•                  
سه شنبه , ۲۴ تیر , ۱۳۹۹
سه‌شنبه, جولای 14

انتقال یک شهروند پس از اتمام بازجوئی به زندان مرکزی ارومیه

0
99

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۱۴ خرداد ماه ۱۳۹۹, حسین عبدالله زاده, شهروند ساکن اشنویه پس از اتمام مراحل بازجوئی به زندان مرکزی ارومیه منتقل شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کُردپا, امروز سه شنبه ۱۳ خرداد ماه ۱۳۹۹, حسین عبدالله زاده, متولد ۱۳۷۳, ساکن شهرستان اشنویه از توابع استان آذربایجان غربی که در بازداشت نیروهای امنیتی بسر می برد پس از طی مراحل بازجوئی و تفهیم اتهام به بند قرنطینه و در حال حاضر در بند ۳ زندان مرکزی ارومیه منتقل شد. 

اتهام مطروحه بر علیه حسین عبدالله زاده, « همکاری با یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران » عنوان شده و این شهروند از بابت همین اتهام تحت بازجوئی قرار گرفت. 

لازم به ذکر است, در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹, حسین عبدالله زاده, ۲۶ ساله, ساکن شهرستان اشنویه توسط نیروهای امنیتی در این شهرستان بازداشت و به بازداشتگاه یکی از ارگانهای امنیتی ارومیه منتقل شده بود. 

بازداشت افراد بدون تفهیم اتهام فرد و عدم امکان دسترسی به وکیل برای متهم از جمله موارد ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و همچنین ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ می باشد. 

 برخورداری افراد از حق دادرسی عادلانه از جمله حقوق سلب نشدنی میباشد که در ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن تاکید شده است.

در اکثر موارد بازداشتهای فراقانونی و خودسرانه با اتهاماتی واحی و در راستای سرکوب آزادی بیان و عقیده افراد می باشد که در اسناد بین المللی حقوق بشر, ماده ۱۹ اعلامیه جهانی و همچنین ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ که بر عدم سرکوب افراد بر مبنای آزادی بیان و عقیده تاکید شده میباشد. با توجه به مفهوم اصل آزادی بیان هر انسانی محق است تا به هر طریق ممکن بتواند عقاید و نظریات و دیدگاههای خود را بدون ملاحظات مرزی و به هر شکل ممکن منتشر کند. 

 در ماده ۵ از قانون آئین دادرسی کیفری بر اطلاع یافتن متهم در اسرع وقت از اتهامات انتسابی و فراهم کردن حق دسترسی به وکیل . سایر حقوق دفاعی مذکور در قانون نیز مورد تاکید قرار گرفته است اما برخوردهای فراقانونی از سوی ارگانهای امنیتی ناقض قوانینی است که خود تدوینگر آن بودند و ادعای عمل بر آن را دارند.

برچسب هااطلاعات سپاهحقوق بشر در ایرانزندان ارومیهزندان مرکزی ارومیهنیروهای امنیتیاداره اطلاعات ارومیهبازجوئیاداره اطلاعاتنقض حقوق بشر در ایراناطلاعات سپاه پاسدارانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کوردسرکوب شهروندان در ایرانشهروند کوردآذربایجان غربیاحزاب کورد در ایراناحزاب کوردحقوق شهروندی در ایرانارتباط با احزاب کورداحزاب مسلح کورداحزاب کوردیشهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایراناحزاب کوردی در ایرانهمکاری با احزاب کوردکوردستانشهروندان کردهمکاری با احزاب کوردیزندانی سیاسی کوردارتباط با احزاب کوردیشهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایراناداره اطلاعات سپاهاستان آذربایجان غربیسرکوب شهروندان کورد ایرانفعال سیاسی کوردنقض حقوق شهروندان کورد در ایرانکورداحزاب کورد سیاسیاجزاب سیاسی کوردسرکوب شهروندان کوردکردستان احزاب کوردیاحزاب کورد مخالف نظامسرکوب شهورندان کوردهمکاری با احزاب مخالف نظاماطلاعات سپاه ارومیهشهروندان شهروندان کرد در ایراناحزاب کورد مخالفبازداشت شهروندان کورد در ایراناحزاب سیاسی کوردسرکوب احزاب کوردسرکوب احزاب کورد مخالف نظاماداره اطلاعات سپاه ارومیهاحزای کورد مخالف نظامبازجوئی در اداره اطلاعاتبازجوئی در بازداشتگاههمکاری با احزاب اپوزیسیونهمکاری با احزاب کورد مخالف نظامشهروندان کرد ایرانهمکاری با احزاب کرد مخالف نظاماحزاب کوردستانشهروندان کرد در جمهوری اسلامیهمکاری با احزاب کورد مخالف جمهوری اسلامیشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیعضویت در احزاب کوردشهروندان کرد زندانی سیاسیزندانیان سیاسی کورد در ایرانسرکوب احزاب سیاسی کورد مخالف نظاماحزاب سیاسی کورد مخالف نظامبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندن کوردحسین عبدالله زادهحسین عبداله زاده

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: