•                  
دوشنبه , ۰۸ آذر , ۱۴۰۰
دوشنبه, نوامبر 29

تلاش ناموفق نیروهای امنیتی برای بازداشت مهران بندی, شهروند بهائی ساکن یزد

0
319

روز پنج شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷,  نیروهای امنیتی با حضور در محل کار مهران بندی امیرآبادی، شهروند بهائی ساکن یزد قصد داشتند وی را جهت تحمل دوران محکومیت بازداشت کنند.

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۱۱ بهمن‌ماه ۹۷، نیروهای امنیتی با حضور در محل کار مهران بندی امیرآبادی، شهروند بهایی ساکن یزد، قصد بازداشت وی را جهت تحمل دوران حبس داشتند. گفته می ‌شود به دلیل اینکه این شهروند در محل کار خود حاضر نبوده بصورت تلفنی از این شهروند بهائی خواسته شد که خود را به زندان جهت آغاز دوران محکومیت معرفی کند. لازم به ذکر است که این شهروند بهائی هیچ گونه ابلاغی مبنی بر اجرای حکم دریافت نکرده است. در تاریخ ۲۲ دی ماه شعبه ۱۱ دادگاه تجدید نظر استان یزد این شهروند بهایی را به تحمل یک سال حبس تعزیری محکوم کرده بود. بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن تائید خبر فوق, “روز پنج شنبه ۱۱ بهمن نیروهای امنیتی به مغازه آقای مهران بندی رفته تا ایشان را برای طی دوران محکومیتشان به زندان ببرند، که ایشان در محل کار نبودند. این در حالی است که هیچ گونه اطلاع رسانی به وی و وکیلش صورت نگرفته بود. سپس به صورت تلفنی از ایشان خواسته اند که خود را معرفی کند و آقای بندی گفته‌اند چون از قبل خبر نداشته کارهایی دارند که باید انجام دهند و طی چند روز آینده خود را معرفی خواهند کرد”. در تاریخ ۲۲ دی‌ماه ۹۷، مهران بندی امیرآبادی به همراه یک شهروند بهائی دیگر به نام‌ مهران اسلامی امیرآبادی توسط شعبه ۱۱ دادگاه تجدید نظر استان یزد هر کدام به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بودند.این حکم پیشتر پس از اعتراض به رای شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر توسط دیوان عالی کشور به شعبه ۱۱ دادگاه تجدید نظر استان یزد به عنوان شعبه هم عرض ارجاع داده شده بود.

مهران بندی امیرآبادی و مهران اسلامی امیرآبادی در مردادماه سال جاری جهت تحمل حبس بازداشت و به زندان یزد منتقل شده بودند که پس از اعتراض به رای صادره علیه این شهروندان و تائید اعتراض در دیوان عالی کشور ماه گذشته به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.

لازم به ذکر است در مردادماه سال جاری این دو شهروند بهایی به همراه ۵ شهروند بهایی دیگر پیشتر توسط شعبه ۳ دادگاه تجدید نظر استان یزد محاکمه و طی حکم صادره “مهران اسلامی امیرآبادی” به یک سال و نیم حبس تعزیری و یک سال تبعید به سراوان و “مهران بندی امیرآبادی” نیز به یک سال و نیم حبس تعزیری و یک سال تبعید به دیواندره محکوم شده بودند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: