•                  
شنبه , ۱۵ آذر , ۱۳۹۹
یکشنبه, دسامبر 6

یک زندانی با اتهام قتل عمد در زندان نقده اعدام شد

0
139

حقوق بشر در ایران – امروز چهارشنبه ۱ مرداد ماه ۱۳۹۹, حکم اعدام کامیل قادری اقدم, زندانی متهم به قتل عمد و محبوس در زندان نقده اجرا شد. 

به گزارش حقوق بشر در ایران بنقل از کُردپا, سحرگاه امروز چهارشنبه ۱ مرداد ماه ۱۳۹۹, کامیل قادری اقدم, ساکن روستای دیلزه از توابع شهرستان پیرانشهر, فرزند: عزیز, زندانی متهم به قتل عمد و محبوس در زندان نقده اعدام شد. حکم اعدام این زندانی پس از طی مراحل بازجوئی و دادرسی از سوی دیوان عالی کشور تائید و جهت اجرا به واحد اجرای احکام ارجاع شده بود. 

این شهروند در سال ۱۳۹۷, به اتهام قتل عمد شورش قبادی, توسط ماموران انتظامی بازداشت و پس از طی دوران بازجوئی و تفهیم اتهام قتل عمد با آغاز مراحل دادرسی از سوی دادگاه به اعدام محکوم شد و این حکم عیناً در دیوان عالی کشور تائید شد. 

بر اساس گزارش سالانه سازمان عفو بین الملل، در سال ۲۰۱۹ میلادی, حکومت ایران دست کم ۲۵۱ نفر را اعدام کرده و دستکم ۴ نفر از اعدام شدگان در زمان وقوع جرم کمتر از ۱۸ سال سن داشتند. با این حال، به دلیل عدم شفافیت مقامات، پی بردن به تعداد واقعی اعدامها در این کشور دشوار است و ممکن است بسیار بالاتر از رقم اعلام شده باشد.

با توجه به اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر هیچ فردی نباید مورد رفتاری قرار بگیرد که منجر به تنزل مقام انسانی وی بشود. 

براساس آمارهای منتشره از سوی سازمانهای مدافع حقوق بشر ایران از جمله کشورهایی است که دارای سرانه اعدام بسیار زیادی است و در رتبه جهانی ایران بعد از چین بالاترین تعداد اعدامهای سالیانه را دارا می باشد. 

در تاریخ ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸, سازمان عفو بین الملل, با انتشار گزارشی که به تفسیر موارد نقض حقوق بشر در ایران پرداخته بود در بخشی از این گزارش پیرامون صدور و اجرای احکام اعدام اعلام کرد: “حکم اعدام همچنان برای اعمالی در نظر گرفته شد که در قوانین بین المللی حقوق بشر مجاز به شمار میروند، اعمالی که از جمله شامل رابطه جنسی افراد همجنس با رضایت متقابل و روابط جنسی خارج از چارچوب زناشویی می شد؛ صدور حکم اعدام همچنین برای جرایمی از قبیل توهین به پیامبر اسلام ,  محاربه و افساد فی الارض, ادامه یافت که تعریف بسیار مبهمی دارند”.

برچسب هاقاتل قتل عمدقاتل شورش قبادیقتلقتل در ایرانقتل عمدقتل عمد حکومتیقتل عمد حکومتی در ایرانقتل عمد در ایرانقتل عمد در زندانهای ایرانقتل عمد زندانیانقتل عمد زندانیان در ایرانمجازاتمجازات قتل عمدمجازات قصاصمجازات اسلامیمجازات اعداممجازات اعدام ایرانمجازات اعدام در ایرانمجازات اعدام در زندانهای ایرانمجازات اعدام زندانیان در ایرانمجازات غیر انسانیمجازات غیرانسانیمجازاتهای بیرحمانهمجازاتهای غیر انسانینقض حکم اعدام در ایرانکامیل قادریکامیل قادری اقدماتهام قتلاتهام قتل در ایراناتهام قتل عمداتهام قتل عمد در ایراناجرای حکم اعدام در ایراناجرای حکم اعدام در زندان نقدهاعدام قاتلاعدام قتل عمداعدام متهم به قتلاعدام متهم به قتل عمداعدام کامیل قادریاعدام کامیل قادری اقدماعدام در ملاء عاماعدام در ایراناعدام در زنداناعدام در زندانهای ایراناعدام زندانیاناعدام زندانیان قاتلاعدام زندانیان متهم به قتلاعدام زندانیان متهم به قتل عمداعدام زندانیان محکوم به اعداماعدام زندانیان در ایرانحکم اعدامحکم اعدام متهم به قتلحکم اعدام متهمان به قتلحکم اعدام در ایرانحکم اعدام در زندانحکم اعدام در زندانهای ایرانحکم اعدام زندانیانحکم اعدام زندانیان در ایرانزندان نقدهشورش قبادیصدور حکم اعدام در ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: