•                  
پنج شنبه , ۰۶ آبان , ۱۴۰۰
جمعه, اکتبر 29

انتقال توفیق محمودی, از بازداشتگاه اداره اطلاعات به زندان مرکزی سنندج

0
505

توفیق محمودی، فعال کارگری اهل سنندج که از تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ در بازداشت نیروهای امنیتی این شهر بسر میبرد با توجه به اتمام مراحل بازجوئی از بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به زندان مرکزی این شهر منتقل شده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، توفیق محمودی، فعال کارگری اهل سنندج که در اسفندماه ۱۳۹۷ از سوی نیروهای امنیتی در سنندج بازداشت‌شده بود پس از ۴۵ روز بازداشت و اتمام مراحل بازجوئی در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج به زندان مرکزی این شهر منتقل شده است.

این فعال کارگری در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۹۷، توسط ماموران اداره اطلاعات سنندج,  بدون در دست داشتن حکم قضائی در حال که در محل کار خود مشغول کار بود بازداشت شده بود.

از دلایل بازداشت و اتهامات این فعال کارگری تا لحظه تنظیم این خبر اطلاعی در دست نیست. 

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری با تأیید این خبر در صفحه تلگرام خود نوشته است که بازپرس شعبه‌ی دوم دادگاه انقلاب شهر سنندج از تودیع وثیقه‌ی جهت آزادی آقای محمودی ممانعت به عمل‌آورده و تا این لحظه از آزادی موقت ایشان تا زمان دادگاهی جلوگیری نموده است.

لازم به ذکر است که بازداشت خودسرانه و بلاتکلیف نگه داشتن افراد و همچنین عدم تفهیم اتهام فرد در زمان بازداشت و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ نیز مورد تاکید قرار گرفته است. 

همچنین در ماده ۵ قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: