•                    
  •                  
شنبه , ۰۸ بهمن , ۱۴۰۱
شنبه, ژانویه 28

تداوم بازداشت بهنام ابراهیم زاده, فعال کارگری محبوس در اندرزگاه چهار زندان اوین

0
440

بهنام ابراهیم زاده, فعال کارگری و حقوق کودک که در تاریخ ۲۱ آذرماه سالجاری در منزل شخصی خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود علیرغم صدور قرار وثیقه و تامین آن توسط خانواده وی در سایه فرافکنی مسئولان قضائی و امنیتی همچنان در بازداشت و بلاتکلیف به سر میبرد.

به گزارش حقوق بشر در ایران, امروز شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ بهنام ابراهیم زاده,  فعال کارگری و حقوق کودک که در تاریخ ۲۱ آذر ماه سالجاری توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود در تهران بازداشت شده بود,  با توجه به پیگیریهای مستمر از طرف خانواده این فعال مدنی برای تودیع  وثیقه صادر شده امروز شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ضمن مراجعه به دادسرای شهرری و دریافت نامه و مراجعه به دادگاه انقلاب تهران واقع در خیابان شریعتی بدلیل آنچه که عدم  دریافت پرونده در دادگاه انقلاب تهران عنوان شده است لذا به خانواده این  فعال کارگری گفته شد دو روز دیگر مراجعه نمایند. بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران, خانواده بهنام ایراهیم زاده به دفعات جهت تودیع قرار وثیقه پیگیریهائی را انجام داده اند, و با توجه به تبدیل  قرار بازداشت این فعال کارگری به قرار وثیقه,  همچنان با  فرافکنی و طولانی کردن پروسه ارسال پرونده  از سوی ارگانهای قضائی از قبول وثیقه صادره برای آزادی این فعال مدنی ممانعت بعمل آمده و وی همچنان در اندرزگاه ۴زندان اوین محبوس میباشد. حقوق بشر در ایران طی گزارشی در تاریخ ۲۶ دی ماه از تبدیل قرار بازداشت به قرار وثیقه برای بهنام ابراهیم زاده اطلاع رسانی کرده بود.

لازم به ذکر است که صدور قرار وثیقه برای بهنام ابراهیم زاده در حالی انجام شده که «رحمان ابراهیم زاده» پدر بهنام ابراهیم زاده,  روز دوشنبه ۲۴ دی ماه سالجاری اقدام به تحصن در مقابل درب دادگستری تهران کرده بود و با توجه رسانه ای شدن موضوع  و از سوی دیگر اتمام بازجوئی های بهنام,  این فعال کارگری میتواند در صورت تامین وثیقه صادره که از سوی دادستانی تهران صادر گردیده است بطور موقت و تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شود.

حقوق بشر در ایران در گزارشات متعددی از تداوم بازداشت و ممانعت ارگانهای قضائی و امنیتی از تسریع در روند آزادی بهنام ابراهیم زاده اطلاع رسانی کرده بود.

بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری که هم اکنون در اندرزگاه ۴ زندان اوین در بازداشت به سر می‌برد در تاریخ ۲۱ آذرماه در منزل شخصی خود در تهران توسط نیروهای امنیتیبازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود. خانواده این فعال کارگری تا چند روز پس از بازداشت اطلاع دقیقی از وضعیت و محل نگهداری او نداشتند. این فعال کارگری در روز بازداشت مطلع شده بود که توسط دادگاه انقلاب شهرستان دالاهو به صورت غیابی به ۱۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده است هر چند ارتباط این بازداشت به اجرای حکم مذکور مشخص نیست.

حقوق بشر در ایران در تاریخ  ۱ آذر ۱۳۹۷ طی گزارشی از تماس تلفنی دادگاه انقلاب دالاهو با بهنام ابراهیم زاده جهت ارسال احضاریه برای این فعال کارگری و حقوق کودک به دادگاه انقلاب دالاهو اطلاع رسانی کرده بود. اما شواهد امر حاکی از این نکته است که دادگاه بدون حضور وی برگزار و حکم به محکومیت بهنام ابراهیم زاده داده است که این نکته ناقض اسناد بین المللی حقوق بشر از جمله ماده ۱۰ اعلامیه جهانی حقوق بشر میباشد که بر حق افراد به برخورداری از دادرسی عادلانه تاکید میکند.

بهنام ابراهیم‌زاده متولد ۱۳۵۶ در شهرستان اشنویه است که از سال ۸۷ تاکنون بارها در بازداشت و حبس بوده است. هرانا پیشتر نیز در گزارش مربوط به اردیبهشت ماه سال گذشته از آزادی بهنام ابراهیم زاده از زندان رجایی شهر با پایان دوران محکومیت ۷ ساله خود خبر داده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.