•                  
جمعه , ۰۸ بهمن , ۱۴۰۰
جمعه, ژانویه 28

زندان مرکزی ارومیه : دستکم ۴ زندانی جهت اجرای احکام اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند

0
595

حقوق بشر در ایران – صبح امروز شنبه ۱۰ اسفند ماه ۱۳۹۸, حسین کچنانلو, عبدالله محمدزاده به همراه ۲ زندانی دیگر با هویت نامشخص, چهار تن از زندانیان محکوم به اعدام در زندان مرکزی ارومیه که پیش از این احکام اعدام آنها از سوی دادگاه و دیوان عالی کشور مورد تائید قرار گرفته بود جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شدند. 

به گزارش حقوق بشر در ایران, صبح امروز شنبه ۱۰ اسفند ماه ۱۳۹۸, عبدالله محمدزاده زندانی متهم به قتل عمد و محبوس در بند ۱ و حسین کچنانلو دیگر زندانی متهم به قتل از بند ۳-۴ زندان مرکزی ارومیه به همراه ۲ زندانی دیگر با هویت نامشخص جهت اجرای احکام اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند. 

براساس این گزارش, حسین کچنانلو, دارای ۵۹ سال سن و همچنین عبدالله محمدزاده, با ۷۰ سال سن از حدود ۶ سال پیش به اتهام قتل عمد بازداشت شدند و پس از طی مراحل دادرسی از سوی دادگاه به اعدام محکوم شدند که این احکام عینا از سوی قضات دیوان عالی کشور تائید شد. 

همچنین ۲ زندانی دیگر با هویت نامشخص, به همراه حسین کچنانلو و عبدالله محمدزاده جهت اجرای احکام اعدام به سلول انفرادی منتقل شدند. 

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی حقوق بشر، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

با توجه به اسناد بین المللی حقوق بشر و همچنین ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر هیچ فردی نباید مورد رفتاری قرار بگیرد که منجر به تنزل مقام انسانی وی بشود. 

براساس آمارهای منتشره از سوی سازمانهای مدافع حقوق بشر ایران از جمله کشورهایی است که دارای سرانه اعدام بسیار زیادی است و در رتبه جهانی ایران بعد از چین بالاترین تعداد اعدامهای سالیانه را دارا می باشد. 

در تاریخ ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸, سازمان عفو بین الملل, با انتشار گزارشی که به تفسیر موارد نقض حقوق بشر در ایران پرداخته بود در بخشی از این گزارش پیرامون صدور و اجرای احکام اعدام اعلام کرد: “حکم اعدام همچنان برای اعمالی در نظر گرفته شد که در قوانین بین المللی حقوق بشر مجاز به شمار میروند، اعمالی که از جمله شامل رابطه جنسی افراد همجنس با رضایت متقابل و روابط جنسی خارج از چارچوب زناشویی می شد؛ صدور حکم اعدام همچنین برای جرایمی از قبیل « توهین به پیامبر اسلام », « محاربه » و « افساد فی الارض », ادامه یافت که تعریف بسیار مبهمی دارند”.

برچسب هاقانون جدید مجازات اعدام در ایرانقتل زندانیقتل عمد زندانیانقتل عمد زندانیان در ایرانمجارات اعدام در ایرانمجازات اعداممجازات اعدام ایرانمجازات اعدام در ایرانمجازات اعدام در زندانهای ایرانمجازات اعدام زندانیان در ایرانآمار اعدام در ایرانایران و اعدامایران اعداماتهام قتلاتهام قتل در ایراناتهام قتل عمداتهام قتل عمد در ایراناجرای حکم اعداماجرای حکم اعدام در ایراناجرای حکم اعدام زندانیان در ایرانارومیهاعدام در ایراناعدام در زندان ارومیهاعدام در زندانهای ایراناعدام زندانیاناعدام زندانیان متهم به قتلاعدام زندانیان محکوم به اعداماعدام زندانیان در ایراناعدامیاعدامیاناعدامیان ایراناعدامیان در ایرانحکم اعدامحکم اعدام متهم به قتلحکم اعدام در ایرانحکم اعدام در زندانهای ایرانحکم اعدام زندانیانحکم اعدام زندانیان در ایرانحسین کچ نانلوحسین کچنانلودیوان عالی کشورزندان مرکزی ارومیهزندان ارومیهزندانیزندانی محکوم به اعدامزندانی اعدامیزندانیان اعدامیزندانیان اعدامی در ایرانسلول انفرادیسلول انفرادی در زندان مرکزی ارومیهسلول انفرادی زندانیانعبدالله محمدزادهعبداله محمدزاده

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: