•                  
شنبه , ۱۱ تیر , ۱۴۰۱
یکشنبه, جولای 3

یک زندانی در شهرستان سقز اعدام شد

0
754

حقوق بشر در ایران امروز پنجشنبه ۲۷ آذر ماه ۱۳۹۹، حکم اعدام محمد مرادی، زندانی متهم به قتل و محبوس در زندان شهرستان سقز اجرا شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، سحرگاه امروز پنجشنبه ۲۷ آذر ماه ۱۳۹۹، محمد مرادی، زندانی متهم به نقل و محبوس در زندان شهرستان سقز اعدام شد. 

براساس این گزارش، حکم اعدام محمد مرادی پس از تفهیم اتهام وی از بابت اتهام قتل توسط شعبه دادگاه کیفری ۱ این شهرستان صادر و این حکم در شعبه دیوان عالی کشور عیناً تائید شده بود. 

محمد مرادی، در سال ۱۳۹۴، در یک نزاع خیابانی علی اکبر زاهدی، شهروند ساکن شهرستان سقز را به قتل رسانده بود. 

بر اساس گزارش سالانه سازمان عفو بین الملل، در سال ۲۰۱۹ میلادی, حکومت ایران دست کم ۲۵۱ نفر را اعدام کرده و دستکم ۴ نفر از اعدام شدگان در زمان وقوع جرم کمتر از ۱۸ سال سن داشتند. با این حال، به دلیل عدم شفافیت مقامات، پی بردن به تعداد واقعی اعدام ها در این کشور دشوار است و ممکن است بسیار بالاتر از رقم اعلام شده باشد.

براساس آمارهای منتشره از سوی سازمانهای مدافع حقوق بشر ایران از جمله کشورهایی است که دارای سرانه اعدام بسیار زیادی است و در رتبه جهانی ایران بعد از چین بالاترین تعداد اعدام های سالیانه را دارا می باشد.

در تاریخ ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸, سازمان عفو بین الملل, با انتشار گزارشی که به تفسیر موارد نقض حقوق بشر در ایران پرداخته بود در بخشی از این گزارش پیرامون صدور و اجرای احکام اعدام اعلام کرد: “حکم اعدام همچنان برای اعمالی در نظر گرفته شد که در قوانین بین المللی حقوق بشر مجاز به شمار میروند، اعمالی که از جمله شامل رابطه جنسی افراد همجنس با رضایت متقابل و روابط جنسی خارج از چارچوب زناشویی می شد؛ صدور حکم اعدام همچنین برای جرائمی از قبیل توهین به پیامبر اسلام ,  محاربه و افساد فی الارض, ادامه یافت که تعریف بسیار مبهمی دارند”.

برچسب هاقتلقتل علی اکبر زاهدیقتل عمدقتل عمد حکومتیقتل عمد حکومتی در ایرانقتل عمد در ایرانقتل عمد در زندانهای ایرانقتل عمد زندانیانقتل عمد زندانیان در ایرانمتهم به قتلمتهم به قتل عمدمجازات قتل عمدمجازات اعداممجازات اعدام ایرانمجازات اعدام در ایرانمجازات اعدام در زندانهای ایرانمجازات اعدام زندانیان در ایرانمحمد مرادی زندانیمحمدمرادینقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در ایراننقض حقوق بشرد ر ایراننقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراناتهام قتلاتهام قتل در ایراناتهام قتل عمداتهام قتل عمد در ایراناجرای احکاماجرای احکام اعدام در ایراناجرای اعدام در ایراناجرای حکم اعداماجرای حکم اعدام در ایراناعداماعدام / حق حیاتاعدام قتل عمداعدام متهم قتل عمداعدام متهم به قتلاعدام متهم به قتل عمداعدام متهمان به قتلاعدام متهمان به قتل عمد در ایراناعدام محمد مرادیاعدام محمدمرادیاعدام در ملاء عاماعدام در ایراناعدام در زندان سقزاعدام در زندانهای ایراناعدام زندانیان متهم به قتلاعدام زندانیان در ایرانبند سلامت زندان سقزحق حیاتحق حیات برای همهحق حیات در ایرانحکم اعدامحکم اعدام متهم به قتلحکم اعدام متهمان به قتلحکم اعدام در ایرانحکم اعدام در زندانهای ایرانحکم اعدام زندانیان در ایرانزندان سقززندانیان محبوس در زندان سقزطرح لغو مجازات اعدامعلی اکبر زاهدی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: