چهارشنبه , ۱۷ خرداد , ۱۴۰۲
چهارشنبه, ژوئن 7

یک زندانی در شهرستان سقز اعدام شد

0
1075

حقوق بشر در ایران امروز پنجشنبه ۲۷ آذر ماه ۱۳۹۹، حکم اعدام محمد مرادی، زندانی متهم به قتل و محبوس در زندان شهرستان سقز اجرا شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، سحرگاه امروز پنجشنبه ۲۷ آذر ماه ۱۳۹۹، محمد مرادی، زندانی متهم به نقل و محبوس در زندان شهرستان سقز اعدام شد. 

براساس این گزارش، حکم اعدام محمد مرادی پس از تفهیم اتهام وی از بابت اتهام قتل توسط شعبه دادگاه کیفری ۱ این شهرستان صادر و این حکم در شعبه دیوان عالی کشور عیناً تائید شده بود. 

محمد مرادی، در سال ۱۳۹۴، در یک نزاع خیابانی علی اکبر زاهدی، شهروند ساکن شهرستان سقز را به قتل رسانده بود. 

بر اساس گزارش سالانه سازمان عفو بین الملل، در سال ۲۰۱۹ میلادی, حکومت ایران دست کم ۲۵۱ نفر را اعدام کرده و دستکم ۴ نفر از اعدام شدگان در زمان وقوع جرم کمتر از ۱۸ سال سن داشتند. با این حال، به دلیل عدم شفافیت مقامات، پی بردن به تعداد واقعی اعدام ها در این کشور دشوار است و ممکن است بسیار بالاتر از رقم اعلام شده باشد.

براساس آمارهای منتشره از سوی سازمانهای مدافع حقوق بشر ایران از جمله کشورهایی است که دارای سرانه اعدام بسیار زیادی است و در رتبه جهانی ایران بعد از چین بالاترین تعداد اعدام های سالیانه را دارا می باشد.

در تاریخ ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸, سازمان عفو بین الملل, با انتشار گزارشی که به تفسیر موارد نقض حقوق بشر در ایران پرداخته بود در بخشی از این گزارش پیرامون صدور و اجرای احکام اعدام اعلام کرد: “حکم اعدام همچنان برای اعمالی در نظر گرفته شد که در قوانین بین المللی حقوق بشر مجاز به شمار میروند، اعمالی که از جمله شامل رابطه جنسی افراد همجنس با رضایت متقابل و روابط جنسی خارج از چارچوب زناشویی می شد؛ صدور حکم اعدام همچنین برای جرائمی از قبیل توهین به پیامبر اسلام ,  محاربه و افساد فی الارض, ادامه یافت که تعریف بسیار مبهمی دارند”.

برچسب هااعدام در ایراناعدام قتل عمداجرای حکم اعدام در ایرانمحمدمرادیحکم اعدام در ایراناعدام متهمان به قتلحکم اعدام در زندانهای ایرانقتل عمد حکومتی در ایرانعلی اکبر زاهدیاجرای حکم اعداممجازات اعدام در ایراناعدام متهم قتل عمدبند سلامت زندان سقزاعدام زندانیان در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیقتل عمد زندانیان در ایرانحکم اعدام متهمان به قتلطرح لغو مجازات اعداممتهم به قتلمتهم به قتل عمدقتل عمد حکومتیاعدام در زندانهای ایرانحکم اعدام متهم به قتلاتهام قتل عمد در ایرانحق حیات در ایرانحکم اعدامنقض حقوق شهروندیزندان سقزحق حیاتاعدام زندانیان متهم به قتلحکم اعدام زندانیان در ایرانقتل عمد در زندانهای ایرانحق حیات برای همهقتلنقض حقوق بشر در ایراناتهام قتلاعدام متهم به قتلمجازات قتل عمدمجازات اعدام زندانیان در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراناعدام محمد مرادیاجرای احکامنقض حقوق بشرنقض حقوق بشرد ر ایرانمجازات اعدام ایراناتهام قتل عمدقتل عمد زندانیانزندانیان محبوس در زندان سقزاعدام محمدمرادیمجازات اعداماعدام در ملاء عاماعدام متهم به قتل عمداجرای اعدام در ایراناعدام متهمان به قتل عمد در ایراناعدام در زندان سقزمحمد مرادی زندانیاعدام / حق حیاتقتل عمدنقض حقوق شهروندی در ایراناعدامقتل عمد در ایراناتهام قتل در ایرانمجازات اعدام در زندانهای ایراناجرای احکام اعدام در ایرانقتل علی اکبر زاهدی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: