•                  
یک شنبه , ۰۴ آبان , ۱۳۹۹
یکشنبه, اکتبر 25

گزارشی از وضعیت همت لطیفی, زندانی محروم از حق درمان و مرخصی در زندان دیزل آباد کرمانشاه

0
223

حقوق بشر در ایران – امروز شنبه ۳ خرداد ماه ۱۳۹۹, همت لطیفی, زندانی متهم به جرائم مربوط به موادمخدر و قتل محبوس در زندان دیزل آباد کرمانشاه که در حال تحمل دوران حبس تعزیری خود است از دسترسی به خدمات پزشکی محروم مانده است. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۳ خرداد ماه ۱۳۹۹, همت لطیفی, زندانی متهم به جرائم موادمخدر  قتل همسرش که از اسفند ماه سال ۱۳۹۰ در زندان دیزل آباد کرمانشاه بسر می برد از حق درمان و رسیدگی پزشکی محروم است. 

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت: “با توجه به اینکه همت لطیفی از ۳ روز پیش در پی وخامت حال ناشی از بیماری قلب و عروق به بهداری زندان اعزام شده بود فقط در بهداری از و نوار قلب گرفته شد و با تجویز چند قرص ساده مجدداً به بند زندان بازگردانده شد. این زندانی طی مدت ۹ سالی که در زندان است در خواست مرخصی داده اما مسئولان قضائی با درخواستش مخالفت کردند. حتی خانواده اش هم درخواست مرخصی برای همت دادند اما بازهم درخواست مرخصی رد شد. این تداوم محرومیت در حالی است که افراد دیگری که جرائم مشابه داشتند خیلی پیش از این آزاد شدند اما با درخواست مرخصی همت لطیفی مخالفت می شود”. 

لازم به ذکر است, همت لطیفی, در تاریخ ۶ اسفند ماه ۱۳۹۰ به اتهام حمل و نگهداری ۱۰۰ گرم هروئین توسط ماموران امنیتی بازداشت شد و پس از طی مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام به ترتیب به تحمل در تاریخ ۸ اسفند ماه سال ۱۳۹۱ به تحمل ۱۵ سال حبس تعزیری و پرداخت ۵۵۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد. این حکم پس از ارجاع پرونده به دادگاه تجدید نظر استان کرمانشاه در تاریخ ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۶ عیناً تائید شد. 

همت لطیفی همچنین در پرونده ای دیگر از بابت اتهام حمل و نگهداری کلت کمری در تاریخ ۸ اسفند ماه ۱۳۹۷ توسط دادگاه کرمانشاه به تحمل ۷ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد. پس از ارجاع پرونده به دادگاه تجدیدنظر در تاریخ ۱۸ فروردین ماه ۱۳۹۸, این حکم عیناً تائید شد. 

همت لطیفی در پرونده ای دیگر به اتهام قتل یک زن در تاریخ ۸ اسفند ماه ۱۳۹۷, توسط دادگاه کیفری کرمانشاه به به اعدام محکوم شد این پرونده در تاریخ ۱۸ فروردین ماه ۱۳۹۸ به ۷ سال و ۶ ماه حبس تعزیری تغییر پیدا کرد. 

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: