•                  
یک شنبه , ۱۴ آذر , ۱۴۰۰
یکشنبه, دسامبر 5

برگزاری دستکم ۸ تجمع اعتراضی

0
304

روز دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از کارگران قطار شهری اهواز، جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه های خودرو سازی سایپا، ایران خودرو و صنعت خودرو آذربایجان (آذویکو) در مقابل ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت در تهران، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در مشهد، رشت و تهران، جمعی از کارکنان و کارگران نگهداری راه آهن زاگرس، در شهرستان اندیمشک، جمعی از رانندگان تاکسی بیسیم در شهرستان درود استان لرستان و جمعی از مالباختگان سایت طلای ثامن در مقابل ساختمان دادستانی کل کشور، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا،  روز دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از کارگران قطار شهری اهواز در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، اقدام به برگزاری تجمع کردند. دور سوم از اعتراض کارگران پروژه ساخت قطار شهری اهواز از بیست و سوم دی آغاز شده است. این کارگران در اعتراض به آنچه تاخیرهای طولانی در پرداخت معوقات مزدی خود می‌خوانند، برای سومین بار در سال جاری دست از کار کشیدند و تجمع اعتراضی برگزار کردند. این کارگران گفتند: “دی ماه سال جاری حدودا ۱۹ ماه دستمزد مربوط به سال گذشته و جاری کارگران پروژه قطار شهری به تاخیر افتاده بود لذا تصمیم گرفتیم بار دیگر دست به اعتراض بزنیم”. به گفته آنها، طی یک ماه و نیم گذشته با پیگیری مستمر کارگران حدودا چهار ماه از مطالبات ۱۹ ماهه آنها پرداخت شده و در حال حاضر ۱۵ ماه دیگر از مطالبات باقی مانده است.

در این تجمع اعتراضی که بیش از بیست و دو روز تداوم داشته، کارگران خواستار پاسخگویی مدیرعامل قطار شهری اهواز و مدیریت شرکت پیمانکاری کیسون (مجری پروژه) در ارتباط با نابسامانی اوضاع هستند.

تجمع خریداران خودروهای ثبت نامی در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از خریداران خودروهای ثبت نامی از گروه های خودرو سازی سایپا، ایران خودرو و صنعت خودرو آذربایجان (آذویکو) در اعتراض به گرانی قیمت‌های اعلام شده، عدم تحویل خودرو و نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات‌شان، در مقابل ساختمان وزارت صنعت معدن و تجارت در تهران اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع مالباختگان موسسه کاسپین در مشهد، رشت و تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان موسسه بدر توس از زیر مجموعه های کاسپین در مشهد و جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در رشت و تهران به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده‌گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

تجمع کارکنان و کارگران راه آهن زاگرس
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از کارکنان و کارگران نگهداری راه آهن زاگرس، در شهرستان اندیمشک در اعتراض به معوقات مزدی سه ماهه خود، اعتصاب کرده و اقدام به برگزاری تجمع کردند.

تجمع رانندگان تاکسی بیسیم در شهرستان درود استان لرستان
به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از رانندگان تاکسی بیسیم در شهرستان درود استان لرستان، در اعتراض به برآورد نشدن مطالباتشان اعتصاب کرده و در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان اقدام به برگزاری تجمع کردند.

تجمع مالباختگان سایت طلای ثامن در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران, روز دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان سایت طلای ثامن، در اعتراض به برآورده ‌نشدن مطالباتشان، با پهن کردن سفره خالی در مقابل ساختمان دادستانی کل کشور، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: