•                    
  •                  
پنج شنبه , ۲۰ بهمن , ۱۴۰۱
پنج‌شنبه, فوریه 9

برگزاری دستکم ۸ تجمع اعتراضی

0
537

طی روز گذشته و امروز، جمعی از اعضای شرکت تعاونی مسکن اتوبوسرانی در تهران، جمعی از کارگران شهرداری توحید در استان ایلام، جمعی از کارگران شهرداری آبژدان اندیکا در استان خوزستان، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در شهرهای کرمانشاه و ایلام، جمعی از کارگران و کارکنان پروژه آیسان در تبریز، جمعی از مالباختگان سایت طلای ثامن در تهران و جمعی از رانندگان تاکسی در خرم آباد در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش حقوق بشر در ایران به نقل از ایلنا، روز سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از اعضای شرکت تعاونی مسکن اتوبوسرانی پروژه های سپیدار ۲ و ۳ و سهیل، در اعتراض به تخلفات تعاونی مسکن خود، مقابل ساختمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تجمع کردند. اعضای شرکت تعاونی مسکن اتوبوسرانی گفتند: “امروز صبح (۱۶ بهمن) به نشانه اعتراض مقابل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمع شدیم تا اعتراض خود را نسبت به تخلفات شرکت تعاونی مسکن نشان دهیم”. در این تجمع، اعضای پروژه‌های سپیدار ۲ و ۳ و پروژه سهیل شرکت داشتند و خواسته‌ی آنها، اجرای حکم وزارت تعاون در رابطه با متخلف بودن اعضای هیات مدیره شرکت تعاونی است. معترضان می‌گویند: “هیات مدیره تعاونی که متخلف شناخته شده، بدون توجه به حکم وزارت تعاون، بدون ارسال دعوتنامه برای اعضا، مجمع عمومی برگزار می‌کند؛ این در حالی است که پروژه‌های مسکونی سال‌هاست بلاتکلیف مانده و ما از سال ۹۱ منتظر تحویل آپارتمان‌هایمان هستیم!”

تجمع کارگران شهرداری توحید در شهرستان چرداول
به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از ایلنا، روز سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از کارگران شهرداری توحید واقع در شهرستان چرداول استان ایلام، در اعتراض به معوقات مزدی پنج ماهه خود، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

یکی از منابع خبری در شهرداری توحید در شهرستان چرداول گفت: “این کارگران در واحد اداری شهرداری توحید و سازمان‌های واسطه به آن به صورت قراردادی مشغول کارند. آنها صبح امروز (۱۶ بهمن ماه) در اعتراض به معوقات مزدی خود به نشانه اعتراض در مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند”.

کارگران معترض گفتند: “در شرایط فعلی که در آستانه سال نو قرار داریم، نگران افزایش معوقات مزدی و تامین هزینه‌های زندگی خود هستیم”.

به گفته کارگران شهرداری توحید، شهرداری و شورای شهر هیچ برنامه‌ای برای پرداخت مطالبات‌ آنها ندارد.

از قرار معلوم حق بیمه کارگران شهرداری توحید طی دو ماه گذشته پرداخت نشده و کارگران برای تعویض دفترچه‌های بیمه دچار مشکل هستند.

تجمع کارگران شهرداری آبژدان اندیکا در استان خوزستان
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از کارگران شهرداری آبژدان اندیکا در استان خوزستان، در اعتراض به معوقات مزدی ۹ ماهه خود، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

تجمع مالباختگان موسسه کاسپین در کرمانشاه و ایلام
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان موسسه کاسپین در شهرهای کرمانشاه و ایلام، در مقابل دفتر این موسسه در این شهرها نسبت به برآورده ‌نشدن مطالبات خود، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

اعتراض سپرده‌گذاران موسسه‌های مالی و اعتباری از دو سال پیش آغاز شد و دولت و بانک مرکزی پرداخت مطالبات سپرده‌گذاران از طریق بانک‌های دولتی و خصوصی را متعهد شدند.

بر اساس ادعای بانک مرکزی تا به حال مطالبات بیش از ۹۵ درصد سپرده‌گذاران پرداخت شده است.

تجمع کارگران و کارکنان پروژه آیسان تبریز
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از کارگران و کارکنان پروژه ساخت مجتمع چند منظوره اداری، تجاری و تفریحی آیسان در مرکز شهر تبریز، در اعتراض به معوقات مزدی هفت ماهه خود، اقدام به برگزاری تجمع کردند.

تجمع مالباختگان سایت طلای ثامن در تهران
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از مالباختگان سایت طلای ثامن، نسبت به برآورده ‌نشدن مطالباتشان، در مقابل ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب تهران، اقدام به برگزاری ‎تجمع اعتراضی کردند.

تجمع رانندگان تاکسی در خرم آباد
به گزارش حقوق بشر در ایران، روز ۱۵ بهمن ۱۳۹۷، جمعی از رانندگان تاکسی شخصی و اینترنتی در شهرستان خرم آباد، در اعتراض به برآورد نشدن مطالباتشان دست به اعتصاب و تجمع زدند.

معترضان علت تجمع خود را پایین بودن نرخ کرایه عنوان کردند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.