•                  
شنبه , ۲۴ مهر , ۱۴۰۰
شنبه, اکتبر 16

بازداشت ۲ فعال تلگرامی ساکن ساری توسط نیروهای امنیتی

0
274

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۹، ماموران امنیتی شهرستان ساری، مدیران و ادمین های ۱۰ کانال تلگرامی را در این شهر بازداشت کردند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از رُِکنا، صبح امروز سه شنبه ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۹، محمد کریمی، دادستان مرکز استان مازندران، در جلسه تخصصی کار گروه رصد فضای مجازی این استان از بازداشت ۲ نفر از فعالان تلگرامی در استان مازندران به اتهام فعالیت و هدایت ۱۰ کانال تلگرامی خبر داد و در ادامه هم بر تشکیل پرونده قضائی برای این فعالان رسانه ای تاکید کرد. 

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران در تشریح این خبر ادعا کرد: “طی روزهای اخیر ۱۰ کانال ضد اخلاقی ضد دینی و ضد حکومتی و نشر اکاذیب شناسائی و ۲ نفر در این خصوص بازداشت شدند.”

این مقام قضائی در استان مازندران همچنین فعالان فضای مجازی را تهدید کرد: “متخلفین فضای مجازی در امان نخواهند بود.”

سرکوب و بازداشت فعالان فضای مجازی و تلگرام مرتبط با سرکوب آزادی بیان و عقیده و ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

عدم امکان دسترسی به وکیل و محرومیت فرد از دسترسی به سایر ملزومات در یک فرآیند دادرسی ناقض, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ است. 

همچنین برخورداری افراد از حق روند دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر نیز بر آن تاکید شده است.

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هافضای مجازیفضای مجازی در ایرانفعال فضای مجازیفعال فضای مجازی در ایرانفعال تلگرامیفعالیت در فضای مجازیفعالان فضای مجازیفعالان فضای مجازی در ایرانفعالان تلگرامیفعالان تلگرامی در ایرانمحدودیتهای فضای مجازی در ایرانمرکز ملی فضای مجازی ایرانمعلم سرکوب آزادی بیان در ایرانکانال تلگرامیکانال تلگرامی در ایرانکاربران تلگرام در ایرانپلیس فضای مجازیپلیس تبادل ارتباط در فضای مجازیاستان مازندرانبازداشت فعال تلگرامیبازداشت فعالان فضای مجازیبازداشت فعالان تلگرامیبازداشت فعالان تلگرامی در ایرانبازداشت و سرکوب آزادی بیانتشویش اذهان عمومی در فضای مجازیدادستان استان مازندراندادستان عمومی و انقلابرصد فضای مجازی در ایرانسرکوب فضای مجازیسرکوب فضای مجازی در ایرانسرکوب فعالان فضای مجازیسرکوب فعالان مدنی در ایرانسرکوب فعالان تلگرامیسرکوب فعالان تلگرامی در ایرانسرکوب آزادیسرکوب آزادی قلمسرکوب آزادی قلم در ایرانسرکوب آزادی مطبوعات در ایرانسرکوب آزادی اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و قلم در ایرانسرکوب آزادی بیان و اندیشهسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیدهسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایارنسرکوب آزادی بیان در ایرانسرکوب آزادی بیان در ایران 4سرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیسرکوب آزادی عقیدهسرکوب آزادی عقیده در ایرانشهرستان ساریشورای عالی فضای مجازیشورای عالی فضای مجازی در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: