•                  
دوشنبه , ۱۵ آذر , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, دسامبر 7

تداوم بلاتکلیفی فرشاد فتاحی در بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه

0
438

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۹، علیرغم گذشت ۲۶ روز اما کماکان فرشاد فتاحی در بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه بطور بلاتکلیف بسر می برد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از کُردپا، امروز سه شنبه ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۹، فرشاد فتاحی، شهروند اهل ارومیه پس از گذشت ۲۶ روز در وضعیت بلاتکلیفی در بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه محبوس شده است. 

براساس این گزارش اتهام تفهیم شده به فرشاد فتاحی در دوران بازجوئی عضویت در گروههای مذهبی عنوان شده اما از مصداق حقوقی این اتهام اطلاعی در دسترس نیست. 

لازم به ذکر است، فرشاد فتاحی، در تاریخ در تاریخ ۳ مهر ماه ۱۳۹۹، توسط نیروهای امنیتی ارومیه بازداشت و سپس به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهرستان منتقل شد. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه توسط قاضی, بازجو و بازپرسی بیطرف از جمله حقوق سلب نشدنی است که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند. 

برچسب هافرشاد فتاحینقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق شهروندینقض حقوق شهروندی در ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایرانهمکاری با احزاب کوردیکردستاناحزاب کورداحزاب کورد مخالفاحزاب کورد مخالف نظاماحزاب کورد در ایراناحزاب کورد سیاسیاحزاب کوردیاحزاب کوردی در ایراناحزاب کوردستاناحزاب کرداحزاب کرد مخالف نظاماحزاب کرد ایراناحزاب کردمخالف نظاماحزاب کردیاحزاب سیاسی کرداداره اطلاعاتاداره اطلاعات ارومیهاداره اطلاعات استان کردستانبلاتکلیفیبلاتکلیفی افراد بازداشت شدهبلاتکلیفی افراد در بازداشتبلاتکلیفی در بازداشتبادزاشتگاه اداره اطلاعاتبازداشتبازداشت فرشاد فتاحیبازداشت و بلاتکلیفیبازداشت و بلاتکلیفی در بازداشتبازداشت و بلاتکلیفی شهروندانبازداشت و بی خبریبازداشت و بیخبریبازداشت اداره اطلاعات ارومیهبازداشت شهروندانبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانبازداشت شهروندان کورد در سردشتبازداشت شهروندان کردبازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیهتفتیش عقیدهسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان شهروندان کوردسرکوب عقایدسرکوب عقاید افراد در ایرانسرکوب عقاید در ایرانسرکوب عقاید شهروندانشهروندان کوردشهروندان کورد اهل سنتشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد جمهوری اسلامیشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کورد سنی مذهبشهروندان کوردایرانشهروندان کردشهروندان کرد ایرانشهروندان کرد در ایرانشهروندان کرد در جمهوری اسلامی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: