•                  
دوشنبه , ۳۱ خرداد , ۱۴۰۰
دوشنبه, ژوئن 21

زندان رجائی شهر: انتقال دستکم ۱۲ زندانی به سلول انفرادی جهت اجرای حکم اعدام

0
320

حقوق بشر در ایران – در ساعات اولیه صبح روز پنجشنبه ۳ بهمن ماه ۱۳۹۸, پیمان شیخی و داوود طالبی, دو زندانی متهم به قتل عمد و محبوس در زندان رجائی شهر کرج که پیش از این احکام اعدام آنها مورد تائید گرفته بود جهت اجرای اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, صبح روز پنجشنبه ۳ بهمن ماه ۱۳۹۸, داوود طالبی و پیمان شیخی,  دو زندانی از زندان رجائی شهر کرج که پیش از این توسط دادگاه و دیوان عالی شکر به اعدام محکوم شده بودند جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند. به همراه این افراد ۱۰ زندانی متهم به قتل دیگر هم به سلول انفرادی منتقل شدند که هویت آنها هنوز احراز نشده است. احکام اعدام این افراد طی روزهای آتی اجرا خواهد شد. 

بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران ضمن اعلام این خبر گفت: “پیمان شیخی از اندرزگاه ۱ به همراه داوود طالبی, هر ۲ نفر محکوم به اعدام از بابت اتهام قتل عمد قصاص محکوم شدند و جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند”. 

این منبع مطلع همچنین گفت: “پیمان شیخی, پیش از این و در تاریخ ۲۷ آذر ماه ۱۳۹۶, به سلول انفرادی جهت اجرای حکم اعدام منتقل شده بود که در نهایت پس از کسب مهلت جهت اخذ رضایت از ولی دم مقتول به اندرزگاه بازگردانده شده بود”.

این منبع مطلع در ادامه افزود: “به همراه این ۲ زندانی ۱۰ زندانی دیگر که اتهامات آنها هم قتل عمد بوده و از سایر اندرزگاهها هستند جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند”. 

با توجه به اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر هیچ فردی نباید مورد رفتاری قرار بگیرد که منجر به تنزل مقام انسانی وی بشود. 

براساس آمارهای منتشره از سوی سازمانهای مدافع حقوق بشر ایران از جمله کشورهایی است که دارای سرانه اعدام بسیار زیادی است و در رتبه جهانی ایران بعد از چین بالاترین تعداد اعدامهای سالیانه را دارا می باشد. 

بر طبق آخرین گزارش سازمان عفو بین الملل که بصورت آماری اعدام در کشورهای مختلف جهان را مورد بررسی قرار داده است رتبه ایران بعد از چین دارای رتبه دوم جهانی اجرای حکم اعدام میباشد. 

از مجموع ۲۵۳ مورد اعدام ثبت‌شده در ایران، ۱۶۰ نفر، ۱۵۵ مرد و ۵ زن، به جرم قتل، ۲۲ مرد به جرم تجاوز به زنان، سه نفر به جرم تجاوز و قتل، یک نفر به جرم آدم‌ربایی و قتل، سه نفر به جرم آدم‌ربایی و تجاوز، یک نفر به اتهام بغی (قیام مسلحانه علیه حکومت)، ۲۵ نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر، یک نفر به اتهام سرقت، ۱۸ نفر به اتهام “محاربه” (۱۲ نفر از آن‌ها در ارتباط با سرقت و ۶ نفر در ارتباط با فعالیتهای  سیاسی محکوم شده بودند)، ۱۴ نفر به اتهام “افساد فی‌الارض” و پنج نفر با اتهامات نامعلوم محکوم به اعدام شده بودند. 

برچسب هاقتل عمد زندانیانقتل عمد زندانیان در ایرانقصاص نفسقصاص نفس در ایرانلگاملغو گام به گام اعداممتهم به قتلمتهم به اعداممجازات اعداممجازات اعدام ایرانمجازات اعدام در ایرانمجازات اعدام در زندانهای ایرانمجازات اعدام زندانیان در ایرانمجازات غیرانسانیپیمان شیخیانتقال به سلول انفرادیاندرزگاه ۱ زندان رجائی شهر کرجاتهام قتلاتهام قتل در ایراناتهام قتل عمداتهام قتل عمد در ایراناتهام اعداماتهام زندانیاناجرای قصاص نفساجرای حکم اعداماجرای حکم اعدام در ایراناجرای حکم اعدام در زندان رجائی شهر کرجاعداماعدام / حق حیاتاعدام قتل عمداعدام پیمان شیخیاعدام داوود طالبیاعدام داوودطالبیاعدام داود طالبیاعدام در ملاء عاماعدام در ایراناعدام در زندان رجائی شهراعدام در زندانهای ایراناعدام زندانیان متهم به قتلاعدام زندانیان در ایراناعدامیاعدامیاناعدامیان در ایرانحکم اعدامحکم اعدام متهم به قتلحکم اعدام در ایرانحکم اعدام در زندانهای ایرانحکم اعدام زندانیان در ایراندیوان عالی کشورداوودطالبیداود طالبیزندانزندان رجاییزندان رجایی شهرزندان رجایی شهر کرجزندان رجایی شهر در کرجزندانی محکوم به اعدامزندانی اعدامیزندانیان اعدامیزندانیان اعدامی در ایرانسلول انفرادی در زندان رجائی شهر کرجسلول انفرادی زندانیان

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: