•                  
شنبه , ۱۵ آذر , ۱۳۹۹
یکشنبه, دسامبر 6

احضار و بازجوئی از حسین پیروتی, فعال مدنی ساکن شهرستان اشنویه

0
90

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۹, اداره اطلاعات شهرستان اشنویه بصورت تلفنی حسین پیروتی, شهروند اهل این شهرستان را احضار و از بابت فعالیتهای مدنی وی تحت بازجوئی قرار داد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کُردپا, روز یکشنبه ۱۹ مرداد ماه ۱۳۹۹, حسین پیروتی, فعال مدنی و از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به تشکلهای کارگری و شهروند اهل شهرستان اشنویه با دریافت تماس تلفنی از سوی اداره اطلاعات این شهرستان احضار و تحت بازجوئی قرار گرفت. 

براساس این گزارش, محور بازجوئی صورت گرفته از حسین پیروتی, در مورد تماس های تلفنی و پیامک های وی در مورد فعالیتهای مدنی وی بوده است. 

از جمله مواردی حسین پیروتی توسط بازجوئی اداره اطلاعات بابت آن مورد سوال و قرار گرفت فعالیت‌های کارگری, حقوق زنان و سایر فعالیتهای این فعال مدنی در گروه‌های کوهنوردی بود. 

این فعال مدنی پیش از اتمام بازجوئی در همان روز آزاد شد. 

سرکوب فعالان مدنی و طرح اتهامات امنیتی بر علیه این شهروندان ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و اصل آزادی بیان و عقیده در ایران است. 

همچنین در ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ برحق افراد در انجام فعالیتهای مدنی و عدم تفتیش عقیده افراد تاکید شده است. 

برچسب هافعال کارگری حسین پیروتینقض حقوق بشرنقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامینقض حقوق شهروندی در ایراننقض حقوق شهروندان کورد در ایرانکمیته تشکلهای کارگریاحضار و محاکمهاحضار و بازجوییاحضار و بازجوئیاحضارو بازجوییاحضاروبازجوییاحضاروبازجوئیاداره اطلاعاتاداره اطلاعات استان کردستاناداره اطلاعات اشنویهاداره اطلاعات شهرستان اشنویهاستان کردستاناشنویهبازداشت شهروندان کوردبازداشت شهروندان کورد در ایرانتشکلهای کارگری در ایرانحقوق نقض حقوق بشر در ایرانحقوق شهروندی در ایرانحسین پیروتیحسین پیروتی فعال مدنیزندان شهرستان اشنویهسرکوب فعالان مدنیسرکوب فعالان مدنی ایرانسرکوب فعالان مدنی در ایرانسرکوب فعالان مدنی در تهرانسرکوب فعالان مدنی در جمهوری اسلامیسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندانسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب شهروندان کردسرکوب شهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کرد در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان در ایرانشهروندان کوردشهروندان کورد اهل سنتشهروندان کورد ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کورد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد زندانی سیاسیشهروندان کرد در ایرانشهرستان اشنویه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: