•                    
  •                  
دوشنبه , ۰۴ مهر , ۱۴۰۱
دوشنبه, سپتامبر 26

فراخوان سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه جهت برگزاری تجمع اعتراضی

0
1182

روز چهارشنبه مورخ ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸, سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با انتشار فراخوانی از همه کارگران خواسته است که روز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت که مصادف است با روز جهانی کارگر در تجمع اعتراضی در برابر مجلس شورای اسلامی حضور یابند. در این فراخوان از نابرابری حقوق زن و مرد، افزایش بی رویه شمار کودکان کار و بازداشت و زندانی کردن کارگران و معلمان به عنوان برخی از دلایل برگزاری این تجمع اعتراضی یاد شده است.

به گزارش حقوق بشر در ایران، به نقل از کانال سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، روز چهارشنبه مورخ ۴ فروردین ۱۳۹۸, با صدور فراخوانی جهت برگزاری تجمع اعتراضی از سوی سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در تاریخ ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ در مقابل مجلس شورای اسلامی منتشر شده است. در این فراخوان از نابرابری حقوق زن و مرد، افزایش بی رویه شمار کودکان کار و بازداشت و زندانی کردن کارگران و معلمان به عنوان برخی از دلایل برگزاری این تجمع اعتراضی یاد شده است.

در بخشی از این فراخوان آمده است: “سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به خاطر گرامیداشت روز جهانی کارگر (۱۱ اردیبهشت ۹۸) و در اعتراض به تعیین دستمزد زیر خط فقر، گرانی و تورم افسارگسیخته مایحتاج اولیه و معیشت کارگران، بازنشستگان و تمام مزدبگیران، ممانعت از ایجاد سندیکا و دیگر تشکل های مستقل کارگری، خصوصی‌سازی و پولی‌سازی آموزش و پرورش، قراردادهای سفید امضاء، تبعیض و نابرابری حقوق زن و مرد، افزایش بی‌رویه کودکان کار، بازداشت یا زندانی کردن کارگران و معلمان و دیگر فعالین صنفی که بخش عظیمی از کارگران و قشر فرودست جامعه را در بر می‌گیرد در مقابل مجلس ( میدان بهارستان) تجمع برگزار می‌کند”.

در ادامه فراخوان می‌خوانیم:”سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از تمام همکاران محترم اعم از رانندگان، کارگران تعمیرگاه ها، پرسنل اداری و خدماتی، کنترلین و بازنشسته ها درخواست دارد جهت برگزاری هر چه باشکوه تر روز جهانی کارگر (۱۱ اردیبهشت) روز چهارشنبه ساعت ۱۰ صبح در مقابل مجلس (بهارستان) حضور بهم رسانند”.

لازم به یادآوری است که سال گذشته نیز به همین مناسبت شماری از کارگران در مقابل خانه کارگر در اعتراض به عدم صدور مجوز راهپیمایی از سوی دولت روحانی و جمعی دیگر از کارگران و بازنشستگان در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. در جریان این تجمعات شش تن از کارگران بازداشت شدند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.