چهارشنبه , ۰۲ فروردین , ۱۴۰۲
چهارشنبه, مارس 22

صدور منع تعقیب برای قیاس نعمت پور،‌ توسط بازپرس دادسرای شهرستان کلیبر

0
48

حقوق بشر در ایران – امروز سه شنبه ۲۳ اسفند ماه ۱۴۰۱،‌ شعبه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کلیبر از توابع استان آذربایجان شرقی قرار منع قیاس نعمت پور را صادر کرد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۱۸ اسفند ماه ۱۴۰۱، قیاس نعمت پور، ساکن شهرستان کلیبر از توابع استان آذربایجان شرقی، قرار منع تعقیب خود را از بابت پرونده قضایی اش توسط شعبه بازپرسی دادسرای انقلاب آن شهرستان دریافت کرد. 

براساس این گزارش، اتهام قیاس نعمت پور در این پرونده (فعالیت تبلیغی علیه نظام) عنوان و صدور منع تعقیب با توجه به فقدان عدله انتسابی بر علیه وی از سوی بازپرس عنوان شده است.

لازم به اشاره است، از چگونگی تشکیل پرونده قضایی مذکور بر علیه قیاس نعمت پور اطلاع دقیقی در دسترس نیست. 

در تاریخ ۱۶ بهمن ماه ۱۴۰۱، قوه قضائیه در بخشنامه ای نسبت به (عفو مشروط) برخی از محکومان دادگاههای انقلاب و کیفری و بازداشت شدگان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ که در فاصله زمانی ۲۵ شهریورماه تا تاریخ ۱۶ بهمن ماه ۱۴۰۱، توسط ارگانهای امنیتی و انتظامی بازداشت شده بودند خبر داد.

در این بخشنامه آزادی زندانیان و افراد بازداشت شده در جریان اعتراضات سراسری مشروط بر این شده که جرائم آنها در راستای(جاسوسی)، (محاربه)، (قتل)، (افساد فی الارض)، (تخریب و آسیب رساندن به اموال عمومی) و (مرتبط شاکی خصوصی) نباشد. 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.