•                  
سه شنبه , ۰۴ آبان , ۱۴۰۰
سه‌شنبه, اکتبر 26

یک زندانی با اتهام قتل عمد در زندان دیزل آباد کرمانشاه اعدام شد

0
662

حقوق بشر در ایران –  امروز یکشنبه  تیر ماه ۲۲ تیر ماه ۱۳۹۹, حکم اعدام یک زندانی متهم به قتل, محبوس در زندان دیزل آباد کرمانشاه اجرا شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کُردپا, سحرگاه امروز یکشنبه ۲۲ تیر ماه ۱۳۹۹, فرزاد شکری, ساکن روستای کل داوود از توابع سرپل ذهاب و زندانی متهم به قتل عمد, محبوس در زندان مرکزی « دیزل آباد » کرمانشاه که پیش از این حکم اعدام وی توسط دادگاه و دیوان عالی کشور تائید شده بود اعدام شد. 

براساس این گزارش, این شهروند اهل سرپل ذهاب در سال ۱۳۹۵ به اتهام قتل عمد بازداشت و پس از طی مراحل دادرسی توسط دادگاه کیفری استان کرمانشاه به اعدام محکوم شد. حکم اعدام وی پس از ارجاع پرونده به دیوان عالی کشور عیناً تائید شد. 

بر اساس گزارش سالانه سازمان عفو بین الملل، در سال ۲۰۱۹ میلادی, حکومت ایران دست کم ۲۵۱ نفر را اعدام کرده و دستکم ۴ نفر از اعدام شد گان در زمان وقوع جرم کمتر از ۱۸ سال سن داشتند. با این حال، به دلیل عدم شفافیت مقامات، پی بردن به تعداد واقعی اعدامها در این کشور دشوار است و ممکن است بسیار بالاتر از رقم اعلام شده باشد.

با توجه به اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر هیچ فردی نباید مورد رفتاری قرار بگیرد که منجر به تنزل مقام انسانی وی بشود. 

براساس آمارهای منتشره از سوی سازمانهای مدافع حقوق بشر ایران از جمله کشورهایی است که دارای سرانه اعدام بسیار زیادی است و در رتبه جهانی ایران بعد از چین بالاترین تعداد اعدامهای سالیانه را دارا می باشد. 

در تاریخ ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸, سازمان عفو بین الملل, با انتشار گزارشی که به تفسیر موارد نقض حقوق بشر در ایران پرداخته بود در بخشی از این گزارش پیرامون صدور و اجرای احکام اعدام اعلام کرد: “حکم اعدام همچنان برای اعمالی در نظر گرفته شد که در قوانین بین المللی حقوق بشر مجاز به شمار میروند، اعمالی که از جمله شامل رابطه جنسی افراد همجنس با رضایت متقابل و روابط جنسی خارج از چارچوب زناشویی می شد؛ صدور حکم اعدام همچنین برای جرایمی از قبیل توهین به پیامبر اسلام ,  محاربه و افساد فی الارض, ادامه یافت که تعریف بسیار مبهمی دارند”.

برچسب هاقتل در ایرانقتل در زندانقتل در زندانهای ایرانقتل زندانیمجازات اعداممجازات اعدام ایرانمجازات اعدام در ایرانمجازات اعدام در زندانهای ایرانمجازات اعدام زندانیان در ایرانمجازات غیر انسانینقض حکم اعدام در ایراناتهام قتلاتهام قتل در ایراناتهام قتل عمداتهام قتل عمد در ایراناجرای احکام اعداماجرای اعداماجرای حکم اعداماجرای حکم اعدام در ایراناجرای حکم اعدام زندانیان در ایراناحکام اعدام زندانیان در ایراناعداماعدام / حق حیاتاعدام فرزاد شکریاعدام قتل عمداعدام متهماعدام متهم قتل عمداعدام متهم به قتلاعدام متهم به قتل عمداعدام متهماناعدام متهمان به قتلاعدام متهمان به قتل عمد در ایراناعدام مخفیانهاعدام در ملاء عاماعدام در ایراناعدام در زندانهای ایراناعدام زندانی متهم به قتلاعدام زندانیاناعدام زندانیان متهم به قتلاعدام زندانیان متهم به قتل عمداعدام زندانیان محکوم به اعداماعدام زندانیان در ایراناعدامیجرم قتل در ایرانحکم اعدامحکم اعدام متهم به قتلحکم اعدام متهمان به قتلحکم اعدام در ایرانحکم اعدام در زندانحکم اعدام در زندانهای ایرانحکم اعدام زندانیانحکم اعدام زندانیان در ایرانزندانیزندانی محکوم به اعدامزندانی اعدامیزندانی سیاسی محکوم به اعدامزندانیان متهم به قتل در ایرانزندانیان اعدامیزندانیان اعدامی در ایرانصدور حکم اعدام در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: