•                  
دوشنبه , ۲۴ مرداد , ۱۴۰۱
دوشنبه, آگوست 15

جلسه رسیدگی به اتهامات زانیار دباغیان، فعال کارگری برگزار می‌شود

0
391

زانیار دباغیان، فعال کارگری برای تشکیل جلسه دادگاهی به شعبه دوم کیفری ۱۰۲ دادگاه سنندج احضار شده است. این فعال کارگری باید در ۲۳ بهمن‌ماه در دادگاه حضور یابد.

به گزارش حقوق بشر در ایران، زانیار دباغیان امروز ۱۱ بهمن‌ماه ۹۷ طی تماس تلفنی برای تشکیل جلسه دادگاه و رسیدگی به اتهامات خود به شعبه دوم کیفری ۱۰۲ دادگاه سنندج احضار شده است.

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران: «قرار است جلسه دادگاهی زانیار در تاریخ ۲۳ بهمن‌ماه ۹۷ برگزار شود». نیروهای امنیتی در تاریخ ۱۴ مهرماه ۹۷ زانیار دباغیان از اعضای کمیته‌ی هماهنگی‌ برای کمک به ایجاد تشکل‌های کارگری را بازداشت کردند. لازم به ذکر است که پیش از این یک منبع نزدیک به این فعال کارگری در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران: “دو روز پس از بازداشت زانیار مورخ ۱۶ مهرماه نیروهای لباس شخصی مجددا منزل وی را تفتیش کرده و تلفن همراه و لب تاپ همسرش پرستو میرزایی را نیز ضبط کردند”. لازم به ذکر است حقوق بشر در ایران در گزارشات متعددی از تداوم بازداشت این فعال کارگری اطلاع رسانی کرده بود.  لازم به ذکر است زانیار دباغیان پس از تحمل ۶۸ روز بازداشت در تارخ ۲۲ آذرماه ۹۷، با تامین وثیقه آزاد شد.

زانیار دباغیان روز سه‌شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ در شعبه دوم بازپرسی دادسرای انقلاب سنندج از بابت اتهامات «تبلیغ علیه نظام»، «اقدام علیه امنیت ملی» و «عضویت در احزاب مخالف حکومت» تفهیم اتهام و در پایان این جلسه برای این فعال کارگری قرار وثیقه صادر شد.

این فعال کارگری قبل‌تر نیز در بهمن‌ماه سال۹۳ بازداشت شده بود که نهایتا پس ازگذشت یک‌ماه با تامین وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: