•                  
دوشنبه , ۲۷ دی , ۱۴۰۰
دوشنبه, ژانویه 17

سوسک در غذای زندان مرکزی ارومیه و گرسنه ماندن زندانیان

0
653

حقوق بشر در ایران – روز جاری, جملگی زندانیان محبوس در زندان مرکزی ارومیه به دلیل آنچه که پیدا شدن سوسک در غذاهای ارائه شده به زندانیان در این زندان عنوان شد از خوردن این غذاها امتناع کرده و غذاها را به غذاخوری این زندان بازگرداندند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز جمعه ۱۲ مهر ماه ۱۳۹۸, زندانیان بندهای زندان مرکزی ارومیه, جرائم “سیاسی و غیرسیاسی” در اعتراض به پیدا شدن سوسک در وعده غذایی ارائه شده از سوی این زندان به آنها پس از بازگرداندن این غذاها به غذاخوری این زندان تمامی روز را بصورت گرسنه سپری کردند. 

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت؛ پیدا شدن تعداد زیادی سوسک در وعده غذایی امروز ارائه شده از سوی غذا خوری زندان مرکزی ارومیه به زندانیان باعث نارضایتی و اعتراض زندانیان محبوس در این زندان به آن شد که در نتیجه این امر همه زندانیان با پس فرستادن غذاها با غذاخوری این زندان از خورد آن امتناع کردند. 

این منبع مطلع همچنین گفت؛ علیرغم بروز چنین اتفاق بزرگی که در غذای ارائه شده از سوی زندان به زندانیان افتاد اما مسئولان زندان مرکزی ارومیه هیچگونه تلاشی در جهت جایگزین کردن غذا در این زندان انجام ندادند و تا حتی وعده شام نیز زندانیان در زندان مرکزی ارومیه بصورت گرسنه در بندها رها شدند. 

لازم به ذکر است؛ برخورداری زندانیان در زندانها از وضعیت تغذیه ای متناسب با استاندارد رایج از جمله مواردی است که متاسفانه در زندانهای ایران تحت هیچ عنوان رعایت نمی شود و به دفعات در زندانهای دیگر حتی اگر زندانیان به آن معترض شدند با بالا گرفتن شدت اعتراضات آنها مسئولان زندانها نه تنها توجهی در جهت قبول اشتباه خود نکردند بلکه زندانیان را به سلول انفرادی و یا با اقدامات تنبیهی مجازات کردند. اینگونه رفتارها در زندانهای ایران از جمله مصادیق نقض حقوق بشر و ناقض ماده ۵ از اعلامیه جهانی حقوق بشر که بر حق افراد بر رفتاری متناسب با مقام انسانی افراد را مورد تاکید قرار داده می باشد. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: