•                  
پنج شنبه , ۰۳ مهر , ۱۳۹۹
پنج‌شنبه, سپتامبر 24

احضار و بازجوئی از حسین پیروتی, فعال مدنی ساکن شهرستان اشنویه

0
75

حقوق بشر در ایران – امروز دوشنبه ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۹, اداره اطلاعات شهرستان اشنویه بصورت تلفنی حسین پیروتی, شهروند اهل این شهرستان را احضار و از بابت فعالیتهای مدنی وی تحت بازجوئی قرار داد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کُردپا, روز یکشنبه ۱۹ مرداد ماه ۱۳۹۹, حسین پیروتی, فعال مدنی و از اعضای کمیته هماهنگی برای کمک به تشکلهای کارگری و شهروند اهل شهرستان اشنویه با دریافت تماس تلفنی از سوی اداره اطلاعات این شهرستان احضار و تحت بازجوئی قرار گرفت. 

براساس این گزارش, محور بازجوئی صورت گرفته از حسین پیروتی, در مورد تماس های تلفنی و پیامک های وی در مورد فعالیتهای مدنی وی بوده است. 

از جمله مواردی حسین پیروتی توسط بازجوئی اداره اطلاعات بابت آن مورد سوال و قرار گرفت فعالیت‌های کارگری, حقوق زنان و سایر فعالیتهای این فعال مدنی در گروه‌های کوهنوردی بود. 

این فعال مدنی پیش از اتمام بازجوئی در همان روز آزاد شد. 

سرکوب فعالان مدنی و طرح اتهامات امنیتی بر علیه این شهروندان ناقض ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر و اصل آزادی بیان و عقیده در ایران است. 

همچنین در ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی مصوب ۱۶ دسامبر ۱۹۶۶ برحق افراد در انجام فعالیتهای مدنی و عدم تفتیش عقیده افراد تاکید شده است. 

برچسب هااحضار و بازجوییاشنویهاستان کردستاناداره اطلاعاتاحضار و بازجوئینقض حقوق بشر در ایراننقض حقوق بشرسرکوب آزادی بیان و اندیشه در ایرانشهروندان کورد در ایرانشهروندان کوردسرکوب شهروندان در ایراننقض حقوق شهروندی در ایرانسرکوب شهروندانحقوق شهروندی در ایرانتشکلهای کارگری در ایرانشهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کورد در ایرانسرکوب آزادی بیانسرکوب آزادی بیان و قلمسرکوب فعالان مدنی در ایرانسرکوب آزادی بیان و عقیده در ایرانشهروندان کورد ایرانسرکوب شهروندان کرد در ایرانسرکوب شهروندان کورد ایراناحضاروبازجوئیسرکوب فعالان مدنی در تهراننقض حقوق شهروندان کورد در ایرانسرکوب فعالان مدنیسرکوب شهروندان کوردسرکوب شهروندان کرداحضارو بازجوییاحضار و محاکمهاداره اطلاعات اشنویهبازداشت شهروندان کورد در ایرانسرکوب آزادی بیان در جمهوری اسلامیشهرستان اشنویهسرکوب فعالان مدنی ایراناحضاروبازجوییاداره اطلاعات استان کردستاننقض حقوق بشر در جمهوری اسلامیسرکوب شهروندان کرد در جمهوری اسلامیشهروندان کورد در جمهوری اسلامیسرکوب فعالان مدنی در جمهوری اسلامیشهروندان کورد اهل سنتشهروندان کورد زندانی سیاسیزندان شهرستان اشنویهحقوق نقض حقوق بشر در ایرانبازداشت شهروندان کورداداره اطلاعات شهرستان اشنویهحسین پیروتیفعال کارگری حسین پیروتیحسین پیروتی فعال مدنیکمیته تشکلهای کارگری

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: