودکان در ایرانگسترش فقر در ایراننقض حقوق کودکاندسترسی به شبکه شادتحصیل برای کودکانفقر در ایرانآموزش و پرورش ایرانفعال فضای مجازینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیحق تحصیل کودکان در ایرانماده بیست و پنج اعلامیه جهانی حقوق بشرآمار فقر در ایراناستان گلستانمحرومیت از تحصیل کودکان در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایرانحق درس خواندن

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: